Отговори

Анкета

От коя марка етерични масла сте доволни?

Опции:

# 630
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
KarnaVall, малкия като беше на тази възраст, вече си ползвах спокойно Thieves (аз ползвам масла Young living, това е същото като On guard на Дотера), Чаено дърво, Тамян, Лимон в дифузера. Понеже кака му също носи вируси от градината, всяка вечер им пускам в стаята дифузера с тези масла.
Каката (5г) също я мажа профилактично с ролон 10мл с кокосово масло, 5 капки Thieves и 5 капки Тамян. Ако се разболее, слагам и Чаено дърво.

# 631
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте! Поради много причини от една година се боря с тревожност и паник атаки. Упорито бягам от антидепресантите. Така стигнах до етеричните масла.
Искам да ви питам как да определям каква комбинация да си правя след като поне 10 масла отговарят на моите нужди - кои масла, по колко капки от всяко да смесвам.
В момента съм си направила бленд от 4 капки лавандула, 2 капки иланг иланг, 2 капки тамян и 2 капки салвия в 10 ми бадемово масло. Тази комбинация я видях в нета. Много добре ми се отразява, много добре се чувствам.
Искам да направя за една приятелка бленд за безсъние, породено от тревожност, паник атаки. След много четене стигнах до извода, че същите масла ще стават и за нея, но не знам дали същата комбинация да направя.
Бихте ли ми препоръчали книги на български език, в които освен да са описани маслата да има и примерни комбинации.

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 20:10 от verche

# 632
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Здравейте скъпи момичета, търся информация за ЕМ, причината е често боледуване на третокласник, както и пренасяне на вирусите вкъщи върху бебето, което е на 1г и 2м. От няколко дни започнах да давам на баткото от перлите на Дотера, като се надявам да имат благоприятен ефект, но ми се иска да включвам нещо и вкъщи, може ли да ме насочите и бебето дали може да диша изпаренията?
Ако разчитате само на перлите да имат благоприятен ефект, да ще имат...но те няма да са достатъчни за подсилване на имуната с-ма като цяло. няма да се уморя да повтарям - 2 важни компромати за имуната с-ма са токсини и стрес. Децата също имат стрес по техен си начин, с него ние като родители трябва да се справим....токсини....в нашите домове има хиляди токсични компоненти, най-малкото можем да погледнем синтетичните препарати за почистване.
За да се възползвмае максимално от ползите на ЕМ, трябва да ги ползваме EЖЕДНЕВНО - нон стоп!
Да, те ще ни помогнат при вече налинчна настинка или вече наличен проблем, но целта е да не стигаме да проблема, да го предотвратим преди да се е появил.

Аз бих включиля и други масла за третокласника, под форма на блендове за локално приложение и в дифузра за прочистване на въздуха. До колкото до бебето......то е достатъчно голямо да се дифузват около него чисти етерични масла. Какво имате предвид "диша изпаренията"? Не мисля, че имате предвид да сложите бебето директно над дифузсера да вдишва изпаренията?! Когато вкарваме малко логика при употребата на ЕМ , няма да има пробелм! И с това визирам - запознаване с концентрацията на разреждане според възраста, запознаване с дифузване според възрастта, тест на всяко масло при първа употреба и следене за чувствителност на кожата....общо здравословно състояние на ползвателя.......


Здравейте! Поради много причини от една година се боря с тревожност и паник атаки. Упорито бягам от антидепресантите. Така стигнах до етеричните масла.
Искам да ви питам как да определям каква комбинация да си правя след като поне 10 масла отговарят на моите нужди - кои масла, по колко капки от всяко да смесвам.
В момента съм си направила бленд от 4 капки лавандула, 2 капки иланг иланг, 2 капки тамян и 2 капки салвия в 10 ми бадемово масло. Тази комбинация я видях в нета. Много добре ми се отразява, много добре се чувствам.
Искам да направя за една приятелка бленд за безсъние, породено от тревожност, паник атаки. След много четене стигнах до извода, че същите масла ще стават и за нея, но не знам дали същата комбинация да направя.
Бихте ли ми препоръчали книги на български език, в които освен да са описани маслата да има и примерни комбинации.
Поздравления за упоритостта!
Максимална бройка масла за добра синергия са от 7 до 10 масла в бленд.
Как да изберете за себе си? Доверете се на интуицията си и на любим аромат!
Балансирайте аромата, започнете с капково разреждане...капка от всяко масло, подушете, вижте кой аромат от всичнки масла липсва, капнете капка от него...записвайте си капките...и така ще достигнете до Вашия любим , личен аромат, който може и да не се хареса на прияелката Ви, но по същия начин сътворете и нейния аромат.
Ароматерпаията е изкуство. Блендването/съчетанието на масла е изкуство...потопете се в ароматите, затворете очи и екпериментирайте 🤗

# 633
  • Мнения: X
Най-важните неща за имунитета на децата са добрата храна (с всички необходими витамини, минерали и микроелементи; ако има липси е добре да се запълнят), много движение, възможно най-много време навън на дневна светлина и сред природата (абсолютният минимум е 2-3 часа), спокойна и нетоксична (във всеки смисъл на думата) семейна среда, НЕстерилна среда (прекаленото миене с препарати и дезинфекция вредят). Ако тези неща не са налични, ЕМ няма как да оправят положението.

# 634
  • София
  • Мнения: 570
MegiTeo, благодаря!
За сега се чувствам много добре, ако усетя, че започва да ме обхваща тревожност или да ме боли глава като да вдигам кръвно, веднага се намазвам и до 20-30 Мин. ме отпуска.
Иначе се мажа задължително сутрин, обед и вечер.
В сряда една колежка се оплака, че от сутринта много я боли глава, пила някакво хапче без резултат - намазах я и много бързо и мина. Тези дни ще забъркам за нея и за дъщеря и, която пък има паник атаки от време на време.

