Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 094 970
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 26 400
  • Мнения: X
Икея май пак са сгазили лука.
Като нищо ще им друснат една глоба.

# 26 401
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Икея май пак са сгазили лука.
Като нищо ще им друснат една глоба.

Те не са написали нищо ново. Wink Това е етикет за всички стоки и не е от сега, а от години. Wink Но знае ли се...  Grinning

# 26 402
  • Мнения: 9 152
Venetta , снимката твоята ли е?  УНИКАЛНА находка. Ако е била някъде в нета, странно как не е  още  цензурирана....

# 26 403
  • Мнения: X
Представям си как биха гракнали "РАСИЗЪМ" правозащитничките и либерастките, ако съзрат тази снимка.

# 26 404
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Venetta , снимката твоята ли е?  УНИКАЛНА находка. Ако е била някъде в нета, странно как не е  още  цензурирана....
От нета е. Simple Smile Сега видях, че е даже от 2016 година.
https://www.lachschon.de/item/186678-Rausdamit/

Името на куклите означавало "Spielkamerad"="Другарче в играта".

Вижте коментарите отдолу. Grinning
Скрит текст:
Няма да ги превеждам, че ще ме погнат. Wink

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 17:20 от Venetta

# 26 405
  • Мнения: 14 790
Намери начин да преразкажеш някой коментар.Все пак това ще бъде просто превод по смисъл.
Аз писах преди години докато тук имаше мн.нашественици,че не мога да си представя как се живее в чужбина,където прелива от такива.По онова време всеки ден ги срещах и се ядосвах,и много го преживявах.В този период те се увеличаваха и периметъра им на присъствие се разширяваше.Още не мога да повярвам,че се разкараха.Дано е завинаги! PraynigВчера видях,че сбор пункта им на Мария-Луиза до ЛМ,иракската дюнерджийница е изгоряла.Хора от квартала разказваха,че по време на нашествието у собственика на място в заведението са намерили 1млн.еу,а са имали инфо за 3 млн.При всички случаи не му е чиста работата.Не може 3год. отпред да има стотина араби през деня и тройно повече през нощта.Съседните порутени сгради да са натъпкани с такива същества,а той да предполага,че са там заради манджата,най-обикновени клиенти. newsm78Чудя се дали пожара се дължи на най-обикновен инцидент или мръсни игри за застраховка,отмъщение,или предупреждение.....

# 26 406
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Намери начин да преразкажеш някой коментар.Все пак това ще бъде просто превод по смисъл.

Ако ги преразкажа трябва да употребя други думи, за да нямам неприятности, а тогава преводът не е точен и си губи пиперливостта. Изпратих ти по-интересните на лични.

# 26 407
  • Мнения: 14 790
Ти да видиш какво пишат местните! Mr. GreenЧудя се как не са ги изтрили или изпоосъдили.

# 26 408
  • Мнения: 10 108
Ти да видиш какво пишат местните! Mr. GreenЧудя се как не са ги изтрили или изпоосъдили.
И аз се позачудих (прочетох някои от тях), но това са коментари от началото на 2016 г. и май не бяха толкова
нахъсани да трият и гонят.
Миналата година, когато бях в Германия, исках да отворя клип, който беше пуснала PURE  и останах изненадана -
излезе ми надпис "Не може да гледате съдържанието на този клип в страната, в която се намирате".
Дали беше наложено ограничение или друга причина, няма как да знам, но като се върнах тук го изгледах.

# 26 409
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Silverstone, aко имаш предвид българите, аз чета някои неща в FB и аз се чудя, как не са ги осъдили, но явно такава е политиката. Така никой няма желание да идва в BG. Пазим си страната с голяма уста. Grinning
*************
Зависи и от други неща също. Аз например от Австрия не мога да гледам vbox7.
*****************
Наистина няма значение от религиозната принадлежност, хората като са в чужбина и започват да прекаляват по отношение на религията. Гледах снимки от нашата църква във Виена и останах изненадана, че доста жени са или с кърпи или с шалове на главите. Това го видях и в сръбската църква. Защо тези хора се връщат така назад, не разбирам. Аз откакто се помня, в BG не съм виждала жените да слагат кърпи в църквата. Имало е такива с кърпи на главите, но те и извън църквата си ги носеха и то само през зимата.
А австрийците ме дразнят с това, че като видят нещо и те трябва да го направят. Много мъже сага са с бради като на арабите, същият модел, сякаш са се конвентирали и те към исляма, но не са. Явно просто ги мързи да се бръснат и затова тази мода им допада. Ужасни са, много занемарени изглеждат, гнусно чак.  Sick

