Отговори
# 60
  • Мнения: 635

По - големи глупости скоро не бях чела  ooooh!

Наистина се надявам жените, на които им предстои да станат майки да не четат това и да не вярват на подобни дивотии, та после да се чувства виновни като им гръмне главата или да вярват, че не се държат "адекватно"  Stop

Те затова ревят майките, защото слушат такива като теб. Вместо да се замислят над това как да си направят майчинството лесно и приятно.

Цитат
Синът ми престана да става нощем много преди въпросния период от година и половина, за който споменах по-рано. Неставането нощем не промени факта, че това беше един от двата най-лоши периоди в живота ми.

Тогава остава обяснението че просто не обичаш деца. Включително собственото си. Има такива родители. По-добре не раждай повече!

# 61
  • Мнения: 635
И моите не са били хранени нощем и това не пречеше на сина ми да се буди през час и все да мрънка или реве. Това няма общо с храненето. Дъщерята пък спеше, например. Едва ли има родител, който да иска да става нощем, но просто си е до дете.

Люлеещо креватче с дистанционно и за никакви нощни будения не съм ставала. Децата са различни, но подходът ти не.

# 62
  • Мнения: 4 841
Полукс, колко деца си отгледала, с каква разлика са били, и преди колко години се е случило това?
Имам усещането, че е минало доста време, позабравила си неприятните моменти, останали са ти само приятните, и сега мърмориш по-скоро от позицията на недоволна свекърва, отколкото на майка, която знае за какво става въпрос  Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 29 166
Скрит текст:

По - големи глупости скоро не бях чела  ooooh!

Наистина се надявам жените, на които им предстои да станат майки да не четат това и да не вярват на подобни дивотии, та после да се чувства виновни като им гръмне главата или да вярват, че не се държат "адекватно"  Stop

Те затова ревят майките, защото слушат такива като теб. Вместо да се замислят над това как да си направят майчинството лесно и приятно.

Цитат
Синът ми престана да става нощем много преди въпросния период от година и половина, за който споменах по-рано. Неставането нощем не промени факта, че това беше един от двата най-лоши периоди в живота ми.

Тогава остава обяснението че просто не обичаш деца. Включително собственото си. Има такива родители. По-добре не раждай повече!
Обожавам собственото си дете; не обичам чуждите деца; стига да мога, бих направила всичко възможно дете да не страда. Точно заради това съветвам авторката да не прибързва. И защото не хвърлям боб и не  познавам нито нея, нито приятеля ѝ. Ще пораснеш, евентуално, и ще видиш, че има различни хора.

П.П. BirdsFlu, според мен тя няма 20.

# 64
  • Мнения: 4 841
П.П. BirdsFlu, според мен тя няма 20.

И аз така мислех, съдейки по изказа и разсъжденията, но в една тема прочетох, че е живяла 25 години с партньор, оттам съдя, че е на около 50...

# 65
  • Мнения: X
Е, то не пречи да е на 50 с разсъждения на 18 годишна...

# 66
  • Мнения: 635
Полукс, колко деца си отгледала, с каква разлика са били, и преди колко години се е случило това?
Имам усещането, че е минало доста време, позабравила си неприятните моменти, останали са ти само приятните, и сега мърмориш по-скоро от позицията на недоволна свекърва, отколкото на майка, която знае за какво става въпрос  Thinking

За разлика от миленака, не само своите съм гледала и отгледала но и много чужди. Които съм обичала и гледала с любов като свои. Такава ми беше работата.
Неприятни моменти имах когато бях на 21 и нямах представа как се гледат деца.
С опита и знания децата се гледат прекрасно. Точно защото добре помнех неприятните моменти, по-натам знаех точно как да ги избегна.

# 67
  • София
  • Мнения: 29 166
Изненадана съм. Мислех, че веруюто "всички са като мен" е привилегия и недостатък на младостта. В зряла възраст е само недостатък.

# 68
  • София
  • Мнения: 23 173
За повечето майки може би единствените задължения са хранене,смяна на памперси и разходка. Направо им завиждам.  Crazy С мъжа ми гледаме детето си сами. Евентуално един уикенд в месеца да го оставим при свекърите и това ми е. Същевременно уча,пиша курсови,подготвям се за държавен,успявам някак си и на лекции да ходя,готвя всеки ден и си гледам къщата. Но аз бях подготвена за всичко това, знаех,че ще трябва да се справям с много дини по една мишница. Помага ми това,че съм много организирана и успявам да си разпределям времето,че чак да ми остане за бг мама и клатене на крака.  Flutter

# 69
  • Мнения: 4 841
Неприятни моменти имах когато бях на 21 и нямах представа как се гледат деца.
С опита и знания децата се гледат прекрасно. Точно защото добре помнех неприятните моменти, по-натам знаех точно как да ги избегна.

