Доминикана и Пунта Кана – отзиви? /тема 2/

  • 123 168
  • 780
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 382
Който не знае испански или немски няма да се чувства много комфортно понеже английски почти никой не говори от представителите на т.о ,нито са дльжни всьщност, а на такива места обикновенно се завьрзват интересни познанства и ако няма комуникация  е малко скучно според мен.
Мисля, че това въобще не е така и го казвам с най добри чувства. На никой не му е било скучно, само защото не владее испански.

# 706
  • Мнения: 341
Който не знае испански или немски няма да се чувства много комфортно понеже английски почти никой не говори от представителите на т.о ,нито са дльжни всьщност, а на такива места обикновенно се завьрзват интересни познанства и ако няма комуникация  е малко скучно според мен.
Мисля, че това въобще не е така и го казвам с най добри чувства. На никой не му е било скучно, само защото не владее испански.
Аз хич не владея испански, ама далеч не ми беше скучно. Представителката на Вамосеър ( нашия туроператор) си говореше добър английски, дойде първия ден във фоайето в специален час само за нас ( трима човека неиспаноговорящи) и ни обясни всички подробности по транфери, органицира екскурзия, която искахме за доста прилична цена, даде ни телефон за връзка с нея при нужда и т.н. В хотела доста от сервитьорите едва шпрехаха английски, но достатъчно да се разберем. На рецепция бяха с отличен английски. Екскурзоводите и на двете ни екскурзии, също с отличен. А хотелът ни беше от веригата Риу- чисто испански, с предимно  испаноговорящи групи, ние дори бяхме с испански туроператор( просто са най- евтини). Тъй че не се подвеждайте и не пропускайте чудесни дестинации, защото не говорите местния език. Че то колко са полиглотите?

# 707
  • София
  • Мнения: 591
Който не знае испански или немски няма да се чувства много комфортно понеже английски почти никой не говори от представителите на т.о ,нито са дльжни всьщност, а на такива места обикновенно се завьрзват интересни познанства и ако няма комуникация  е малко скучно според мен.
Мисля, че това въобще не е така и го казвам с най добри чувства. На никой не му е било скучно, само защото не владее испански.
Аз хич не владея испански, ама далеч не ми беше скучно. Представителката на Вамосеър ( нашия туроператор) си говореше добър английски, дойде първия ден във фоайето в специален час само за нас ( трима човека неиспаноговорящи) и ни обясни всички подробности по транфери, органицира екскурзия, която искахме за доста прилична цена, даде ни телефон за връзка с нея при нужда и т.н. В хотела доста от сервитьорите едва шпрехаха английски, но достатъчно да се разберем. На рецепция бяха с отличен английски. Екскурзоводите и на двете ни екскурзии, също с отличен. А хотелът ни беше от веригата Риу- чисто испански, с предимно  испаноговорящи групи, ние дори бяхме с испански туроператор( просто са най- евтини). Тъй че не се подвеждайте и не пропускайте чудесни дестинации, защото не говорите местния език. Че то колко са полиглотите?
лошото е, като и английският не ти е много добър. BlushBlushBlush

# 708
  • Мнения: 22
Някой обменял ли е доминиканско песо? Всичко ли се купува с долари? Екскурзиите в каква валута се плащат?

Аз миналата година си бях взел песо от БГ. С изненада установих, че не му се кефят много там. Искат си доларите. Последно помня, че разменяха един долар за 50 песо.

# 709
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте Simple Smile след 4 седмици живот и здраве заминаваме .Искам да попитам каква храна препоръчвате да не хапваме?Знам че трябва да си мием зъбите само с минерална вода но нещо друго важно да не забравя...Почнах да давам на децата пробиотици (тези дни ще взема и за нас )мисля да ги вземем и за там.

# 710
  • Мнения: 2 266
Наши приятели всяка година ходят на Пунта Кана с две малки деца.Никога не са вземали пробиотици и там подобни.Всичко ядат,ползват вода от чешмат а и са ОК.Нищо им няма.

