Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 954
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 687
и на мен закуската ми е най-трудна. обикновено хапвам кашкавал с краставичка/домат, айрян, понякога шунка (макар да не е най-добре), но дотолкова ми е стигнала фантазията Simple Smile за обяд готвя, а вечер ям салата

# 46
  • Мнения: 6 005
Е, питам се аз - кое от изброените да закусвам? Вие как започвате деня си?

Аз лично не съм индикатор, защото не съм привърженик на идеята за тотално спиране на плодовете. На мен ми действат изключително добре в много направления, но ги консумирам само сутрин, под формата на смути (смилам ги до кашесто състояние на блендера, като обикновено добавям вода или кисело мляко). Като цяло, не обичам особено сладките плодове.
Друг вариант за закуска са яйца, зеленчуци, сирене, кашкавал, сусамов тахан (но с него умерено)...

# 47
  • Мнения: 1 669
Друг вариант за закуска са яйца, зеленчуци, сирене, кашкавал, сусамов тахан (но с него умерено)...
[/quote]
Досега (преди ИР) закусвах препечена филия с крема или кашкавал, или пък овесени ядки с прясно мляко. Реално имам около 10-15 мин за приготвяне и закуска, защото бързам за работа. То хубаво яйца (зеленчуци вече почти няма подходящи на пазара), но нямам толкова време да ги приготвят. А сусамовия тахан върви с филийка и меф Laughing Изобщо не мога да го измисля - бърза закуска за работещи newsm78

# 48
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз си правя закуска от 1 настъргана ябълка, сусамов тахан и малко орехи. Добавям и малко вода, за да стане таханът кремообразен.

# 49
  • Мнения: 1 687
не знам дали в комбнация с тахан е ок, но по принцип знам, че да се закусва с плод не е ок. ставал директно на мазнина и отделно дразнел и стомаха Sad
иначе и аз си хапвам плодове между закусната и обяда, като гледам да избирам такива с по-нисък гликемичен индекс

иначе яйце може да се свари и от предишния ден. аз варя по 5-6 и почти винаги имам в хладилника. имаше един период, в който ми ставаше лошо като го ядех на гладно, но премина слава богу.

# 50
  • Мнения: 2 826
Аз не закусвам, директно обядвам към 11 /днес една порция свинско със зеле, явно свинското беше малко, та добавих след това и две кюфтета с една шопска салатка  Laughing/.

# 51
  • Мнения: 55 056
И аз никога не съм закусвала.
Само кафе пия.

# 52
  • Мнения: 1 687
Лесно ви е на вас  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 669
А като не закусвате как си пиете лекарствата. Аз поне имам назначен Сиофор 1000 сутрин и вечер по 1/2 по време на хранене.

# 54
  • Мнения: 2 826
А като не закусвате как си пиете лекарствата. Аз поне имам назначен Сиофор 1000 сутрин и вечер по 1/2 по време на хранене.

Аз вече не пия хапове, но преди бях на 3х1000. Пиех ги - едно с обяда /към 11 ч./, едно със следобедната закуска /към 5 ч./, едно с вечерята /към 9-10 ч./.

# 55
  • Мнения: 55 056
То и аз не пия, но ми бяха изписани 2 пъти, точно защото не закусвам.

# 56
  • Мнения: 1 669
Аз се чудя за колко време се пият въпросните лекарства, дали е за цял живот или се прави пак обременяване с глюкоза след известно време и се преценява дали да продължи употребата им.

# 57
  • Мнения: 2 826
Аз се чудя за колко време се пият въпросните лекарства, дали е за цял живот или се прави пак обременяване с глюкоза след известно време и се преценява дали да продължи употребата им.

Аз обременяване правих само веднъж, след това не съм.
След като минаха две години, свалих 40 кг. и свалих инсулина от 17 на 4 /само на нулева минута изследвах/ сама си спрях хаповете. Не съм ходила на доктор. Обявих се официално за здрава  Laughing

# 58
  • Мнения: 20 248
Момичета, идвам да ви попитам, може ли да коментирате изследванията, направи си ОГТТ, не пие лекарства. Никак не съм наясно с този род изследвания, но май има някакъв проблем?  Thinking

Хормони
Insulin (на гладно)   S        9.35       mU/L     Оптимални ст.: < 10.0     ECLIA
Insulin (2)   S        63.21       mU/l         ECLIA
Insulin (3)   S        37.04       mU/l         ECLIA
Оптимални стойности:
на гладно: < 10.0 mU/L
на 30' и 60': пикови стойности
на 120' : < 50 mU/L


Клинична химия
Глюкоза (1 )   S        5.5       mmol/l     2,8 - 6,1     HK
Глюкоза (2 )   S        10       mmol/l         HK
Глюкоза (3 )   S        6.4       mmol/l         HK

      Орален глюкозотолерансен тест:
(1) - изходна стойност
(2) - 60-та мин.
(3) - 120-та мин.
изходна ст. 120-та мин.
Нормален тест < 6.1 <7.8
Гранични стойности 6.1 - 7.0 7.8-11.1
Диабет > 7.0 >11.1



Служебни
75 гр. глюкоза (на прах)   Други               NA

Последна редакция: ср, 21 дек 2016, 19:18 от Lemy

# 59
  • Мнения: 55 056
Има лека резистентност.
Да пробва с диета.

Общи условия

Активация на акаунт