# 26 410
  • София
  • Мнения: 7 810
Интересно ми е как ще се развият събитията на границата Мексико - САЩ, където явно се изпробва моделът "миграция без граници" съгласно Глобалния пакт и се прави опит за оформяне на миграционен коридор.
Четвърти пореден керван с мигранти от Салвадор се отправи към САЩ. Този път групата е съставена от около 150 души. На 16 ноември първите няколкостотин мигранти от страната от Централна Америка се добраха до град Тихуана на границата на Мексико и САЩ. Керваните не обръщат внимание на предупрежденията на салвадорските власти, които непрекъснато предупреждават населението, че по този начин излагат живота си на опасност.  от ТУК
С какъв акъл тръгват? И дали някой не укрепва решимостта им с някоя друга пачка долари в брой? Иначе ми е трудно да си го обясня.
Едновременно с това: WUT UND HASS IN TIJUANA
Гняв и омраза в Тихуана - Как мексиканците се защитават срещу керваните на мигрантите
В Тихуана стотици националисти в неделя се опитаха да щурмуват футболното игрище, което в момента е лагер много мигранти. Те развяват мексикански знамена и скандират "Мексико е наш". Целта е ясна: нито един мигрант от кервана от Хондурас, избрал Тихуана като крайната точка на похода си, не трябва да остане в града им. За идните дни повече от 2000 трябва да пристигнат в града, в общо може да има повече от 10 000 през следващата седмица.
Лидерът на националистите Ревелин казва, че планират да изградят контролно-пропускателни пунктове през следващите дни, за да контролират хората, които идват в града. "Хората от Хондурас трябва да се махат! Ние ще защитим границите си. " Кметът Хуан Мануел Гасталу говори за "лавина", за която градът му е неподготвен. "Тези хора идват с агресивен план, правят скандали и предизвикват силите за сигурност". Той се опасява, че мигрантите ще останат в Тихуана повече от половин година, докато тяхните молба за убежище бъдат обработени от граничната охрана на САЩ.
Не е ясно какво ще правят мигрантите. Джонатан (30) има две малки деца и е със съпругата си, подобно на много други той иска да чака в Тихуана: "Ние пътувахме месеци, минахме през Хондурас, Гватемала и Мексико. Ние сме уморени. Но след като всички дойдат тук, искаме да кандидатстваме за убежище в САЩ, съвсем официално. "

Значи последно май пак ще се разиграва познатата пиеса с търсене на убежище. Не е ли записано ясно в правилата, че бедността не е причина за търсене на международна защита според "хартийките"? Сега очаквам мигрантите спешно да си изгубят документите за самоличност и да се обявят за жертви на терор. Доколкото знам за мексиканците, те са си шовинисти и с гореща кръв, така че сблъсъците може да не са на границата със САЩ, където ги чакат войниците на Дончо, а още в Мексико. Май нещо не разбират там хората колко трябва да са солидарни - те и гърците разбраха накрая до какво води това , ама им трябваше време...  

# 26 411
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Айде мексиканците и те нацита! Правителството предоставя всякакви условия за бежанците, народът що така протестира? Щото харесват Ел Фюреро и много са си стегнали кубинките.

Ситуацията е адски неприятна за всички страни. Не виждам изход, честно казано - някой някъде ги надъхва и организира и нищо не може да ги спре да си търсят "правата" и да си вземат каквото им се "полага".
Ние също може би ще се окаже в такава ситуация.
Сега ще дойде някой и ще каже, че е по-добре да викаме welcome.

# 26 412
  • София
  • Мнения: 7 810
Да, сценарият се повтаря - на други континенти, но пак е същият. И като нищо може да се разиграе и тук, в България, то и коридорът през Балканите е утъпкан. Колко му е 10 хиляди човека да отседнат при нас да си чакат решение на молбите за убежище, а след тях и още няколко пъти по толкова? Гърция пак се напълни - 74 000 човека били там. Още нищо не се е разминало.
ВИДЕО от Мексико - от ТУК

# 26 413
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
Silverstone, aко имаш предвид българите, аз чета някои неща в FB и аз се чудя, как не са ги осъдили, но явно такава е политиката. Така никой няма желание да идва в BG. Пазим си страната с голяма уста. Grinning
*************
Зависи и от други неща също. Аз например от Австрия не мога да гледам vbox7.
*****************
Наистина няма значение от религиозната принадлежност, хората като са в чужбина и започват да прекаляват по отношение на религията. Гледах снимки от нашата църква във Виена и останах изненадана, че доста жени са или с кърпи или с шалове на главите. Това го видях и в сръбската църква. Защо тези хора се връщат така назад, не разбирам. Аз откакто се помня, в BG не съм виждала жените да слагат кърпи в църквата. Имало е такива с кърпи на главите, но те и извън църквата си ги носеха и то само през зимата.
А австрийците ме дразнят с това, че като видят нещо и те трябва да го направят. Много мъже сага са с бради като на арабите, същият модел, сякаш са се конвентирали и те към исляма, но не са. Явно просто ги мързи да се бръснат и затова тази мода им допада. Ужасни са, много занемарени изглеждат, гнусно чак.  Sick

По принцип жените трябва да са с покрита глава в църквата.. Но се оказва, че тази традиция се спазва основно в Русия, Румъния и Грузия. Гледала съм служби на големи празници по руската телевизия  винаги е било така. Доколкото съм чела има спор трябва ли жените да са с покрита глава или не.

