След девет месеца мъчение, очакваме ДЕКЕМВРИЙЧЕ с нетърпение - Тема 8

  • 67 055
  • 898
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 373
nickname99 моя позната си роди два пъти секцио, с дебела коремна стена и други проблеми. Първия път с пълна упойка, втория със спинална, и двата пъти с хоризонтален разрез и без никакви проблеми. Отделно как така с високо кръвно ще се чака нормално раждане, нали точно високото кръвно е една от причините за секцио?

# 46
  • Мнения: 297
Аз фолиева пиех до онзи ден, другите витамини - изпих опаковката и приключих. Магнерот - когато се сетя - сутрин по 1. За раждането в МД - Варна, наистина не е голяма разликата в цената по ЗК, спрямо АГ и Окръжна.
По другите въпроси не съм много запозната.
Момичета искам да ви попитам за мнение, понеже още не съм си купила количка...и много се чудя, ще ви пусна няколко линка, ако някоя от Вас е запозната с качеството, издържливостта и функионалността, бих се радвала да ми отговорите. Смятам да се възползвам от черния петък, че за това се надявам на по- бързи отговори.
Това е нова марка на пазара:
http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/kik … -one-alloy-110008


Фен съм на Хаук, каката гледах с такава марка количка, но чета, че рамата им била слабо място
http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/hau … n-one-petrol-grey

Тази си избрах още в началото и май все към нея ме дърпа:
http://baby.galix.bg/5693/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D … B2%D1%8F%D1%82-14

Тази е другата, но ако избера нея ще и поръчвам НЕпомпащи гуми.
http://baby.galix.bg/3892/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D … B2%D1%8F%D1%82-14

Черен петък и събота в Галикс
http://baby.galix.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/308/%D … B8%D0%BA%D1%81-20

# 47
  • Мнения: 206
Nickname99, стискаме ти палци, бебчето да постои още на топличко и всичко да мине без проблем.

Feeling, ние на нашата бебка й говорим на име още от 5-я месец, когато се разбра, че е момиченце... Да не говорим, че си има вече и няколко прякора. Според мен трябва да вярваме, че всичко е наред и така ще бъде Simple Smile
Много ме впечатли и мен с тази линейка Baby Now. Но така е по-белите страни, да ти е кеф да раждаш Simple Smile
Много ми се ще и тук по-скоро бременните и родилките (и не само) да започнат да получават адекватно отношение. Ако не ние, то дано поне децата ни го доживеят. Почвам да звуча, като баба ми Simple Smile
За умората и четенето по цели нощи мога да пиша много, но не искам да се оплаквам повече.

# 48
  • Мнения: 237
Витамините Огестан ги спрях в средата на 8мия но ги дават даже и при кърмене. Магнезия в началото на 9 тия. А ФК пиех първите 3 месеца и после от 6 до 8мия
За количката бих избрала непомпащи се гуми.

# 49
  • Мнения: 969
Feeling, в коя държава е тази готина линейка?  Grinning
За количката: и аз не съм купувала, не мога никъде да се разхождам и ще поръчам онлайн, дано не се наложи да връщам  Joy За мен е важно да е лека, аз съм на 4 етаж без асансьор, както вече съм писала. А пък съм и слаба в ръцете и си мисля, че ще усещам всеки килограм при слизане и качване от тротоарите. Но за всеки приоритетите са различни  Hug

# 50
  • Мнения: 101
Пепи*мам първата количка от хиполенд я видях в магазина онзи ден и ми направи впечатление, че е хубава, но ние вече си имаме Simple Smile

По въпроса с витамините се зачудих като гледам кой какво спирал да пие, аз съм на Пре Мама и те са комбинирани.... и фолиева киселина, магнезий, желязо и всички витамини са на едно хапче.. няма как да спра само едно. Тя и лекарката ми нищо не ми е споменала да спирам да пия, а и на кутията пише, че са за бременни и кърмещи майки. Предполагам, че не би трябвало да има проблем  Confused

Поздрави на Бианка за появата малката Бианка, да са живи и здрави   Simple Smile Party Time

