Доминикана и Пунта Кана – отзиви? /тема 2/

  • 123 227
  • 780
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 112
Като хотели ни препоръчаха Secrets Royal Beach, Barcelo Bavaro Beach, Majestic Elegance/Mirage или Colonial. Ще се радвам на някакви мнения или препоръки за друг хотел, че ми е много трудно да избера. Искаше ни се да е само за възрастни хотела
Преди 3 години бяхме в Majestic Elegance  adult only. Много сме доволни. Тогава тъкмо привършваха строежа на Mirage  и мисля, че трябва да е най-добрия от трите.  Вижте  The Level at Melia Caribe Tropical. Нямам забележки. Свържете се с Ива, с нея ходихме на о.Саона и си прекарахме супер. Пишете ми, ако нещо конкретно ви интересува!

# 751
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Бъдете внимателни.
Последните седмици има три смъртни случая при неизяснени обстоятелства и една жена, пребита почти до смърт.

# 752
  • Мнения: 1 040
Да, тук в Канада всички медии пишат за тези случаи. Пребитата жена е в Маjestic elegance. Починалите при странни обстоятелства са в La Romana. Били сме в Маjestic colonial. Elegance e до него. Там не сме имали никакви забележки. На La Romana изкарахме със съпруга ми страшно разстройство, на сина ми нищо му нямаше. Идеята ми е никога да не се разделяте в резортите. Особено вечерно време.

# 753
  • Мнения: 1 165
Това ми дойде много шокиращо. Не съм чула нищо по въпроса. Сега ще потърся информация

# 754
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Потърси. Има.
За нещастие обстоятелства са мъгляви и едва ли ще се изяснят.

Случаите се дискутират и във форумите на TripAdvisor.

# 755
  • Мнения: 16 872
Ужас! Но това не е станало в ризорт, нали?

# 756
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Пребитата жена е била в Majestic Elegance Resort Punta Cana и се е случило в ризорта

Тримата мъртви са били в Grand Bahia Principe Punta Cana

Pennsylvania woman died days before Maryland couple at the same  … ominican Republic

# 757
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Боже,ние бяхме в Grand Bahia Principe Punta Cana. Останахме много доволни,персонала беше много приятен   .Мисля ,че има българка която работи там.Скоро го разбрах,но незнам дали пише тука .

# 758
  • Торонто
  • Мнения: 837
Тримата са починали в рамките на 5 дни, чекирали са се в ризорта (В Ла Романа) в един и същи ден. Доколкото разбрах след аутопсията е установен един и същ белодробен проблем при всичките.
Мен лично този случай мисля че ще ме откаже от олинклузив. Може би по добре човек сам да си избира ресторантите и супермаркетите откъдето да се храни, ако изобщо си струва риска да се ходи.
Извън ризортите пък са други проблемите с безопасността...

# 759
  • София
  • Мнения: 5 955
Е, малко крайни са изводите. Да се чуят подробностите, да се види
Едва ли отиваш, хапваш, пийваш и умираш....
Пък като не си на ОлИнклузив, ти е по-сигурно Grinning Едва ли
Че и в Египет имаше подобен случай, или бъркам, и то с британци , които са туристиченски агенти, семейство
Да се оповести официално какво е станало. Не се плашете.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 17:12 от Wooden Cuckoo Clocks

# 760
  • Мнения: 16 872
Ще разровя да прочета. Това с побоя в самия ризорт ми се вижда чак страшно. Нали уж има охрана, или бъркам? Досега не съм пътувала по Карибите.

# 761
  • Мнения: 105
Здравейте от Пунта Кана!
Да, наистина има такива случаи. С побоя в Маджестик е малко странна история. И има разминаване в показанията на пострадалата и съпруга й. Тя е служител в застрахователна компания и искът й към хотела е за милион долара. Малко е съмнително. Така се говори, разследват още. За починалите в Баия Принсипе още не са изнесли официална информация. Всеки ден умират хора по света, много е тъжно, но се случва. Може да е съвпадение, че е същата верига. Следя местните новини и ще ви информирам. Така преди няколко месеца света гръмна за изчезнали американци. Дори по бг новините се говори за съмнение за отвличане. Оказа се, че в не съвсем трезво състояние не са взели завоя за летището и са паднали с колата в морето. Тъжно, но нямаше никакви конспирации. Наистина е странно съпрузи починали в един ден, но да видим какво ще излезе.

# 762
  • Мнения: 1 040
Да, случаят с битата жена е от януари и чак сега му се дава гласност и има много неизвестни.
Всяка година туристи загиват по света. За съжаление случва се и ще продължава да се случва.   Имаше скоро удавени туристи в Дунава при Будапеща. Хората пътуват все повече. Имаше преди време 2 сестрички от Канада, бяха починали в съня си в Тайланд. Информацията беше, че са били алергични към някой инсектиЦид, използван от персонала.
Последно сме били декмври на Riu Republica. Беше много хубаво, не сме имали стомашни проблеми. Както казаха една двойка - ама тук купонът започва от сутринта.не мисля, че тези трагични събития ще откажат нашето семейство от посещения в Доминиканската република. Лично не пускам камериерките всеки ден, а през ден. Не знам точно какви препарати използват. Понякога е имало особен мирис. Забелязвам, че все повече туристи си носят свои кърпи за шезлонга. Ние също-висококачествени, бързосъхнещи.
Последно прочетох, че един от любимите ми певци от моята младост Falco е загинал 1998 на Пуерто Плата след катастрофа, но е
бил под влияние   на наркотици.

# 763
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Да, случаят с битата жена е от януари и чак сега му се дава гласност и има много неизвестни.
Всяка година туристи загиват по света. За съжаление случва се и ще продължава да се случва.   Имаше скоро удавени туристи в Дунава при Будапеща. Хората пътуват все повече. Имаше преди време 2 сестрички от Канада, бяха починали в съня си в Тайланд. Информацията беше, че са били алергични към някой инсектиЦид, използван от персонала.
Последно сме били декмври на Riu Republica. Беше много хубаво, не сме имали стомашни проблеми. Както казаха една двойка - ама тук купонът започва от сутринта.не мисля, че тези трагични събития ще откажат нашето семейство от посещения в Доминиканската република. Лично не пускам камериерките всеки ден, а през ден. Не знам точно какви препарати използват. Понякога е имало особен мирис. Забелязвам, че все повече туристи си носят свои кърпи за шезлонга. Ние също-висококачествени, бързосъхнещи.
Последно прочетох, че един от любимите ми певци от моята младост Falco е загинал 1998 на Пуерто Плата след катастрофа, но е
бил под влияние   на наркотици.

При нас всеки ден идваше една и съща камериерка да чисти ,незнам но въобще не миришеше на препарати.Оставяше ни дори резервни неща (допълнително повече вода ,кафета,чайчета при наличие че имахме в наличност)Не съм видяла някои да си носи хавлия за плажа ,използваха тези наличните към курорта. Аз живея във Великобритания тука не се е писало или чувало в медиите за случаите или поне не съм разбрала.

# 764
  • Торонто
  • Мнения: 837
Случаите са пресни, отсега. За мен съвпадение би било трима души да се удавят на един и същи плаж примерно. Но трима починали за 5 дни в един и същ хотел си го обяснявам с брутално неспазване на хигиенните норми.
Миналото лято друга двойка е съдила същия хотел за причиненото им хранително натравяне.

Общи условия

Активация на акаунт