Петият президент на Република България

  • 368 316
  • 5 325
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Благодарско за актуалната тема!

 Според мен управляващите загубиха тези избори, защото : цитирам дослушан разговор между избиратели пред училището днес - няма да стане да ме заплашват, че ако не гласувам за тях, ще настане апокалипсис.

Да, победата е за личността на РР.
И малко шеговито да добавя, ми много харесван и известен филм е Топ гън.

Някой беше пуснал страхотен клип, как пилотира президента ...  newsm78 еми, как да не гласуват хората.

# 16
  • Мнения: 1 009
Честито на Радев и честито на нас, че няма да гледаме повече Росенчо  #2gunfire.

# 17
  • Мнения: 3 950
Борисов сам призна грешката си между двата тура. Ако беше издигнал друг кандидат, например Фандъкова, резултатите можеше да са други.
А както баща ми се изрази: "Бойко и куче да кандидатира за президент, пак ще е втори"  Laughing

# 18
  • Мнения: X
 Грешката е , че започнаха да заплашват, да шантажират избирателите.

Че говореха на изнурения избирател надменно, агресивно, назидателно,заплашително.


Загубилият кандидат, ако се държеше като баба Илиица, спокойно, земно , нормално, скромно...

# 19
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Изключително самонадеяното, бих казала - пубертетско тропане с краче на Баце, плюс арогантния избор на куц кон за кандидат, му изиграха много лоша шега. БСП със сигурност потриват ръчички за златния шанс, който яхнаха, но не мисля,че това е тяхна победа. Дано и Радев бъде достатъчно умен, да се разграничи и да следва програмата, която си е начертал - да защитава българския интерес. А, че няма да се конфронтира с Русия и ще отстоява правата ни в ЕС и НАТО, това изобщо не го разглеждам като минус - напротив.
Харесва ми, че е много овладян и авторитетен, поради естеството на професията му. Нямал опит в политиката - още по-добре!

# 20
  • София
  • Мнения: 452
Честит ни нов президент - ген. Румен Радев!

С риск да ме съди Тони Филипов*, д-р, за неоторизиран цитат: "Бай-бай, Бай Х..." newsm48


* "Из дневниците на един луд" (7-11.11.2016) http://reduta.bg/%d0%b8%d0%b7-%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d1% … 0%b2%d1%80%d0%b8/

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 360
запис да следя темата!  Шамара е за герб, а победата не е за бсп, а за генерала - разликата е голяма.

В момента, за мен той е разпознаваем като кандидат на БСП, с течение на времето, с последващите си действия, ще се убеждавам дали това е така или не. Дано оправдае очакванията и действа според интересите на народа , а не по заповедите на издигналата го партия.

# 22
  • Мнения: 202

Някой беше пуснал страхотен клип, как пилотира президента ...  newsm78 еми, как да не гласуват хората.

Този, нали?

https://www.youtube.com/watch?v=8bWTnqp1AFg

Уникален, уникален Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 25 674
Разбира се, че победата не е на БСП. Има огромна разлика между гласуването "Против" и "За".
Ако се стигне до съставяне на ново правителство и ако имат поне малко акъл, ще заложат на експертно такова, а не на политически фигури.
А, дано...

# 24
  • Мнения: 2 718
Заплахите на Баце , че ще подаде оставка и няма да ни обича вече, ако не му изберем Цецка-оле,олеее много лоша шега му изиграха. Доста хора гласуваха срещу ЦЦ точно с надеждата да се отърват от Баце.... Интересно е как изтърваха кокала точно преди българското председателство в ЕС- ако слушаш ББ- само ГЕРБ са компетентни да го водят
Иначе се чудя дали Радев ще се хвърли с рогата напред за повече власт- ББ му дава шанс за това с тия измислени кризи. Ние не сме президентска република, но при извънредни положения президента си има доста власт.


Герда, на мен Радев сме ми напомня за президента от "Денят на независимостта" първия филм- не толкова Топ Гън. И там президента литна с един изтребител да громи извънземните  Laughing
А, дано нашия управлява България така добре, както пилотира МИГ-29 - там е БОГ направо

# 25
  • Мнения: X
Все повече се убеждавам, че това беше съзнателен ход на ББ за напускане на властта.
Може да е всякакъв, но тъп не е.
Да избере в 12 без 5 една изначално провалена кандидатура, за която много хора му казаха, че е грешка, да обвърже съдбата на кабинета си с една такава кандидатура - или се е главозамаял отвъд пределите на здравия разум (което значи, че му е време да се маха), или е целенасочено действие. Аз вярвам във второто. Самият той каза, че Цачева не била "рейтингова". Каква е причината? Сещам се за няколко възможни:
1. Договорил се е с Путин да се оттегли от властта и да я прехвърли на "здравите сили" като някаква прелюдия към смяна са сферата на влияние. Реверансите му в последно време ми се струваха подозрителни още от месеци.
2. Има информация, че предстои нещо страшно във външно-политически план и той не иска да обере негативите, а да си тръгне, докато все още има какво да се вземе. Един пример само е заплахата от юг.
3. Бягство от някакви тежки вътрешни икономически провали, за които ще разберем малко по-късно.

Ако дори само едното се окаже вярно, не дай си Боже, няма да е никак добре за всички ни.

Цялата кампания мина така вяло, без особени напъни за победа. Имаше едно предизборно раздаване на пари, но дали беше толкова целта да се издигне в очите на народа или да облагодетелства някакви свои си хора като за последно, не може да де каже. И изведнъж след загубата на първия тур настана бясна активизация за обръщане на вота. Ката ден обикаляха той и другарите му из телевизиите и вещаеха апокалипсис. Възможно е точно след планираната изборна загуба да се е случило нещо, което е променило целите му. Възможно е това да е разговорът с Г-жата, за което се спекулираше.

# 26
  • Мнения: 31 851
Диана , благодарим  Hug
Доволна съм от избора на българите .
Очаквам генерал Р.Радев да си изпълни обещанията - да затвори границата за нашествениците и да
води политика в защита на националните ни интереси . Толкова много искам вече да чувам за български и християнски ценности , че не се траеше онова плямпало, което повтаряше до посиняване евроатлантически ценности . И не само да ги говори, но да ги отстоява с действия .

На мен това ми беше главната причина да гласувам за него. Наясно съм, че в политиката обещанията не значат много. Особено в България. Но се надявам наистина да си държи на думата.
Само не разбрах защо Борисов заплашва с оставка. Президента нали е безпартиен?
И защо БСП да са спечелили? Та това се президентски избори.

# 27
  • Мнения: 46 543
За първи път в живота ми ще кажа - срам ме е, че съм българка.

# 28
  • Мнения: 25 674
3. Бягство от някакви тежки вътрешни икономически провали, за които ще разберем малко по-късно.


Четох някъде намеци за нещо такова и искрено се надявам да не излезе вярно.
Но определено не ме напуска гадното усещане, че мишоците първи напускат потъващия кораб...

# 29
  • Мнения: 2 718
Сапфир, и мен това ме плаши- че ББ подмолно прави тия дивотии, за да се изсули, преди да заври водата в казана. Дано е само проява на нарцисизма му.

Общи условия

Активация на акаунт