Авторката е на 22, с очевидно липсващ житейски опит в доста насоки.
И мъдрите съвети по форумите няма да ѝ гледат детето, тя сама ще трябва да изпие горчивата чаша. Подобни "перфекционистки" и непремерени изказвания могат по-скоро да навредят, отколкото да помогнат.

Защо не отидеш с този тон и мнения да даваш съвети в някоя отчетна тема?

# 70
  • Мнения: 635
Неприятни моменти имах когато бях на 21 и нямах представа как се гледат деца.
С опита и знания децата се гледат прекрасно. Точно защото добре помнех неприятните моменти, по-натам знаех точно как да ги избегна.

Авторката е на 22, с очевидно липсващ житейски опит в доста насоки.
И мъдрите съвети по форумите няма да ѝ гледат детето, тя сама ще трябва да изпие горчивата чаша. Подобни "перфекционистки" и непремерени изказвания могат по-скоро да навредят, отколкото да помогнат.

Защо не отидеш с този тон и мнения да даваш съвети в някоя отчетна тема?

Казах само че това е най-щастливото време в моя живот и принципно в живота на една жена. Нормална жена, а не детененавистница.
Не виждам никакъв тон нито съвети.
Не е нужно да си изпива никаква горчилка.

Цитат
За повечето майки може би единствените задължения са хранене,смяна на памперси и разходка. Направо им завиждам.  Crazy С мъжа ми гледаме детето си сами. Евентуално един уикенд в месеца да го оставим при свекърите и това ми е. Същевременно уча,пиша курсови,подготвям се за държавен,успявам някак си и на лекции да ходя,готвя всеки ден и си гледам къщата. Но аз бях подготвена за всичко това, знаех,че ще трябва да се справям с много дини по една мишница. Помага ми това,че съм много организирана и успявам да си разпределям времето,че чак да ми остане за бг мама и клатене на крака.  Flutter

И аз бях така с всичките ми деца- освен майчинство - и учене, и работа, и семейство и домакинстване. Сигурно затова не ми е оставало време да мисля колко тежък период е майчинството.
Да спомена че за най-малкото ме откараха в родилното директно от работното място и на другия ден бях пак на работа.
Аман от мрънкала дето все им е тежко!

# 71
  • Мнения: 7 325
Е да, направо пресоли манджата. Родила си и веднага още на следващия ден си се върнала на работа. И си била адекватна майка.

# 72
  • София
  • Мнения: 29 166
Е да, направо пресоли манджата. Родила си и веднага още на следващия ден си се върнала на работа. И си била адекватна майка.
Била е дистанционно–адекватна  Laughing

"Детененавистница"?!?  Crazy Знаеш ли, ако това беше казано от някой адекватен потребител на форума, може би щях да се вържа. Сега просто изпитвам неловкост от нечие незряло поведение – когато виждаш, че някой се прави на смешник и обръщаш поглед, за да не ставаш свидетел. Лошото е, че някоя по-неуверена потребителка на форума може да се обиди.

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 13:03 от milenaka

# 73
  • Мнения: 635
Е да, направо пресоли манджата. Родила си и веднага още на следващия ден си се върнала на работа. И си била адекватна майка.

Абсолютно! Изписаха ме след има-няма няколко часа след раждането. Дори не съм лягала в болничното легло. Бебето недоносено остана в кувьоз. Ходех в родилното на всеки 2часа за кърмене. Но бях на работа и си изпълнявах служебните задължения. След изписванете бебето беше с мен на работното ми място. Всичките си деца съм кърмила по 1г+ Никога не съм имала детегледачки, въпреки че съм имала възможности.

# 74
  • Мнения: 3 784
Полукс, колко деца си отгледала, с каква разлика са били, и преди колко години се е случило това?
Имам усещането, че е минало доста време, позабравила си неприятните моменти, останали са ти само приятните, и сега мърмориш по-скоро от позицията на недоволна свекърва, отколкото на майка, която знае за какво става въпрос  Thinking

Преди 25 години ги е гледала, с люлеещо креватче с дистанционно.  Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт