Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 405
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 26 385
  • DE
  • Мнения: 76
Тия дни ще отида да видя кой обитава едни закътани в отсрещния парк, 2-3 кокетни, нискоетажни сгради, където миналата година забелязахме, че изведнъж закипя усърдна строителна дейност. Учудихме се, че на такова топ място, в топ квартал, тези няколко сгради стоят сякаш занемарени и необитаеми...И, ако и там видя "познати" физиономии, вече наистина ще преживея целият катарзис от 'Осанна !' до "Разпни го !' по отношение на тази нация. Направо не смея, страх ме е от подобно разочарование...Да набутат глигани, които всичко превръщат в кочина, на такова страхотно място, зелено, тихо, уединено, за каквото нормалните хора не смеят и да си мечтаят...

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 00:28 от Guldenburg

# 26 386
  • Мнения: X
Моралка, не е съвесем така с работещите немци .....в моя район построиха цял комплекс за бежанци и всички, живеещи и работещи в района ежедневно се срещаме с тях. Принудени сме. А  районът е един от елитните и скъпите за града, в който съм.

Много немци нямат допир. Аз миналата година се карах с една позната германка, която тогава бе част от немското ми Clique. Тя не е от най-образованите, има само Ausbildung, но работи доволно платена работа в химически концерн, скъсва се от пътувания, живее си живота. Или е вкъщи, или в скъпия си фитнес, или на работа, или в колата си, или някъде на пътуване. Няма никакъв допир с никакви бежанци, но има либерална позиция, просто защото не я касае и така и е лесно и удобно. Те били бягали от война и преследване, познатите изтъркани клишета, а и аз не бивало да говоря, защото също съм чужденка и се отнасят добре с мен, даже паспорт ми дали, защо да не дадат на други, каква съм такава егоистка. И тук спорът ескалира, обясних и, че аз за разлика от бежанците само внасям данъци и не получавам никакви помощи, в Германия съм по легален начин и много преди да влезе България в ЕС, с документи и т.н., имам квалификация, не прескачам огради, не тежа на немската държава...От задоволеност немците стават лениви и безпросветни, незаинтересовани. Гледат си личния комфорт и да си политически коректен и верен на актуалната власт винаги е комфортно. Тези, които имат нещо за губене и са задоволени са такива - търтеи, лицемери и незаинтересовани. Не че много им пука за горките бежанци, просто им е удобно да не са против тях.

# 26 387
  • Мнения: 10 076
За женска квота в парламента ще се бори Анегретката и промени в законодателството за двойното гражданство.
Интересно, защо не помислят и за квота на представители с деца? newsm78
Водеща кандидатка за мястото на Меркел предвижда квота за жени в парламента
https://www.24chasa.bg/novini/article/7157443

пп: Това за женското представителство в парламента да ви е познато?

# 26 388
  • София
  • Мнения: 7 808
Една от многото подобни истории - за жалост... Но няма как да се свикне и да се приемат равнодушно подобни неща, защото има престъпления, които са извън границите на разбираемо човешко поведение и поради това са гнусни и плашещи, тъй като само чудовище може да направи подобно нещо.
Става въпрос за убийство на дете. Собствено дете - бебе на 21 месеца. Убито с нож в количката си от баща си, който след това наръгал смъртоносно и майка му. Случило се е в Хамбург през април т.г., жертвите са Sandra P. (34) и малката Maryam. Убиецът е кандидат за убежище от Кения - Mado M. Родителите на детето се разделили, когато Sandra разбрала, че избраникът й си търси онлайн и други жени за връзка. Последвало дело за родителски права, при което съдът ги определил за майката, при което бащата можел да бъде депортиран. Според една от версиите това е бил и поводът за зверското убийство. Убиецът е изправен пред съда, очаква се присъда през декември.  
от ТУК
Не ми се коментира случая - всичко вече е казано, повторено, подесетено, защото имаше достатъчно поводи от многото подобни истории. Но тук има един детайл, който ме шокира допълнително.
Майката на убитото дете, също починала от раните си, е имала общо пет деца от четирима бащи, всичките мюсюлмани. Социалният работник, който й е помагал, свидетелства на процеса. По думите му Sandra била много смела жена, защото въпреки заплахите се съгласила бащата на детето й да го вижда, била убедена, че нищо лошо не може да се случи. А на въпроса защо избира мюсюлмани за свои партньори отговорила:  "Защото не пият алкохол".  ooooh! ooooh!
Нямам думи.

# 26 389
  • Мнения: X
E то е ясно, че въпросната Сандра е била асоциалка на Hartz4. За такива измети не ми е жал. Търсят си го. Жал ми е за случайните жертви които са на грешното място в грешното време. За тая с 5-те деца от 4-мата бащи негри какво да ми е мъчно?

# 26 390
  • Мнения: X
E то е ясно, че въпросната Сандра е била асоциалка на Hartz4. За такива измети не ми е жал. Търсят си го. Жал ми е за случайните жертви които са на грешното място в грешното време. За тая с 5-те деца от 4-мата бащи негри какво да ми е мъчно?

