Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 773
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 26 370
  • София
  • Мнения: 7 807
Точно това имам предвид.
„Deutschland verschwindet jeden Tag immer mehr, und das finde ich einfach großartig.”
приблизителен превод: "Германия всеки ден изчезва все повече и повече и аз просто мисля, че това е страхотно."
 #Crazy
И това са хора, чиито бащи и дядовци са пели просълзени "Deutschland über alles" и са ръкопляскали на мустакатия чичко, докато е обяснявал за "непълноценните раси"? Защо от едната крайност - в другата?  newsm78
Може да не е от значение за глобалните проблеми на съвременността от гледна точка на теорията за конспирациите, но мен лично винаги ми е бил интересен човешкия фактор - масите, хората, които правят или не правят нещо. Управниците са ясни - отделни индивиди, може би заблудени, може би продажни, може би принудени от лични обстоятелства. Всякак може да е. Но милиони хора, докарани до състояние на марионетки, на които даже инстинктите за самосъхранение на сработват - а това са може би най-дълбоко заложените инстинкти във всяко живо същество.
Да гласуваш за партия, която прославя идеята да загине цялата ти нация...  ooooh!
Наистина не разбирам.

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 14:26 от NumLock

# 26 371
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Всякак може да е. Но милиони хора, докарани до състояние на марионетки, на които даже инстинктите за самосъхранение на сработват - а това са може би най-дълбоко заложените инстинкти във всяко живо същество.
Да гласуваш за партия, която прославя идеята да загине цялата ти нация...  ooooh!
Наистина не разбирам.

Много съм мислила по тоя въпрос...и смея да кажа, че горе-долу съм разбрала механизма. От едната крайност се отива в другата. Аз лично, съм човек на крайностите и от години работя върху себе си, защото знам, че това има разрушителни последствия.

За да станеш привърженик на зелените е нужно следното:
1. Да си недоволен от живота
2. Да потърсиш, кой е виновен
3. Да стигнеш до извода, че нещо на тебе ти е сбъркано
4. Да стигнеш до извода, че не само на тебе нещо ти е сбъркано, ами и на средата, в която живееш, нещо й е сбъркано
5. Да намразиш хората около теб

Оттук нататък има няколко разклонения:
5.1 Ставаш зависим от разни субстанции >> осъзнаваш, че всички хора сме свързани, че всички сме едно цяло >> New Age булшит
5.2 Посещаваш разни държави, виждаш, че хората са щастливи, и решаваш, че твоята култура е шит >> твоята държава е виновна за това, че не си щастлив

и т. н., и т. н.

Ако се съмняваш, че това го няма в България, прочети коментарите на няколко статии за България във форума на в. Дневник, и ще ти стане ясно, че този механизъм работи и у нас.


При немците има още един основен аргумент - набиването на канчето, че си немец, още от дете, посещения на концлагери и т. н.
Тук мога да спомена и отношението на другите към теб. Мисля, че съм разказвала за един курс, който посещавах в Лондон преди няколко години. На тоя курс бях изпратена от немски работодател. Там имаше шведи, белгийци, холандци и т. н.
Първия ден имаше представяне и аз бях представена "от Германия".

До 3-тия ден никой не си говореше с мен, не ме каниха да ходя с тях на обяд, нито пък да пушим заедно. Пушиха си отделно от мен.
На 3-тия ден, аз им казах, че не съм немкиня (въпреки че приличам, защото съм от много светлите българки, със сиви очи, и елементи на рижавост).

Реакцията беше "Ох, така лииииии! Ми ние не знаехме. Ще дойдеш ли с нас обяд? Какво ще правиш тая вечер?"

# 26 372
  • Мнения: 12 309
Deutschland verschwindet jeden Tag immer mehr, und das finde ich einfach großartig.

Jürgen Trittin, Bündnis90/Die Grünen

https://www.zeit.de/politik/deutschland/2015-11/gauland-trittin-gegendarstellung

# 26 373
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Deutschland verschwindet jeden Tag immer mehr, und das finde ich einfach großartig.

Jürgen Trittin, Bündnis90/Die Grünen

https://www.zeit.de/politik/deutschland/2015-11/gauland-trittin-gegendarstellung

А това, как ще го коментираш:

# 26 374
  • Мнения: 12 309
А това, как ще го коментираш:

Може да е вярна прогноза, може да не е - в крайна сметка от Германия зависи каква миграционна политика иска да води.