# 51
  • Мнения: 42
nickname99 моя позната си роди два пъти секцио, с дебела коремна стена и други проблеми. Първия път с пълна упойка, втория със спинална, и двата пъти с хоризонтален разрез и без никакви проблеми. Отделно как така с високо кръвно ще се чака нормално раждане, нали точно високото кръвно е една от причините за секцио?
Ами, а де! Моят лекар, който е и Завеждащ на АГО в единствената болница в града, така ми говори Sad И аз се чудех как естествено,  ако не се овладее проблемът с кръвното, ама той всеки път държи да ми обяснява как при мен секциото е проблем итн. Много нерви изхабих да се ядосвам, да се чудя дали да не преприемам раждане в съседен град.. но термина ми 20.12 ме спря. Не се знае ни време какво ще е, ни пътища...вече реших да не се ядосвам и да вярвам, че всичко ще се нареди по най добрият начин. Хейй, в момента носят бебетата на вече родилите мами в болницата Simple Smile Еххх, от кога не бях чувала плач на новородено.. толкова емоционално ми стана и приятно..така ми се прииска да чуя и моето Simple Smile Пожелавам на всички ни да чуем този плач, след едно леко и безпроблемно раждане!! После ще се оплаквам от него, но сега звучи като музика в в ушите ми.. и то прекрасна! Simple Smile

# 52
  • Мнения: 372
Йееей! Честито на двете Бианки!    Heart Eyes  Прекрасна новина! Да са здрави и нека имат безброй щастливи мигове заедно! Бързо възстановяване на мама Бианка!      Hug
Все забравям да пиша за тази ФБ група, а много ми се иска да се присъединя.   Blush

MARY90, Mama_Ves, наистина е много сладко и създава една такава еуфория.   Flutter
Mama_Ves, съвсем не звучиш като баба. В реда на нещата е да си пожелаваме това, ако не за нас, то поне за децата си.       Hug

Feeling, в коя държава е тази готина линейка?  Grinning
За количката: и аз не съм купувала, не мога никъде да се разхождам и ще поръчам онлайн, дано не се наложи да връщам  Joy За мен е важно да е лека, аз съм на 4 етаж без асансьор, както вече съм писала. А пък съм и слаба в ръцете и си мисля, че ще усещам всеки килограм при слизане и качване от тротоарите. Но за всеки приоритетите са различни  Hug

В Германия живеем ние. Simple Smile
Нашата количка е сравнително лека. Ние също сме без асансьор, на 5-ия етаж. Мислим да я оставяме на партера, където има широко пространство и няма да пречи. Доскоро други съседи оставяха така своята, но те се изнесоха. Входът се заключва, но и да не се, тук никой не посяга на чужди вещи.   Peace

# 53
  • Мнения: 66
Относно фолиевата киселина, действието и е най-важно до 3-ти месец, но аз си я взимам все още. През 7-ми месец реших да я спра и можеби 1 седмица не я пих, но ме посъветваха, ако не пия никакво други витамини да си я продължа и така сега ще я пия до края.

# 54
  • Мнения: 2 224
Ехееее, още едно скорпионче в групата на декемврийчетата! Да е жива и здрава малката Бианка, а на мама бьрзо вьзстановяване от операцията!  bouquet Ще чакаме и лично да се похвали.

Хайде сега да помрьнкам, и заглавието на темата го позволява. Имам стомашни неразположения от месеци вече, но чак през последните дни разбрах какво са киселини. Днес е някакьв кошмар - постоянно ми се качва нещо в гьрлото, дави ме, пари и боли. Никога в живота не ми се беше случвало такова нещо. През деня пак ми се повиши крьвното и се надявам утре, вдругиден да ми направят секциото и да ми приключват мьките. Като казах, че моята гинеколожка ми е изписала инсулин почнаха да ми бодат прьстите след всяко хранене, за да ми мерят крьвната захар. Освен това ми смениха менюто и носят някакви неща, които не стават за ядене Confused

Пепи, не сьм запозната с тези колички, а и тук ми е слаб нета и не отваря линковете. Другите момичета да помагат.

Nickname, ще изкажа мнение и не твьрдя, че сьм права, но все пак. Странно ми е, че не можело секцио, защото знам че именно на майки с тегло доста над нормата правят задьлжително секцио. Сьщо като чета и други теми вьв форума ми се струва, че май в БГ наистина не навсякьде има анастезиолози кадьрни да сложат епидурална. Сега ще видим и тези тук как работят де. Дано вземеш най-правилното решение, сьщо да спадне крьвното и да почакате още малко за раждане. А, между другото и тук се чува плач на новородени, прилича ми на мяукане на разгонени котета  Blush