# 26 414
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Скрит текст:
Silverstone, aко имаш предвид българите, аз чета някои неща в FB и аз се чудя, как не са ги осъдили, но явно такава е политиката. Така никой няма желание да идва в BG. Пазим си страната с голяма уста. Grinning
*************
Зависи и от други неща също. Аз например от Австрия не мога да гледам vbox7.
*****************
Наистина няма значение от религиозната принадлежност, хората като са в чужбина и започват да прекаляват по отношение на религията. Гледах снимки от нашата църква във Виена и останах изненадана, че доста жени са или с кърпи или с шалове на главите. Това го видях и в сръбската църква. Защо тези хора се връщат така назад, не разбирам. Аз откакто се помня, в BG не съм виждала жените да слагат кърпи в църквата. Имало е такива с кърпи на главите, но те и извън църквата си ги носеха и то само през зимата.
А австрийците ме дразнят с това, че като видят нещо и те трябва да го направят. Много мъже сага са с бради като на арабите, същият модел, сякаш са се конвентирали и те към исляма, но не са. Явно просто ги мързи да се бръснат и затова тази мода им допада. Ужасни са, много занемарени изглеждат, гнусно чак.  Sick

По принцип жените трябва да са с покрита глава в църквата.. Но се оказва, че тази традиция се спазва основно в Русия, Румъния и Грузия. Гледала съм служби на големи празници по руската телевизия  винаги е било така. Доколкото съм чела има спор трябва ли жените да са с покрита глава или не.

Аз нямам претенции да съм компетентна по църковните въпроси, даже нищо не знам с точност, но доколкото ми е известно това е било навремето, когато жените са носели кърпи или шапки. По-късно, не знам да се е спазвала такава традиция. Те и католиците/жените навремето са си покривали главите като са влизали в църквата, но това се е случвало предимно в Испания и Италия, където турското и арабското влияние си е казало думата.
За източно православната църква имам наблюдения само в BG, сега в сръбската и това, което виждам в българската във Виена. Между другото, навремето, преди около 30 години, бях един път в сръбската църква, тук в Австрия и това което ми направи впечатление бе, че жените са отляво, а мъжете отдясно на олтара, но не видях нито една жена с кърпа на главата. Бях даже шокирана, че съпругата на свещеника, която пееше в църковния хор, беше с доста къса пола и дълбоко деколте, силно гримирана и като пееше, ръцете и бяха скръстени на гърдите, и от време на време се въртеше наляво и надясно. Изобщо никакво поведение в църква на съпруга на свещеник. Но сега някак след като мюсюлманите се радикализираха и нашите взеха да се връщат към по-стари традиции, които може би имат общо единствено с архаичните църковни традиции.
Мисълта ми е, че вместо да се върви напред, във всяко едно отношение, хората се връщат назад. Образованието се занемарява, историята, не само на BG, се променя, дават се свободно наркотици на хората, законите за децата се променят така, че те да имат възможност с помощта на свободите дадени им от закона, да започнат още от 16 годишна възраст да скитат по цели нощи, да пият алкохол, да пушат, да вземат наркотици и родителите им да нямат право да им кажат нищо, също законите не се спазват, мафията си прави каквото иска и няма осъдени, политиците нехаят за масите, изобщо пълна анархия.
Но така е, колкото е по-примитивен, по-немислещ, по-неанализиращ един народ, по-лесно се управлява, по-лесно е да бъде излъган и изигран.
Вчера имаше едно предаване, в което се дискутираше, трябва ли да има законна проституция като професия или не. И уж го свързваха с правата на жените. Любопитна съм докъде ще се стигне с връщането назад.
*********************


Дъщерята посредничи на търсещ убежище афганистанец, на когото е било отказано такова, да се грижи за болният ѝ баща. Наскоро след това бащата е мъртъв, афганистанецът му е прерязал гърлото.
Един от коментарите е много точен:
Viele lernen es erst, wenn es zu spät ist. Повечето се научават, едва когато е твърде късно.
Аз бих добавила, че някои се учат по болезнения начин, иначе не им увират главите.


 

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 10:16 от Venetta

Общи условия

Активация на акаунт