Просто е хубаво да се цитират наистина казани неща.

# 26 375
  • Мнения: 9 152
NumLock, точна и трагична констатация. Да докараш народа си /себе си / близките си до такова състояние, че инстинктите за самосъхранение да не сработват.
На мен ми се е налагало да анализирам точно такова състояние и още не мога да намеря разумно решение /рецепта за избягване от подобна катастрофа.

# 26 376
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
А това, как ще го коментираш:

Може да е вярна прогноза, може да не е - в крайна сметка от Германия зависи каква миграционна политика иска да води.

Просто е хубаво да се цитират наистина казани неща.



Vapor, не става въпрос за това, дали го е казал или не го е казал. В Германия, хората си мислят, че го е казал. И въпреки това гласуват за зелените.

Мога да ти извадя цитати на други "зелени" политици, които са в същия дух. Става въпрос за позицията на зелените като цяло.

Пак повтарям, че няма значение, дали го е казал. За мен, това е лозунгът на зелените. Точка.

NumLock, точна и трагична констатация. Да докараш народа си /себе си / близките си до такова състояние, че инстинктите за самосъхранение да не сработват.
На мен ми се е налагало да анализирам точно такова състояние и още не мога да намеря разумно решение /рецепта за избягване от подобна катастрофа.

В България също има много хора, които мразят сънародниците си и държавата си.

# 26 377
  • Мнения: 12 309
Vapor, не става въпрос за това, дали го е казал или не го е казал. В Германия, хората си мислят, че го е казал. И въпреки това гласуват за зелените.

....

Пак повтарям, че няма значение, дали го е казал. За мен, това е лозунгът на зелените. Точка.

Може хората в Германия да се информират в случай, че темата ги интересува - нямам представа и не мога да обобщавам. И, разбира се, че е твое право да смяташ нещо за лозунг на зелените - просто мисля, че е по-коректно да го кажеш именно по този начин, а не да го приписваш на политик.

# 26 378
  • София
  • Мнения: 7 807
Мен поне ме интересува не толкова какво точно е казал или не някой, а каква политическа линия поддържа дадената партия. И още по-важно е какви хора я подкрепят и защо.
За въпросните Зелени антигерманската политика е съвсем явна и последователна.
Митинг в Дрезден - anti-PEGIDA. Тълпата крещи "Deutschland ist scheiße" и "Nie wieder Deutschland!", както и, разбира се -  "Sagt es laut, sagt es klar: Fluechtlinge sind hier willkommen!"
На същия този митинг лидери от Зелените умуват за заплахите от исламофобия и антисемитизъм. Единият от тези лидери се казва Cem Özdemir.
ВИДЕО

# 26 379
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
https://www.mediapool.bg/72-chasa-arest-za-grafit-sreshtu-lyo-pe … zk7HwQLoHGsBaHup0
Съвсем по темата, без коментар.

# 26 380
  • DE
  • Мнения: 76
Мен не ме вълнуват партийните линии на продажни марионетки, те си следват пъклените планове и вземат пари за това. Вълнува ме случващото се в празните кратуни на заблуденото неолиберално стадо, което всячески им съдейства за собственото си унищожение, а в най-добрия случай- за доброволното си робство.
Вижте им лозунгите, едно и също празнословие за многоцветния свят, който насила ни пренасят в Европа, сякаш досега сме били една затворена екосистема. Болезнено и налудничаво загрижени за достойнството на собствените си палачи и изнасилвачи, а никаква емпатия и човещина към избитите им невинни сънародници и европейци, благодарение на същата тази "благородна" политика. За хилядите сексуално тормозени и брутално изнасилени европейки, предимно шведки и германки, да не говорим ? И с всичко това те дори се гордеят, с политиката на лудата им бабиера, с "човещината" на собствения им палач. Такава чудовищна деградация и липса на здрав разум ! Такова изродяване на човешката природа, където няма и следа от най-силният, вроден човешки инстинкт. Инстинктът ни за самосъхранение. Благодарение на този ни вроден инстикт, човечеството е оцеляло до днес. Липсата му води към гибел.
Иде ми да крещя от болка и разочарование ! Ненавиждам светът, в който насила ни набутват да живеем, откачените неолиберал-толерасти !Никога, докато съм жива, няма да приема неолиберализмът и неговите извращения, мощните им гей паради, джендърски идеологии и перверзии, разните му феминистки откачалки, целият този целенасочен геноцид спрямо християнството и бялата, европейска раса, както и фашистките им методи за налагане. Затова за мен неолиберастите са ми като извънземни, все едно живеем в различни светове. И никога няма да се разберем. Защото само болни мозъци могат да предпочитат животните пред хората, налудничавото приемане на анонимни, чуждоземни, озверели главорези с животински инстинкти пред чисто физическото оцеляване на собствения си народ и опазване на Европа. Многолюдните тълпи от на майната си, без документи, развъдници за терористи, изнасилвачи и убийци пред сигурността и спокойствието на собственото си семейство, дом и родина. И накрая лудостта да заложиш на руска рулетка бъдещето на собствените си гени, на децата си. Никога не знаеш кога точно ще ти пръсне безмозъчната кухина, единственият смъртоносен патрон, който всеки път ти покачва адреналина, докато самодоволно си играеш със собствената си смърт, опитвайки се да надхитриш единствено празната си душа...Жалка картинка !

