Професия учител - 2

  • 110 895
  • 1 180
  •   1
Отговори
# 225
  • у нас
  • Мнения: 5 730
"Учител по география и икономика" - а на мен не ми звучат като сходни материи Laughing

Такъв е предмета.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Миме, като каза обсъждане на учебниците, отчитам колко добре постъпихме колегите по АЕ при нас. В момента, когато учебниците започнаха да пристигат, всяка една от нас ги разглежда и след това предава на другите. В понеделник просто се събрахме и уточнихме кое какво е и защо е, както и това - кой учебник ни се струва най-приемлив. Колегите по БЕЛ тепърва щяха да ги разглеждат, някои от комплектите въобще не са били и отворени.

# 227
  • Мнения: 3 058
Здравейте.
Късно ли е според вас след 30годишна възраст тепърва да стана учител?

# 228
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Здравейте.
Късно ли е според вас след 30годишна възраст тепърва да стана учител?
Аз започнах на 40.

# 229
  • Мнения: 1 463
На 16-ти сме на училище. Тази седмица 2 дни  работихме. Имахме съвет в понеделник и в четвъртък. Трябваше да решим за какви паралелки ще кандидатстваме през следващата учебна година. Преструктурирането ни го иска директорът в понеделник.

# 230
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Поне подходящо образование имаш ли? Иначе що да е късно. Имаме колега, който на 50+ стана учител и всеки ден се пита - къде попаднах, какво ми трябваше. Mr. Green Обаче свикна и сега даже мисля, че е добре. Помагаме му много.

# 231
  • Мнения: 3 058
Нямам, Лиляна. Тепърва се захващам с това и да съм жива и здрава на 32-33, трябва вече да съм завършила и започнала работа.  Mr. Green
За съжаление повече от близките реагират с насмешка. Това е неблагодарна професия.
 Cry

# 232
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо ѝ няма на професията. Напротив. Стига обаче да не подхождаш с предубеденост и да ти доставя удоволствие да работиш с деца и да ги учиш. Какъв учител искаш да ставаш?

# 233
  • Мнения: 3 058
Писах и ми изчезна поста. Беше доста обяснителен. Нищо. Друг път ще го напиша, сега такава му е била съдбата. Mr. Green
БЕЛ. Надявам се да не греша в избора си, защото се колебая, само времето ще покаже.

# 234
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
В нашето училище има студенти-практиканти, точно с БФ. Тази година има една дама, която е видимо по-голяма от останалите , даже бях решила, че е преподавател. Колегите и учениците са най-впечатлени от нея - изнасяла много смислени уроци, умеела да стимулира активността в класовете, изобщо, виждало се, че умее адекватно да работи с хора.

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Джони, нека БЕЛ да ти е в комбинация с чужд език, ако е възможно

# 236
  • Мнения: 64
Писах и ми изчезна поста. Беше доста обяснителен. Нищо. Друг път ще го напиша, сега такава му е била съдбата. Mr. Green
БЕЛ. Надявам се да не греша в избора си, защото се колебая, само времето ще покаже.
Аз 2013 завърших Бф и още не мога да си намеря работа,и това в Бургас. Вече почвам да съжалявам за избора си на специалност.Колкото и желание да има човек,тази шуробаджанащина от страна на директорите му го убива.

# 237
  • Мнения: 3 058
НоваМама, ако се замислиш шуробаджанащината я има навсякъде. Във всеки бранш.

# 238
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В нашия бранш се усеща и е явно вече недостиг на учители по математика, ИТ и езици, дори руски. Тази година и по физика трудно намерихме. Та, позамисли се. По БЕЛ имам много познати безработни - и млади, и не много млади - около моя възраст. Ако можеш да добавиш чужд език, не го отхвърляй.

# 239
  • у нас
  • Мнения: 5 730
Писах и ми изчезна поста. Беше доста обяснителен. Нищо. Друг път ще го напиша, сега такава му е била съдбата. Mr. Green
БЕЛ. Надявам се да не греша в избора си, защото се колебая, само времето ще покаже.
Аз 2013 завърших Бф и още не мога да си намеря работа,и това в Бургас. Вече почвам да съжалявам за избора си на специалност.Колкото и желание да има човек,тази шуробаджанащина от страна на директорите му го убива.

В Бургас от много години е така. Мислех си, че вече това е отминало, но преди няколко месеца се сблъсках отново с това, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт