Домакини 58/ Снежни забавления и топли празници!

  • 56 938
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • На север
  • Мнения: 1 377
mariat, страната е просто вълшебна. Много е красива природата тук. Просторно е и сякаш небето е по-ниско и по-широко. Усещането е, че живееш някъде в планината до горичката. Тук се разхождат животинки навсякъде. Срещала съм сърна в задния двор. Лосът е кралят на гората тук. Могато да се видят преди стъмване, тъй като тогава са най-активни. Храната тук не е от силните им страни. Тъй като са на север малко неща виреят тук и от едно време са свикнали основно на месо, риба, картофи. Имат много хубави горски плодове. Имат и едно сирене, което ми е любимо и е карамелизирано. Казва се brunost. Основното им хранене е месо със сос и варени картофи. Няма голямо разнообразие от към рецепти. Взаимнствали са много неща от запада като хот дог, пица и тортиля. Интересното е че тук мъжете и жените са равни. Мъжете готвят, перат и тнт, а жените боядисват и вършат физическа работа наравно с тях. Силна и много спортна нация са. Лятото може да видиш как карат ски на колелца. За тях ските са част от живота. Мое лично наблюдение е, че приготвят вкъщи нещо набързо, най-често полуготово и това му викат готвене. От друга страна са много любезни, което може да се тълкува от нас като лицемерие, но аз считам, че е просто добро възпитание. Това за мен са най-милите хора, които съм срещала. В началото не е така, но ако ги поопознае човек се отварят много. Тук алкохолът е ужасно скъп и има отделен магазин за него, който в 17 часа затваря. В неделя и по празниците е затворен. Единственият алкохол, който може да се вземе от нормалните магазини е бира и то до определен час. Друго интересно предвид идващите празници е, че на Бъдни вечер тук хапват месо. Има три национални ястия и в зависимост това къде живееш и какви предпочитания имаш готвиш едно или повече от тях. Но това вече ако някоя прояви интерес за това как празнуват тук ще разказвам. Аз северното сияние не съм го виждала още, тъй като живеем в южната част, но си ми е мечта. Ходила съм до фьордите и е уникална красота просто. Имах чувството, че съм в някакъв филм. Зимата се стъмва рано тук, към 15 часа, а лятото към 23 часа, но остава не напълно тъмно, а все едно както при нас в 5 сутринта преди да съмне. На Север обаче си имат цели месеци в мрак зимата и светлина през лятото. Температурите стигат при нас до -20 през зимата и до към 25-28 максимум през лятото. Тук есента идва август месец, а първият сняг пада октомври, ноември. Simple Smile Айде стига съм писала толкова.

# 46
  • Мнения: 39 323
Пиши, пиши! Много ми е интересно. Не досаждаш! Благодаря ти! bouquet

# 47
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
О и на мен ми е интересно , така че смело се отплесвай повече
пък при нас кво ново освен дъжд , хххах

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Ред,напълни ми сърцето и душата с този разказ! Heart Eyes Hug

# 49
  • Мнения: 39 323
Добро да ви е петъчното утро!

# 50
  • Мнения: 2 169
Добро утро и от мен!
Ред, страхотен разказ, направо се пренесох там  Peace
Ма ко, как си?
На мен днес хич не ми е петъчно - една камара служебни задачи имам, довечера съм на лекар, и като си помисля че уикенда пак ще ми мине в готвене и чистене....Пфу  Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 897
Добро утро! Така е, Вио, почивните дни не са това, което бяха.... Преди децата.
Мако, постановката беше великолепна. Децата пък само търсиха с поглед преподавателите на сцената. Хореографът също им води часове и като излезе накрая на сцената, стана страшно. Двайсет деца закрещяха "Браво, Данчо!", много им се смяха. Довечера съм с кумата на Риголето, без деца, само двечките. Дет' се вика, скъсах синджира.
Уомън, разказвай още, много е интересно!

# 52
  • Мнения: 39 323
Вио, стискам палци за лекаря довечера!
Хортензия, днес е и петък, след Риголето направете един пианo бaр.!

# 53
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Добро утро!
Вио, довечера след доктора на отчет! Не да се явиш чак в понеделник
Ред, и на мен ми беше интересно
Калинче, всички тези лъче и химио са за всеки случай, нали? Сигурни са, че всичко е наред? Поне тук е така, надявам се, че съм разбрала правилно и е така и при теб  Hug
А така, Хортензия, като са започнали да правят едни тънки синджири  Laughing

По-добре ми е крака вече. Обаче като е по-добре, аз все хуквам на някъде и много ходих вчера. Вечер ме болят и двата, от натоварване  ooooh!

Много ми се спи, както винаги

Изчаквам пералнята да просна и пак хуквам

Хубав ден на всички  Hug

# 54
  • Мнения: 68
Здравейте!!!

Ред, много приятно ми беше да изчета как разказа за една страна, напълно непозната за мен. Благодаря!

Иииии, благодаря на Ма ко!!!  bouquet Пренесе ми от твоя късмет. Беше пуснала линк за игра на Сушард. Е, с първото участие си спечелих ваучер за Вивре.  Hug Като пристигне поръчката ще се похваля.

Аз следобяд или утре ще пътувам към Перник.
Хубав ден от мен

# 55
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
привет привет
не знам при вас как е
ама при нас е стууууд

# 56
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Еха, честито Биляна, да си го изхарчиш с удоволствие! Страхотно настроение създава спечелена награда

Напазарувах и окончателно се ориентирах къде да си поръчам кухненския ъгъл, реших и дамаски и цветове.
Трябва да са боядисали вече вратичките, довечера ще разбера окончателно. Историческа стана тази кухня

# 57
  • Мнения: 39 323
Мако, споко! Ние имаме търпение да гледаме красоти. Ще изчакаме още малко.
Иначе да кажа, че сега карам сага за пердета- втора част. Ако не съм се похвалила, де.

# 58
  • На север
  • Мнения: 1 377
Момичета, кажете ми моля ама така като на бавносхващащ човек  hahaha как да кача снимки тук? Помня, че трябваше да са качени някъде другаде. Къде мога да ги кача? Става въпрос за мои снимки. Искам да ви покажа за какво говоря.  Heart Eyes
Иначе днес ще ходим на кино с моят. Навих го да гледаме новият филм за Бриджит Джоунс. Каня му се вече от доста време и той все отказваше, но сега ми беше обещал кино и хоп филмът бил там. Нямаше измъкване! Имам огроооомно желание да хапна малко пуканки обаче с тази диета ще си е нарушение. Та си мисля да не ям нищо днес само малки пуканки... Mr. Green Шшшшш да не ме чуят в групата за диетата, че ще ме  #2gunfire

# 59
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Red - аз ползвам този сайт
http://www.img-share.eu/
качваш снимката , после взимаш линка и го слагаш тук
втория ред -вмъкни връзка или изображение , което искаш

Общи условия

Активация на акаунт