# 711
  • Мнения: 1 038
Пиенето на пробиотици  поради пътуване до Доминиканската република е безмислено. Ако имате други основания,  вие си знаете.  Посещаваме Доминиканската република почти всяка година от 2006 насам. Пием вода и си мием зъбите само с вода от бутилки. Имали сме понякога стомашно разстройство. Винаги сме се оправяли с Imodium/Loperamide. Един път  е било по-сериозно, с повръщане, температура в резорт на Ла Романа.

# 712
  • Мнения: X
И какво налага миенето на зъби само с минерална вода?

# 713
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Водата в мнозинството от случаите не е минерална, а пречистена и бутилирана.
За щастие и леда се прави от такава вода.
Миенето на зъбите с бутилирана вода е с цел да се избегне евентуалното поглъщане на течаща вода и съответните стомашни последици.
На който не му се е случвало, той не знае  какво е  Close

ПП Във всеки ризорт има лекар, услугите/манипулациите се заплащат намясто.
Взависимост от застраховката на почивката, след това сумата би могла да бъде възстановена.

# 714
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Благодаря на всички включили се .Дано никои не стига до доктор нали все пак отиваме там на почивка а не да посещаваме доктори .

# 715
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Бих Ви препоръчала да вземете  лекарства за стомашни разстройства, както и някакъв антиалергичен крем.

В магазините на ризортите често има, но няма гаранция.

# 716
  • Мнения: X

На който не му се е случвало, той не знае  какво е  Close
Случи ми се,но в самолета на път за Малдивите,с един,два имодиума се оправих бързо,но да,разбира се,не е приятно.
Току що се завърнахме от ДР,12 дни сме си мили зъбите с вода от чешмата в банята,нито бях прочела за подобни "опасности" тук в темите (а ги следя отдавна),нито на място някой ни е предупредил.Дори на Саона ни поливаха да си "измием" ръцете от бидон,навярно някаква дъждовна вода,дамата гребеше от него с помощта на туба с изрязано дъно Simple Smile . В ресторантите също ни наливаха от кани вода с кубчета лед,пихме и от нея,честно казано ми удряше на чешмяна.Разбира се имаше и бутилирана.
На далечните дестинации извън Европа винаги нося в ръчния багаж по една торба илачи от всякакво естество,вкл. антибиотик,да има.И винаги пътуваме с асистънс,слава Богу до сега ни е бил само за талисман.
Бяхме в хотел Мажестик Елеганс,крило възрастни,доволни сме.Но ако някога пак дойде ред за ДР ,определено ще избера хотел на карибско море.
За желаещите за екскурзии с гид на български препоръчвам Бинка и Илиян.

# 717
  • Мнения: 4
И аз се прибрах преди броени дни след 12 дневен престой в Баваро.Това с водата е една от легендите,както и това, че има огромна престъпност извън ризортите.Просто хората не искат да изпускат златните рибки извън техния си аквариум.Обиколихме цялото крайбрежие от Punta Cana до La Romana и до Miches. Никъде никой не ни притесни, а влизахме да си купим храна в едни селца, които са досущ като нашите цигански махали. Навсякъде хората бяха изключително мили и добронамерени.Ако сте имали стомашни проблеми,най-вероятно причината е била в столовата на хотела ви.

# 718
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Това, че вие не сте имали проблеми е чудесно.

 За нещастие "правилото", че след като някому не се е случвало, значи  не се случва,  не важи.

П.П. Замислих се и се сетих, че в много ризорти, дори на огледало в банята има sticker с надпис, че водата е само за миене.
Ако някой, все пак, има колебания отосно водата, нека да пита и получи информация от ризорта. И най-добре да документира информацията.
 В случай на нужда.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 05:07 от Daylily

# 719
  • Мнения: 1 165
Здравейте.
Искам да попитам наскоро върналите се и тези, които в момента са там какво е положението с водораслите?

Общи условия

Активация на акаунт