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 00:43 от Guldenburg

# 26 381
  • DE
  • Мнения: 76
...Не ми се говори за драконовските им мерки по летищата, то беше събуване, събличане до откат...Ключодържателят на мъжа ми, се оказа голям проблем. Това е един специален аксесоар за пури, закупен като оригинален ключодържател. Приличал им на патрон...Казах им, че става все по-абсурдно в Европа и имам чувството, че живея в ужасен сюрреализъм. Значи нас, нормалните европейци, сме гледани под лупа, тормозени и ограничавани, в името уж на сигурността и безопастността ни, докато в същото време пълнят Европа с милиони главорези и изнасилвачи без документи за самоличност, или с фалшиви такива, все непълнолетни. Служителят ми отговори, че едното нямало нищо общо с другото, имали нови указания, и че наскоро дори разревали едно момченце, понеже се наложило да му вземат любимият му детски, воден пистолет... Ами, нали за това са там. Всичко, което ги усъмнява да го прегледат и преценят. И да установят след проверка, че аксесоарът за пури не е патрон, а детският пистолет не е бойно оръжие...Сега и за формата ли да внимавам ? Един шампоан не мога да си пренеса в ръчния багаж. И какво излиза накрая ? Отвсякъде тормозът е само за нас. Тормозят ни неолибералните сбърканяци и официалната власт, тормозят ни и техните уважавани и високопоставени гости. Ай, сиктир !
И това ни се случи на нашето летище. Не ми се мисли за обратно. В Германистан винаги ми вземат натривки от чантата, скенер с вдигнати ръце и разтворени крака, металотърсач, отделно опипването и тарашенето в личния ми багаж...2 часа унижения, да ти се отще накрая да пътуваш...Къде остава тук моето достойнство ? Нали според неолибералите достойнството на човека било неприкосновено ? Ама то и миграцията била фундаментално човешко право, пак според тях. Само дето за нас, европейците, в родната ни Европа не важи, какво остава да тръгнем да сменяме континенти с по една бохча и без документи, недоволни от климатичните условия ( студено ми е вече в Европа, ходи ми се на Карибите ) и натрапчивото ни чувство за бедност (тази подтискаща психиката ни финансова невъзможност да си купим собствен самолет и яхта, например ).

Не е важно какъв си и от къде си....важното е да си човек.А диваците биват бавно и сигурно “пресявани” от системата.Във всеки случай едно нещо трябва да се разбере.И то е,че света не е -бял,а по скоро многоцветен. Simple Smile...из размислите на един запален неолиберал...

Неолибералите сляпо вярват на системата, която реално произвежда злото, че тя щяла да го елиминира с времето и ги пази. И все повече ми прилича на неолиберал-фашизъм това....Системата и идеално полираните до блясък мозъци. Системата и послушното стадо.
...Пък ние, антилибералите, "наивно" си мислим, че с времето злото, което същата тази система днес създава, поддържа, обгрижва и всячески прикрива, ще елиминира единствено и само нас. И ще настане Новият Световен Ред. Или новото робство. Шепа алчни и жестоки Господари, и роболепно стадо, готово на всичко, за да им угоди.
Това може да родят само наистина болните мозъци на неолиберализма, който ненавиждам !!!

