Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 29

  • 33 186
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 23 167
така е, аз затова съм се запритеснила нещо  Rolling Eyes
имам близка позната обиколи много частни ясли и градини, и за там ми  е разправяла ужасии.
като например 15 градуса в помещенията, пестят хората.
а тя се чуди защо детето болно през две седмици.
не че 26-те градуса в държавните са с нещо полезни.

# 706
  • Мнения: 19 690
Помня, че имаше някъде тема за частните детски градини, трябва да я изровя и да видя какво са писали други майки.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
навсякъде е сложна ситуацията Rolling Eyes аз не мога да разбера няма ли кой в тая държава да проумее, че не може така да продължава в тези градини, поне малко да увеличат персонала Rolling Eyes по наше време сякаш бяхме поне по-малко деца Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 19 690
По-скоро имаше повече градини и повече персонал. Поне моите спомени са такива.

# 709
  • София
  • Мнения: 23 167
пари, пари и пари е всичко  Close
всяко дете си идва с парите в градината и затова са по много.
вуйна ми е учителка в малък град, където места има, но пак са по много деца, заради парите.
тя каза че е сама с децата, лелята била за две групи една, и тя се занимавала с почистване, миене на съдове, смяна начаршафи, такива работи, с деца не се занимава.
просто и помещенията и спалните са правени за до 20 деца. нали огледах, леглата им 30 на брой са наблъскани , децата са 35, още не знам къде спят ако са всички.
помещението в което правят всичко е пак за 20 деца, има 6 масички с по 6 стола, които направо изяждат пространството. предвидено е за 3-4 такива.

# 710
  • Мнения: 19 690
Аз точно поради тази причина се замислям за частна. Ясно е, че ще ми дойде нагорно с финансите, ама поне ще ми е малко по-спокойно, знам ли и аз Crazy

# 711
  • София
  • Мнения: 23 167
в чистите ясли са по 20 деца, масово ходят по 15.
ако имам друго дете пак ще е първо само в ясла.
частните освен всичко останало са и по едни странни места, поне из нашия район са все из планинските квартали, дето и градски транспорт няма.

# 712
  • Мнения: 19 690
Аз съм в Лозенец и се сещам за поне 2-3 в лесно достъпен радиус.

# 713
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
По норматив детските групи са за максимум 20-24 деца, за толкова и се проектират, защото иначе няма как да минат през общината и да вземат разрешение за строеж - нали преди няколко години правих детска градина за Свиленград. Заданието беше за 100 деца в 4 групи. За всяко отделно помещение има минимална квадратура според броя на децата и за всяка група трябва да има спално, помещение за игра и хранене, гардеробно, тоалетни, кухня и склад и всяка група трябва да има своя площадка за игра. Реално, за да се построи нова градина трябва доста голям имот, а такива в градовете липсват... И се получава следното - за да отговарят на нормативната база дори и новите градини са за по-малки групи, но за да отговорят на обществения интерес приемат 50% повече деца  Rolling Eyes

# 714
  • Мнения: 19 690
Пънче, ама те една камара градини затвориха. Това през 90-те и във Варна де.

# 715
  • Мнения: 3 132
навсякъде е сложна ситуацията Rolling Eyes аз не мога да разбера няма ли кой в тая държава да проумее, че не може така да продължава в тези градини, поне малко да увеличат персонала Rolling Eyes по наше време сякаш бяхме поне по-малко деца Rolling Eyes

+10000

При нас мин. седмица младата ни г-жа беше в болница с детенцето си и другата г-жа изкара цяла седмица от сутрин до вечер с всичките 30+ деца.  ooooh! Rolling Eyes За мене тази жена е герой. И няма една оборотна г-жа в такива случай да поема смените.....

Бамба дано да е някакъв период и да отмине и пак да си ходи с желание.

Ние по принцип сме от тези, ходещи с нежелание. Днес едва я накарах след 2-седмично седене в къщи. Най-добрата и приятелка имаше в събота РД и съответно днес щеше да е тържеството в ДГ. Ноооо детето е болно и няма да има РД. Миша ще е много нещастна.

Фели, не си ме затруднила никак за песничката. Това е първата песен , която научих и пеех на Миша още от съвсем малко бебе. Така , че и по малкото думи, които си дала реших , че е тя.

# 716
  • София
  • Мнения: 23 167
ми не знам, в яслата според мен си бяха идеално.
две учителки/сестри се водят там/, две лели и две педагожки, които идват в определени часове, с тях се пееха песни и там другите занимания.
като липсваше тяхна учителка идваше да я замества педагожката.
само веднъж бяха доста болни деца и ги бяха събрали две групи.
имаха помещение за хранене, помещение за игра, което е по-голямо от сегашното и помещение за сън. отделно помещение за разсипване на храната, в което видях че има съдомиялна и друго за тоалетните нужди.
тука в градината всичко е по-малко, пък децата са двойно повече. и десет учителки да има все тая, то пак е тясно.
в цялата ясла са 6 групи и пари са ни искали само за кукления театър.
имаха много играчки, приемаха и още ако някой иска да занесе, но пари не искаха.

запълних темата с моите мрънканици  Crazy

# 717
  • гр.София
  • Мнения: 1 640
Снощи нашия кокорчо до 2часа ме държа будна и накрая ми идваше да го хвърля през прозореца Mr. Green Представям си какво им е на работещите в детска градина и ясла с толкова много деца. Трябва да имат железни нерви и търпение, а аз напоследък се усещам, че съм много сприхава. Времето за нищо не ми стига ooooh! През деня работя (майка основно гледа малкия), през нощта съм дежурна по бебе и ставам  #Crazy

# 718
  • Мнения: 19 690
Мими, не си ли по майчинство?

# 719
  • гр.София
  • Мнения: 1 640
Кристи, работя в моя фирма и съм сама, няма кой да ме смени. Хубавото е, че работя от къщи и съм си с бебо по цял ден, но майка много ми помага. И аз се включвам, но така ми остава време за работа.

Общи условия

Активация на акаунт