# 635
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
MegiTeo, благодаря!
За сега се чувствам много добре, ако усетя, че започва да ме обхваща тревожност или да ме боли глава като да вдигам кръвно, веднага се намазвам и до 20-30 Мин. ме отпуска.
Иначе се мажа задължително сутрин, обед и вечер.
В сряда една колежка се оплака, че от сутринта много я боли глава, пила някакво хапче без резултат - намазах я и много бързо и мина. Тези дни ще забъркам за нея и за дъщеря и, която пък има паник атаки от време на време.
Това ме подсеща да споделя нещо, което се случи може преди преди месец, месец и половина. Бях на работа и отидох до тоалетна. Тоалетната ни е доста голяма...имам предвид, че може повече от 1 да влязат. В един момент чувам, че някой влиза и като, че ли плаче...не успях от самото начало да определя плач или кикотене е. В следващия момент чувам, че пак се отваря вратата и се задава въпрос "Диана, добре ли си?" Отговор не чух, излизайки питам с поглед, дамата срещу мен какво се случва, тя кима с глава на към едната клетка, която беше отоврена. Влизам там и Диана седнала на тоалетната чиния реве с глас и не може да си поеме дъх, само успя да каже "паник атака". Чуваше се само едно силно хриптене и опит да си поеме въздух.
Започнах да я успокоявам...дишай, издишай...дълбоко, бавно, хайде с мен...двете дишаме, издишаме..отне й няколко минути, да успокои дишането. След което аз изтичах и грабнах лавандулата и ментата от чантата си. Капнах капка в дланите си, приближих ги до носа и казах да вдишва,, разтрих раменете и тила, намазах китките. Повторих същото с лавандулата. Няма и минута и тя съвсем се успокои.
След като напълно излезе от паническия транс, каза че ментата много й е харесала и наистина се чувства добре. дадох й почти полвин бутилка с мента да продължи да вдишва и да се маже, когато усети нужда.

# 636
  • Мнения: 10 993
Момичета, може би от две години хич не спя добре не знам дали е от пременопауза, но се будя, спя макх шест, седем часа. Бихте ли ми препоръчали някакво масло за сън. Нещо изпитано, че съм изкупила аптеката,а ефект не съм видяла, освен от зопиклона. Благодаря ви.

# 637
  • София
  • Мнения: 570
Тези, дни ще се сдобия с дифузер и искам да попитам дали всички марки етерични масла стават за дифузиране?
В момента имам на Аерон природа, Катеко, Алтея.
По съвет на приятелка ще започна да купувам Пранаром, защото Дотера са ми скъпи. Но ми се иска да изразходвам наличните и после ще започна да попълвам с по-хубави масла.

# 638
  • София
  • Мнения: 888
Тези, дни ще се сдобия с дифузер и искам да попитам дали всички марки етерични масла стават за дифузиране?
В момента имам на Аерон природа, Катеко, Алтея.
По съвет на приятелка ще започна да купувам Пранаром, защото Дотера са ми скъпи. Но ми се иска да изразходвам наличните и после ще започна да попълвам с по-хубави масла.

Аерон природа не ги познавам, но Катеко и Алтея си стават за дифузване.

# 639
  • Варна
  • Мнения: 7 691
Аерона ги пропуснете. Другите два бранда са ОК.

# 640
  • София
  • Мнения: 570
Благодаря!

# 641
  • Мнения: 2 262
Моля препоръчайте ми нещо за Хашимото + менопауза. Много съм изнервена. Сега започвам да чета за ароматерапията - за мен е нещо ново.
Благодаря

# 642
  • Варна
  • Мнения: 7 691
За нервите масло портокал,лимон,гераниум. За менопаузата фенхел/копър/.,гераниум, и двете са силно хормонорегулиращи,но маслата трябва да са наистина качествени.

# 643
  • София
  • Мнения: 888
За нервите масло портокал,лимон,гераниум. За менопаузата фенхел/копър/.,гераниум, и двете са силно хормонорегулиращи,но маслата трябва да са наистина качествени.
За успокояване бих добавила лавандула, лайка, маточина. За менопаузата - салвия скларея, но все пак внимавайте с естогеноподобните ЕМ - зависи какви симптоми на менопаузата имате. Може и да сте в естрогенова доминатност и тогава е препоръчително да ги избягвате.

За балансиране - бих добавила и йога, дихателни упражнения и медитативни практики, йога нидра (йога на съня). Има специални упражнения в йога, които подпомагат доброто функциониране на щитовидната жлеза и яйчниците.

И допълнително хакче - като се събудя през нощта и не мога веднага да заспя си пускам да слушам книга. Точно на 10 мин съм заспала. Вече имам чувството, че само като бутна слушалките в ушите и почва да ме унася.

# 644
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
За нервите масло портокал,лимон,гераниум. За менопаузата фенхел/копър/.,гераниум, и двете са силно хормонорегулиращи,но маслата трябва да са наистина качествени.
За менопаузата - салвия скларея, но все пак внимавайте с естогеноподобните ЕМ - зависи какви симптоми на менопаузата имате. Може и да сте в естрогенова доминатност и тогава е препоръчително да ги избягвате.
 
фенела е точно такъв.
Затова е добре да сме наясно какво препоръчваме.

За нервите масло портокал,лимон,гераниум. За менопаузата фенхел/копър/.,гераниум, и двете са силно хормонорегулиращи,но маслата трябва да са наистина качествени.
какво точно означава "силно хормонорегулиращи" ?
не бях чувала, че съществуват такива масла!

Общи условия

Активация на акаунт