"Разтеглен плоден сак"

  • 17 636
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Попадна  на темата, тъй като и аз имам същия проблем.
На първи преглед в 5 г.с. лекарката ми каза, че плодния сак има неправилна форма /елипсовидна и назъбена, а не кръгла/ и е отлепен. И на мен ми изписа утрогестан 2х2 влагалищно и папаверин 3х1. Не възлага големи надежи, а аз се чувствам ужасно. На преглед съм пак след 5 дни.

# 16
  • Мнения: 16
Попадна  на темата, тъй като и аз имам същия проблем.
На първи преглед в 5 г.с. лекарката ми каза, че плодния сак има неправилна форма /елипсовидна и назъбена, а не кръгла/ и е отлепен. И на мен ми изписа утрогестан 2х2 влагалищно и папаверин 3х1. Не възлага големи надежи, а аз се чувствам ужасно. На преглед съм пак след 5 дни.

Когато минеш до доктора, кажи как е минало! Стискам палци нещата да са на ред!

# 17
  • Мнения: 3 500
Аз съм позитивно настроена. Мисля, че вичко ще е наред, а ако не е - Божа работа. Все пак имам две прекрасни деца.
Вера, благодаря за стиснатите палци!

# 18
  • Мнения: 3 500
Аз не издържах и днес отидох за второ мнение в Майчин дом при проф.Николов. Той ме прегледа и каза, че плодния сак е с абсолютно правилна кръгла форма и вътре има жълтъчно мехурче. Не каза нищо за ембрион, предполагам, че е твърде рано. За въпросното "отлепване", каза, че не е много сигурно, тъй като това можело да се дължи на обстоятелството, че плодния сак още не е изпълнил мястото и затова има "кухина".

# 19
  • Мнения: 16
Аз не издържах и днес отидох за второ мнение в Майчин дом при проф.Николов. Той ме прегледа и каза, че плодния сак е с абсолютно правилна кръгла форма и вътре има жълтъчно мехурче. Не каза нищо за ембрион, предполагам, че е твърде рано. За въпросното "отлепване", каза, че не е много сигурно, тъй като това можело да се дължи на обстоятелството, че плодния сак още не е изпълнил мястото и затова има "кухина".
Значи всичко е добре 😃 Много се радвам! 😃 Почивай си и си гледай живота! Когато пак ходиш ,пиши да разкажеш как са нещата 😃

# 20
  • Мнения: 29
Здравейте,

Няколко месеца не е писано по темата, та решавам да пиша и аз няколко реда, тъй като от няколко дни ме мъчат известни мисли.
В началото на 2-рата си бременност съм /7г.с./. Миналата седмица бях за установяване на бременност и освен плодния сак, се видя и още нещо разтеглено до сакчето, което лекарката каза, че на този етап не може да каже какво е - може да е неразвит втори сак, може да е кръв /но откъде тази кръв/... и си записах час за след 2 седмици, за да проследним нещата. На този етап нямаше проблем с оформения плоден сак, но това второто ме притеснява какво е.
Тъй като няма да издържа 2 седмици, си записах час при друг доктор в понеделник и се надявам тогава да се успокоя. Не съм имала кръвотечение досега освен едно лееееееко кафеникаво като бяло течение на бельото но с една нотка по-тъмно.
При първата си бременно0ст нямах никакви притеснения, а сега от самото начало умувам какво може да е това и не че ще го измисля аз, но не ми излиза от главата, та реших просто да споделя.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 30
Не да те плаша ,но има ли вариант това дас е миома?Защото на мен ми я откриха  3-тия месец и изглеждаше точно както ти описваш .

# 22
  • Мнения: 29
Не знам. Ще следим нещата. Надявам се всичкп да е наред.

# 23
  • Мнения: 30
Дано!Мисли позитивно и всичко ще е ок Simple Smile

# 24
  • Мнения: 29
Мерси, piron.
Уви днес ме удариха с мокър парцал с "кухо яйце". Е... все си мисли човек че на него не може да се случи ама..случи се явно.

# 25
  • Мнения: 30
Ама това "кухо яйце" е това което не се знаеше како е ли?

# 26
  • Мнения: 29
Не. Кухото яйце е плодният сак, който според нея е празен. Така и изглеждаше наистина. Другото дори не се видя.

# 27
  • Мнения: 30
Много гадно Sad но мен ако питаш бих отишла и за още едно мнение.

# 28
  • Мнения: 29
Да, piron, ходих и на трето мнение. И всички прегледи са ми в добри клиники с отлична апаратура на вагинален ехограф. Никой от докторите не е знаел за мнението на предходния. В края на 7-ма седмица няма как да няма никакво наличие на ембрион. Просто така е трябвало да стане.

# 29
  • Мнения: 71
Здравейте..темата е стара,но все пак..
Какво мислите са формата на плодния сак? В 7г.с и 3 дни съм.Вижда се ембрион,но без сърдечна дейност.

Общи условия

Активация на акаунт