Както винаги в десетката, Моралка!
Възхищавам ти се как с малко думи успяваш да предадеш изразителност и правдивост.
А колко си права в станалите абсолютен хит твои описания в  ‘‘Как си представяте...‘‘, нямам думи!
Май метлата доста е замитала, понеже истината често боли, ама да са живи и здрави, надявам се на рефрешване от твоя страна.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 00:52 от Анонимен

# 26 391
  • София
  • Мнения: 7 808
Загинало е дете - убито жестоко, и то не е случайна жертва. Широкоскроената му майка си е търсела мъж, дето да не пие и заради това си избирала мюсюлмани. А не се е сетила, че такива уж трезвеници могат и глави да режат, без да им мигне окото, защото за тях и жената, и децата им принадлежат по право и могат да правят с тях, каквото си искат. Чудя си кога на такива жени ще им дойде акълът и ако за себе си не се страхуват - то поне за децата си да помислят. Ако имат с какво де...  Sick

# 26 392
  • Мнения: X
Нъм,

като си представя, че техните деца са бъдещите убийци на нашите деца, дори и за децата им не ми е жал.
Горчивият ми опит с малки мюсулманчета изтри ненужната сантименталност и не, не изпитвам състрадателност.
Днес едни 10, 12 годишни хлапета от етноса се бяха сгушили в един ъгъл на  завет, там където е оградата на кооперацията ни и пушеха цигари. Понеже отварях прозореца да проветрявам и се мотах да чистя прозореца, почнаха да ми правят неприлични знаци, муцки и да издават някакви маймунски звуци. Такива като нищо вечер в тъмнината ще ме цапнат с едно паве по голЕмото чЕло и ще ме оберат до шушка. Как пък няма да имам съчувствие с децата на враговете.
Имам много познати немски учители. Всички без изключение реват от децата на турците и меркеланските мигранти.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 00:17 от Анонимен

# 26 393
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 526
За това убийство бях писала като стана, но се изгуби в кошмарната статистика. Стана централно, близо до нас и до работата на ММ. Пред очите на сума ти хора. Главата на бебето беше почти нацяло отрязана. Колкото и цинично да е, и мен по-малко ми е жал за такива white trash жени като тази, пропаднали до там, че да имат нужда от един такъв "моралист" да ги доминира и контролира, докато те и децата им живеят на гърба на държавата. За парите на гудитата пък още по-малко ме е яд. Да - те са жертви на 70 годишно промиване на мозъци, но те вече не могат да бъдат спасени...Гадно ми е за невинните жертви и за нас, свидетелите на всичко - не знам момичетата в България дали могат да си представят да живеят в такава среда...Ние всички сме косвени жертви - писала съм го много пъти. Затова много добре разбирам и съпреживявам катарзиса на Guldenburg...Иска ми се да напиша толкова много лични мисли и да изпадна пак в драма, но няма.

# 26 394
  • София
  • Мнения: 7 808
Не ми е трудно да си представя. И България далеч не е оазис на спокойствието и сигурността. Наскоро един идиот застреля собственото си дете. Вчера е имало убийство във влака на гара около София - често пътвам с този влак и слизам на тази гара. Двама мургави, с криминални досиета, убили човек само защото им направил забележка за силна музика.
Разликата е там, че тези и други такива са си "наши" - има подобни във всяко общество. Но да вкараш доброволно орди пришълци от къде ли не, измежду които всякакви дегенерати, и да ги пуснеш сред народа си, да си затваряш очите пред скандалния ръст на престъпността и да неглижираш отвратителните им деяния като това последното и още много други - тези управници трябва да бъдат съдени. Надявам се да доживея деня, когато това ще се случи.
Нъм,
като си представя, че техните деца са бъдещите убийци на нашите деца, дори и за децата им не ми е жал.
Горчивият ми опит с малки мюсулманчета изтри ненужната сантименталност и не, не изпитвам състрадателност.
Скрит текст:
Днес едни 10, 12 годишни хлапета от етноса се бяха сгушили в един ъгъл на  завет, там където е оградата на кооперацията ни и пушеха цигари. Понеже отварях прозореца да проветрявам и се мотах да чистя прозореца, почнаха да ми правят неприлични знаци, муцки и да издават някакви маймунски звуци. Такива като нищо вечер в тъмнината ще ме цапнат с едно паве по голЕмото чЕло и ще ме оберат до шушка. Как пък няма да имам съчувствие с децата на враговете.
Имам много познати немски учители. Всички без изключение реват от децата на турците и меркеланските мигранти.
Въпросът не е в това кои са жертвите. Отвратително е да живеем в общество, където убиват жестоко, посред бял ден, пред всички колят жени, деца... Как може да се приеме подобно нещо? Аз не съм съгласна и бездомни кучета да убиват, камо ли по улиците, пред очите ми - нали уж сме цивилизовани, а не диваци. Всяко такова убийство всъщност поругава нас самите, обществото ни, връща ни векове назад, когато човешкия живот е нямал стойност. Започваме да приличаме на тези страни, от които бягат нашите "гости".
Няма как да се свикне с това - никой не трябва да загива по този начин, който и да е той.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 00:33 от NumLock

