Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 094 630
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 26 415
  • София
  • Мнения: 7 810
Четох за тази история. Дъщерята била активистка - помощничка на бежанците, уредила 20-годишен афганистанец да се грижи за 85-годишния ѝ баща. И той се "погрижил".   Sick Нямало индикации за религиозни или политически мотиви, нищо не е откраднато - просто си го заклал човекът. Самият афганистанец бил с отказана молба за убежище, но с разрешение да остане в Германия до януари 2019г.  От какъв зор? Какво са чакали, а не са го депортирали? ooooh!
от ТУК

# 26 416
  • Мнения: X
Интересно дали сърцатата помощничка на мигранти след убийството на баща си ще спре да помага, или напротив - ще се отдаде още повече на доброволчеството, за да постави знак, че не паушализира и всеки човек заслужава помощ. "Ein Zeichen setzen gegen Pauschalisierungen. Nicht alle ueber einen Kamm scheren". И после всички ще и рълопляскат колко е смела и добра и незаменима за общността. Немците са ненормални, нищо чудно точно така да стане!

# 26 417
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Може случилото се да я амбицира даже да се заеме, да превъзпитание такива изверги.
**********
Но в интерес на истината, много немци  започнаха вече да говорят и да изказват негодувание. Но да видим дали наистина ще стачкуват две седмици преди подписването на пакта. Доста късно за стачки, две седмици преди подписването със сигурност няма да промени нищо, но поне  AFD ще отчете дейност. Wink

# 26 418
  • Мнения: 9 152
Трябва да ви кажа, съвсем искрено, че тази тема ми дава точна яснота с кого си имам работа. Принуждавам се да съм с повече подозрителност и много будност в каквито и да е контакти. Преди изобщо не допусках,  че нещата са чак толкова гнусни и опасни . Има ли изобщо някой от тези хора, който да не носи нож със себе си, в случай, че му притрябва. Не мога да проумея мотивите да заколиш един възрастен мъж на 85 г.!   (То не че мотив за колене може и да има......ама примерно, при самозащита.)... Ужас просто!

# 26 419
  • Мнения: 7 856
За женското облекло при посещение в източно православни храмове.
Ние, като битови православни, не сме наясно с това и не го спазваме. Но традицията се спазва в повечето източно православни, не е в последните години. Примери - в църква в Гърция (изключвам св. Димитър в Солун, за която навремето платихме вход), жени не могат да влизат с панталони (ако са така облечени, отгоре се връзва един парцал, който да имитира пола.) Сещам се как изглеждах, когато бяхме на Метеора. Ходех облечена с туристически панталон до коляното, високи плетени шарени чорапи и високи туристически обувки. Преди влизане в манастирите намъквах отгоре една черна пола с волани, която си носех от Бг. Но има и храмове без такива изисквания.
В Сърбия искахме да влезем в църквата на едно манастирче. Имаше голям надпис, че е забранено за жени с панталони. Е, беше заключена, така че не разбрах дали ще ме изхвърлят.
Първо покриване на глави, при това с омотан врат като мюсулманките видях в най-известният и посещаван манастир в Черна гора - горен Острог. При това повечето така опаковани определено приличаха на рускини (цялото им крайбрежие е завладяно от тях). Нямаше надписи или забрани, но те така се бяха облекли.
Миналата година бяхме в Грузия. Не успях да влезна в половината църкви и манастири, защото трябваше да омотая тялото и главата си с въшливи смърдящи парцали, седящи в кашони на входа. През цялото време съм била прилично облечена - с дълъг панталон и блузи с дълъг ръкав.
В останалите грузински манастири нямаше проблем.

# 26 420
  • София
  • Мнения: 7 810
Даже и някои политици в Германия се усетиха - крайно време беше след толкова митинги и петиции.
Федералният министър на здравеопазването на Германия Йенс Шпан, един от тримата претенденти за председателския пост в Християндемократическия съюз (ХДС), постави под съмнение необходимостта страната да подпише Глобалния пакт на ООН за миграцията. Шпан предложи въпросът да бъде гласуван на конгреса на партията в началото на декември, с което вкара темата за миграцията в борбата за лидерското място в ХДС. С позицията си Шпан се противопостави на линията на канцлера на ФРГ Ангела Меркел, която миналата седмица защити договора и предупреди за целенасочени „лъжи и дезинформация“, които се разпространяват за него.  В страната обаче има политически сили, които му се противопоставят категорично. Сред тях е „Алтернатива за Германия“.
Но не само. Депутатът в Бундестага от Християнсоциалния съюз (ХСС) Петер Рамзауер подчерта, че отношението на пакта към миграцията е като към „нормално и дори желателно явление“, и поради тази причина не го подкрепи. Документът отваря „потока от бежанци към Европа“, алармира германският политик, като същевременно припомни за прага на прием на мигранти в страната.
 от ТУК
Съмнявам се да успеят. Но дори публичен диалог по въпроса вече е крачка напред. Колко още могат да се правят на глухи и слепи тия политици? Чакат да ги изритат от креслата им, когато нещата излязат от контрол?

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 11:09 от NumLock

# 26 421
  • Мнения: 7 856
Изрових мои снимки от сръбския и черногорския манастир, от 2014 са.

Третата точка забранява полите за жени.
Най-отдолу севижда, че разпоредбата е от 1968 г.

А това е от Черна гора - манастирът Горен Острог. Съдейки по физиономията, това най-вероятно е рускиня. Определено православня, въпреки че по облеклото не си личи.

# 26 422
  • Мнения: 9 152
Недоволна, много са интересни разказите ти. Аз съм дете на соца и никой не ме е водил на Литургии, не съм знаела основни неща във вярата ни, в Православието....когато започнах да се просвещавам (това е дълъг процес, но един от най - силните ми импулси бяха преди 3-4 г.), осъзнах, че съм влизала в Църквите абсолютно не по канона облечена. Без кърпа, с панталон, с голи рамене.....изобщо, нищо общо с въцърковеността.

