Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 953
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 194
Аз ги пиех с прясно мляко.

# 31
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За витамин Д ли питаш?

# 32
  • Мнения: 1 669
Да,в общият случай се счита,  че влошава качеството. Повишеното ниво на инсулина в кръвта води до повишена продукция на мъжки полови хормони /андрогени/.Хиперинсулинемията стимулира синтезата на андрогените чрез директна стимулация на лутеинизиращия хормон /ЛХ/, който от своя страна стимулира андрогенната продукция от яйчниците. По този начин се увеличава нивото на свободния /активен/ тестостерон/ както и надбъречната продукция на стероидни хормони, специално на андрогени.Наличието на високи "мъжки" хормони, най-общо подтиска секрецията на женски - от там некачествена Я и/или овулация.
Органза, тази информация от статия ли е или лекар ти го е обяснил? Ще ми се да прочета малко повече по въпроса, но никъде не намирам такава информация  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 194
Лекар принципно, но в нета има доста информация за инсулиновата резистентност и влиянието и върху репродуктивната система.

# 34
  • Мнения: 1 687
За витамин Д ли питаш?

да, за витамин Д, защото нали казват, че като е на хапчета трябва с нещо мазно да се приема, аз затова капя вигантол, защото няма нужда от мазнотия Sad

# 35
  • Мнения: 1 194
Вигантолът също ми казаха, че трябва да е с нещо мазно, препоръчително е мляко. Даже си спомням, че и в листовката го пишеше.

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
След като го пия глътвам 1/3 ч.л краве масло. Прясното мляко не ми понася много-много.

# 37
  • Мнения: 1 669
Добре де, забранено ни е сладкото, но какво правите когато например сте на семейно събиране и ви поднесат съблазнително парче торта? Изобщо ли не правите изключения? Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 2 826
Добре де, забранено ни е сладкото, но какво правите когато например сте на семейно събиране и ви поднесат съблазнително парче торта? Изобщо ли не правите изключения? Rolling Eyes

Аз за две години хапнах само два пъти торта, по две хапки. Горчеше ми ужасно. Явно се променят вкусовите рецептори когато не се яде захар дълго време.

# 39
  • Мнения: 1 687
Добре де, забранено ни е сладкото, но какво правите когато например сте на семейно събиране и ви поднесат съблазнително парче торта? Изобщо ли не правите изключения? Rolling Eyes
разбира се, че се правят прегрешения. просто ядеш наведнъж и си пиеш метформина. разбира се, гледаш и да не е много често, де Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 669
Успокойх се, щом може и някое „прегрешение”. От скоро съм с диагнозата и още не съм изключила изцяло въглехидратите. Обмислям и спирането на глутена, но не знам какво изобщо ще остане в „разрешеното” меню. Отделно гледах и че повечето плодове са с висок гликемичен индекс. Реално ендокринологът ми каза да не ям само сладко, но аз не мисля, че това ще реши проблема, важни са и въглехидратите, но защо не ги спомена Thinking

# 41
  • Мнения: 2 826
Успокойх се, щом може и някое „прегрешение”. От скоро съм с диагнозата и още не съм изключила изцяло въглехидратите. Обмислям и спирането на глутена, но не знам какво изобщо ще остане в „разрешеното” меню. Отделно гледах и че повечето плодове са с висок гликемичен индекс. Реално ендокринологът ми каза да не ям само сладко, но аз не мисля, че това ще реши проблема, важни са и въглехидратите, но защо не ги спомена Thinking

Според мен изобщо не им пука на нашите доктори. Нито четат, нито се интересуват от новостите. Моята ендо /хем на платено ходих/ ми каза, след като я попитах да намаля ли въглените - ама как да се намалят В, ето аз как ям солети, нищо им няма на В  Confused Даде ми някакъв номер на някаква диетоложка, която така и не пожела да си вдигне телефона. Пък и без нея свалих 40 килограма  Sunglasses

Месо ще остане в „разрешеното” меню  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6 002
Какво да се жалваме, такава ни била съдбата. Simple Smile И аз съм маниачка на тема храна, ама явно ще трябва да развивам мании към други неща, като компенсаторна функция. Mr. Green Хубавото при мен е, че не съм сама в борбата. На ММ също му става лошо от въглехидрати и глутен (има доказана ИР - тежка форма), та вкъщи само на диетичната храна трябва да наблягаме. hahaha

# 43
  • Мнения: 1 687
Гърненце, не можеш да си представиш това какво улеснение е. За 90% от моите прегрешения е виновен фактът, че готвя забранени неща за домашните Sad слаб ми е ангелът и това си е Sad иначе ако нямам изкушения проблем няма, но като ги гледам... Banghead

ема, наистина трябва да се премахнат и хлябът, и въглехидратите. и аз много се чудех за глутена, но така и не се престраших Sad

# 44
  • Мнения: 1 669
Реално като чета може да ядем само риба, месо, яйца, сирене, кисело мляко, бобови, салата и плодове с нисък гликемичен индекс. Овесените ядки са с глутен. А също трябва да спра да добавям и брашно в някои ястия. Прочетох, че според някакво проучване за да поддържаме нисък инсулин трябва закуската да ни е най-обилна, а вечерята - минимално количество. Е, питам се аз - кое от изброените да закусвам? Вие как започвате деня си?

Общи условия

Активация на акаунт