# 26 395
  • DE
  • Мнения: 76
При предишното ми прибиране в България, в самолета, по стечение на обстоятелства ( на моето място вече седеше дебел и тъмен мъж с диарбекирско излъчване, който с дебелата си забулени жена и дъщеря  бяха разпънали една мазна софра и здраво ядяха, отрупани с трохи...на турски ми каза нещо и ми посочи отсрещната седалка и веднага ми стана ясно, че там ме е позиционирал, и без друго не се натисках да сядам до двата пингвина, тъкмо се бяха разяли )...се оказах до една много симпатична млада жена, която се прибираше за лятото в Бг с двете си деца и полският си съпруг. Щели да почиват в лятната къща на родителите ѝ в Царево...Много си допаднахме и дори си разменихме телефони, оплакахме се от половинките си, разказахме си за здравословните си проблеми, които и двете наскоро бяхме преживяли и животът ни е висял на косъм...Все едно бяхме много близки приятелки, които дълго не са се виждали... Сподели ми, че преди полският си съпруг е имала сериозна връзка с немец, и че понякога се питала какво е изпуснала да живее в Германия. Казах ѝ, че не само нищо не е изпуснала, ами е направила най-добрият избор в живота си. Да родиш и отгледаш децата си в бяла държава, сред бели хора, при това славяни, вярващи католици. А не сред жалки безбожници по гей паради, джендъри и арогантни боклуци, събрани от кол и въже, това днес е повече от късмет. Уверих я, че няма за какво да съжалява, че не се е получило с берлинчанина и това само може да я радва. Мисля, че и падна голям товар и много съмнения. Беше много интелигентен човек, добре интегрирана. Завършила там математика,  високо оценен преподавател, след като последните няколко години е проверявала матурите им...Беше интересен събеседник, откровен и открит човек. Разказа ми за силната католическа църква в Полша и забраната за абортите там, както и за решението на правителството им да не приемат мигранти.
Мисълта ми е, че сякаш не умеем да оценяваме това, което имаме и почваме да го ценим едва, когато го загубим. В случая спокойствието, сигурността и безопастността ни...И все си мислим,  че не сме достатъчно щастливи там, където сме. Оказва се, че парите не са всичко. И не всичко могат да ти купят. ...Днес с удоволствие бих живяла в Полша или Унгария... далеч от Западналата клоака...Как само бързо се променят нещата. Вятърът на промяната този път задуха в обратна посока. Блазе им на живущите в "непослушните" държави, дано осъзнават какви големи късметлии са !!! Като тази моя случайна, самолетна спътничка, с която съдбата ни срещна по пътищата !

Извинявам се, но не мога да намеря ударено И на клавиатурата, компа ми тук е под всякаква критика просто...

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 22:51 от Guldenburg

# 26 396
  • България
  • Мнения: 6 239
Търговските кораби в Либия може да спрат да извършват спасителни операции:
https://www.24chasa.bg/novini/article/7157551

Guldenburg, за "ѝ".
И аз доста го търсих, а е трябвало да използвам определена клавиатура за български език.
Скрит текст:
Мисля, че и с някоя от фонетичните става, но аз бях добавила Български (машинопис) и нито комбинацията по-долу, нито различни кодове показваха желания резултат.
Оградената:

 Shift +ь=ѝ

# 26 397
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Да се смее ли човек, да плаче ли. Сред араби и африканци е разпространен митът, че европейките били луди за секс и само трябвало да попитат и готова, нямало да има отказ. Даже някои ходели по къщите, чукали и питали...
Между другото твърде е възможно да съществува такъв мит. Навремето, бях ви споменала, че моя съседка даваше апартамент под наем на иракчани, студенти в BG, та единият разказвал, как чичовците му като се върнали от BG и разказвали, че човек може да има жена за една дъвка. И нашият мераклия като тръгвал за BG си купил една кутия със 100 дъвки. Така де, да има човекът... :; Застанал той пред хотела и дъвче дъвка, но... всички го подминавали, взел той едно пакетче с 10 дъвки в ръка като същевременно и мляскал упорито дъвката в уста, ноооо пак нищо, докато накрая му станало ясно, че чичовците му просто са искали да се похвалят, колко много жени са имали и то само за една дъвка.
*******************
Любопитна съм дали германците ще го осъществят това. Видеото е на немски, английски и руски, затова няма да превеждам.
https://www.youtube.com/watch?v=u9zwje22u4k&feature=youtu.be … 5FI7EO8bE9r9NfyZY
******************
И нещо, което ме разсмя. Икеа продават черни кукли, но явно не са били толкова търсени и се задържат по-дълго от предвиденото, затова намаляват цента им. В такива случаи имат винаги един и същи текст, "Място за новото" и добавят по отношение на старото "Raus damit=Да го махнем, да го изхвърлим!"
Скрит текст:

# 26 398
  • Мнения: X
Венета, черните кукли и Raus damit ме разсмя! Страхотна символика има в снимката Satisfied

# 26 399
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Венета, черните кукли и Raus damit ме разсмя! Страхотна символика има в снимката Satisfied

А също и "Mясто за новите" "Platzt für Neues Wink Grinning

Общи условия

Активация на акаунт