# 26 423
  • София
  • Мнения: 7 810
Преди много години съм обикаляла доста църкви в Русия, и в Грузия - по-точно в Абхазия, също. Нямаше уж подобни правила - е, искаше се прилично облекло, но нищо повече. Явно наистина и християнството се радикализира в някаква степен.
В Русия видях екзалтирани вярващи - молеха се коленичили и блъскаха челата си в каменния под, даже вдлъбнатина имаше там от стотици години чукане на глави. Това го правеха жени, впрочем църквите въобще бяха пълни повече с жени. Повечето мъже при руснаци си имат други занимания, както е известно. Wink Но тези жени, дето си блъскаха главите в камъка, ме шокираха - никъде другаде не съм виждала такова нещо.

# 26 424
  • Мнения: 7 856
Нум, аз това с биенето на глави и с някаква налудничава изповед го видях през 1980 в Загорск - центъра на руската патриаршия. Бяхме на стаж като студенти и бяхме направо потресени от гледката.
За моето облекло при влизане в църкви - винаги е с панталон, полата отгоре беше само за Метеора. Също така винаги с гола глава.

# 26 425
  • Мнения: 9 152
Нум, аз това с биенето на глави и с някаква налудничава изповед го видях през 1980 в Загорск - центъра на руската патриаршия. Бяхме на стаж като студенти и бяхме направо потресени от гледката.
За моето облекло при влизане в църкви - винаги е с панталон, полата отгоре беше само за Метеора. Също така винаги с гола глава.
Сигурна ли си, че е било изповед? На изповед обикновено човек е сам със свещеника, близо до олтаря, с наклонена глава над Библията и си говорят. Когато изповедта приключи, главата се покрива и се целува Библията, но няма никакво блъскане на главата...

# 26 426
  • Мнения: 7 856
Нум, аз това с биенето на глави и с някаква налудничава изповед го видях през 1980 в Загорск - центъра на руската патриаршия. Бяхме на стаж като студенти и бяхме направо потресени от гледката.
За моето облекло при влизане в църкви - винаги е с панталон, полата отгоре беше само за Метеора. Също така винаги с гола глава.
Сигурна ли си, че е било изповед? На изповед обикновено човек е сам със свещеника, близо до олтаря, с наклонена глава над Библията и си говорят. Когато изповедта приключи, главата се покрива и се целува Библията, но няма никакво блъскане на главата...

Малко повече обяснения. Загорск е комплекс с доста църкви. В повечето беше пълно къс жени, включително млади и дори деца, които си блъскаха главите в пода.
Повече от сигурна съм за изповедта. Няма как да забравя такава гледка.
Тя беше в друга църква. Имаше вързана химикалка, за да не я открадне някой вярващ Simple Smile и кутийка с нарязани малки листчета. Явно пишеха там прегрешенията си.
Имаше огромна вита опашка, очакваща да пусне листчето в една кутия, да целуне ръката и пешовете на мърлявото расо (или пък обувките му - не видях добре) на попа и да получи опрощение.

# 26 427
  • София
  • Мнения: 7 810
На тези листчета, доколкото знам, се пишат имената на покойните близки, което попът да спомене в молитвите си. И той обявява тези имена, докато пее - "Иван, Иван, Иван, Марья, Марья, Николай, Николай, Николай, Николай..." Не знам как Господ ще разбере кой кой е, но явно се оправят някак.
Носенето на забрадки при нас по селата си беше традиция при най-старото поколение, не винаги свързана с религия. Моята баба не беше вярваща, но без кърпа на главата не съм я виждала. Сега, разбира си, няма нищо подобно - и слава богу. Остана и ние да се омотаем с кърпи, сакън да не се види косата - и като се види какво?

# 26 428
  • Мнения: 7 019
Попаднах на интервю от м.г. с д-р Овчаров, който коментира какво са говорили на Конгрес по белодробни болести във Виена. https://www.dnesbg.com/zdrave/d-r-darin-ovtcharov-pulmolog-vanti … a-kashlitsav.html
Цитат
Туберкулозата също бе обсъждана на конгреса, а на Запад се плашат много от нея и имат проблем с бежанците. Пристигат мигранти с доста запуснати случаи, има и починали болни.
............
За съжаление няма нови лекарства за лечение на туберкулозата, тъй като се смята, че тя едва ли не е изчезнала. Но това не е така. Преди здравната реформа у нас имахме много ниска заболеваемост, но след това тя започна да се покачва. Сега отново отчитаме спад, но смятам, че статистиката не е точна. А туберкулозата е заразно заболяване, което обхваща цели фамилии, ако се закъснее с лечението. Сега много българи имат слаб имунитет, не се хранят здравословно и трудно “отбиват” вирусните и бактериалните атаки.



Замислих се, че и у нас беше гръмнало за някаква зараза с кожни рани, наскоро западно нилска треска.
 Все повече ще се появяват и увеличават случаи на непознати за Европа зарази, срещу които ние нямаме имунитет.
Сещате ли се какво омесване на зарази става в тези затворени общности, в лагери и разни натъпкани квартири?!
А това е страшна бомба със закъснител...  



Ще стане така, че да трябва в собствените си страни да се имунизираме срещу инфекции, както при пътуване в други континенти...

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 12:35 от Diorela

# 26 429
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
От самото начало на това преселение истинският ми страх е свързан най-вече с болестите, които тия примати сеят. И така още по-лесно ще стане редукцията на християните в Европа. Един вид по естествен път значи.

Общи условия

Активация на акаунт