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 00:26 от Guldenburg

# 26 382
  • Мнения: X
Немците са доста прикрити и не казват открито какво мислят. Малко са тези, които дискутират открито политическите си и обществени възгледи. Дискретни и спазващи правила за какво не е позволено да говорят публично. Ето цитат от първата статия по темата за какво не трябва да се говори, на която попаднах пишейки този пост:
Also aufgepasst! Rede im Büro niemals über…

1 politische Überzeugungen
2 die Inkompetenz anderer
3 das Gehalt


Така са подредени в статията първите три от общо 8 табу теми на немците, като е обяснено защо не бива да се говори по тях. Ами ето ви го черно на бяло немското лицемерие. От малки им се набива в главите, че за това не се говори. А говорейки за Меркел публично биха нарушили и трите точки едновременно - биха говорили за политическите си възгледи, би им се наложило да обсъдят нейната некомпетентност и ще им се наложи да говорят какво им струва упражнението с интеграцията и издръжката.

По-лесно им е да си мълчат удобно и да си гледат удобния живот далеч от мигрантите. Работещите немци не живеят близо до мигрантските квартали, нямат ежедневен досег с тях. Лесно им е да са konform и да не си причиняват главоболия и излишни мисли.

# 26 383
  • Мнения: 9 152
Моралка, не е съвесем така с работещите немци .....в моя район построиха цял комплекс за бежанци и всички, живеещи и работещи в района ежедневно се срещаме с тях. Принудени сме. А  районът е един от елитните и скъпите за града, в който съм.

# 26 384
  • Мнения: 10 068
Самоцитирам се по повод публикацията ми за гарантите на бежанци.
Зимата някой беше пуснал информация за получилите непосилни сметки гаранти на бежанци.
Та ЕТО как продължават историите на добрите будали решили да гарантират легално влизане на бежанци в Германия. ooooh!

Открих и публикацията на
*Emia* от миналата година и забележете какво ни спестяват DW  Naughty
Колко услужливо са пропуснали виновника  Twisted Evil
Скрит текст:
Германските афганолюби и -любки трябва да плащат хиляди евра, защото са гарантирали за бежанци. Поели попечителство над тях  и гарантирали за събирането на семействата. Зад цялата тази сделка стояло Министерството на вътрешните работи на Хесен, така че рискът бил минимален. Повече от 50 души в Гийсен поели шефство над бежанци, за да могат те да дойдат в Германия. Доверието в Министерството обаче заплашва съществуването на попечителите и им излиза доста скъпо. Още през 2013 година там има програма за събирането на семействата, като държавата е плащала за здравно осигуряване, но не и разходите за издръжка на живота. Тогава в играта влезли попечителите - някакъв градски съветник от Партията на зелените подписал декларация, която задължава да поемат попечителство над бежанците, защото не разполагали със средства, за да извикат роднините си. Средствата възлизали средно на 800 евро на бежанец на месец. Без тази декларация, доброволците не биха се хвърлили да стават попечители, обаче .... Обяснено им било, че декларацията губи сила, когато бежанците получат статут. Уверението е било както в устна, така и в писмена форма. Говорело се е ,че попечителството ще продължи до една година. Министерството няма данни, колко бежанци са дошли по този начин в Хесен. Факт е, че много от сирийцие са получили статут и са останали. С това статутът им се е променил и попечителите си мислели, че с това са изпълнени техните задължения. Нооо... властите не мислели по този начин. След като им е признат бежански статут, са започнали да получават помощи от джобцентъра. Но джобцентровете сега си искат тези пари от попечителите.  Joy Joy Joy Едно семейство трябвало да плати 13 000 евро, защото е гарантирало подкрепа за 4-членно семейство сирийци.  Ако това семейство не намери работа, сумата може да достигне 52 000 евро. Попечителите се чувствали изоставени в беда от Министерството. Подобни случаи вече имало и в Северен Рейн-Вестфалия и Берлин. Министреството на труда не смята, че след като са получили статут, задълженията на попечителите свършват с това. Съдът в Лайпциг също е потвърдил, че дори след признаването на статута, попечителите трябва да издържат бежанците. Попечителите отиват на съд да си търсят правата.

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/hessen-fluechtlingspat … en-a-1143032.html

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 22:20 от delpel

Общи условия

Активация на акаунт