# 55
  • Лондон
  • Мнения: 839
Nickname, няма смисъл да се ядосваш,направи това,което смяташ за няй-добре,ако ще и смяна на лекаря да е Crossing Arms Може би пък този лекар не е от онези (алчните) и да казва истината..Нз,нямам голям опит с лекарите в Бг ( сега го отчитам като грешка).
Анастасия,дано скоро минат мъките и дойде хубавия момент,щото си представям колко е ужасно,само като го описваш Hug
Момичета,чували ли сте това,че жената преди да роди корема й някакси "пада",свлича се надолу,и смятате ли,че това нещо е вярно?
Още нещо интересно,в една друга тема четох,че определени храни предизвикват раждане,като например ананаса.С ММ се бъзикаме,че в петък ще ми вземе за подарък 2 ананаса Joy Ахахаха
Хайде лека вечер от мен

# 56
  • Мнения: 237
Nickname не се притеснявай за кръвното, моя приятелка беше на хапчета за високо кръвно и роди нормално. Важното е да го следиш и да информираш АГ си. Два дни преди термина си отиде на лекар защото вдигна кръвно 140, прегледаха я имаше 5см разкритие, спукаха водата и бебе се роди много бързо.
Аз също понякога вдигам кръвно и моя АГ каза ако го вдигаш редовно ще пиеш хапчета, но ще раждаш нормално. И забелязах че когато се развълнуван много или прекаля със солта го вдигам.

# 57
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Това за BABY NOW наистина е супер готино, вчера го разказах на ММ и много му хареса и на него. Още повече, че онзи ден гледахме новия филм за Бриджит Джоунс и още сме под впечатление как я мъкнеха до болницата.  hahaha

Снощи ММ ме изненада, че на изписването ще дойде цялата рода, майки, бащи, братя ... аз някак си не бях мислила за това, хем е нормално да искат да си видят внучката, хем се надявах, да стане без голяма патардия излизането от болницата. Никой не говори за софри и купони, но е факт, че изобщо не бях помисляла, че някой ще се вдигне от Бургас за един ден - сега хем ми е досадно, хем гузно, защото са много добри хора. При вас как ще протече изписването?

# 58
  • Мнения: 42
Това за BABY NOW наистина е супер готино, вчера го разказах на ММ и много му хареса и на него. Още повече, че онзи ден гледахме новия филм за Бриджит Джоунс и още сме под впечатление как я мъкнеха до болницата.  hahaha

Снощи ММ ме изненада, че на изписването ще дойде цялата рода, майки, бащи, братя ... аз някак си не бях мислила за това, хем е нормално да искат да си видят внучката, хем се надявах, да стане без голяма патардия излизането от болницата. Никой не говори за софри и купони, но е факт, че изобщо не бях помисляла, че някой ще се вдигне от Бургас за един ден - сега хем ми е досадно, хем гузно, защото са много добри хора. При вас как ще протече изписването?
  Simple Smile Върна ме 18 години назад: тъкмо родила големият си син и ще ни изписват. Денят е 21ви януари- Бабинден и ние със синковеца понеже сме добре и двамата, решиха да ни изпроводят ритуално. Имаше журналист от местен вестник,  който направи снимка на бебето и акушерката и публикува празничен материал за Родилно отделение Simple Smile После моите хора: майки, бащи, свекърви, сестри.. и един нает от свекървата чичко с камера да снима Simple Smile То снимки, то торти, пити,  бонбони, цветя..то цирк голям!! Simple Smile Със втория син, аз си бях взела вече наша камера и влязох в ролята на на оператор,  като този път всичко беше далеч по скромно и бързо. Сега съм поръчала на ММ, да не е посмял да довлече родата в болницата Simple Smile Идва той с колата и кошчето за бебка, стиска в ръка една кутия бонбони и си ни прибира.  В къщи ще запознавам бебка с батковците и, а другите роднини да дойдат на другият ден, когато сме се поусвестили малко Simple Smile

# 59
  • Мнения: 297
На изписването /Живот и здраве/, който ще идва да идва. В къщи обаче - Не! С първото си дете, /млада майка бях/ ги отразях, че сега ли...  #2gunfire Децата ми са на първо място, не ме вълнува ще има ли сърдити и обидени.  Crossing Arms Пък и какво има да му гледат на едно пеленаче, че то само спи, яде, ака и плаче  Heart Eyes
Ох, живичко и здравичко да ми е и аз да съм в движение, пък.....

Общи условия

Активация на акаунт