Идеи за стартиране и развитие на бизнес 24

  • 139 114
  • 752
  •   2
Отговори
# 270
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Повечето бизнеси от този тип се продават заради липса на персонал. Получава се така, че собственика плаща а реално не може да разчита, защото си намират по-добра работа, защото заплатата е малка или пък са минали 3 години от последната "борса" и е време пак да не работим.., че защо ли да го правим?.., защото се разболяваме или имаме други ангажименти, защото забременяваме на 6-ия или 7-ия месец от започването на работа (точно когато е изтекъл изпитателния срок). В един момент се оказва, че му е по-изгодно той да отиде някъде на заплата, вместо да работи и да си плаща..
Моя съвет към конкретната оферта е да си направите сметката дали ще можете сами да се справяте с бизнеса, без да разчитате на нает персонал. Направете си калкулация на приходите и разходите и си преценете дали резултата би ви удволетворил....

Типичното разсъждение на БГ работодател. Дай сега хората да не раждат деца защото ще ви провалят бизнеса. Всеки знае какво е трудовото законодателство в България. Като се започва бизнес трябва да си го има предвид и да си калкулира нещата иначе да не се захваща.
Именно трудовото законодателство в България е такова и захващайки се с такъв бизнес е редно да се има предвид реалността. Хора, които никога не са го правили няма как да го знаят. Това не са разсъждения, това е опита на българския работодател - всеки ден общувам с такива и положението изобщо не е завидно.
Проблема не е в раждането на деца, а в това в какъв момент се случва. Все пак за да се обучи един служител и да се напасне към конкретните изисквания на работодателя е нужно време.Различно е дали ще го обучаваш 2-3 месеца и ще работи поне 2-3 години или ще ти връчи болничния с изтичане на изпитателния срок и назначаването му на постоянен договор. Ако работата е свързана с рано ставане или работа до късно, то след изтичането на отпуска по майчинство, то обикновено не се и връщат на работа.
Не ми се влиза в обяснителен режим, който иска ще разбере за какво става въпрос. Но при нискоквалифицираните длъжности е точно така. Миналата седмица собственик на ресторант сподели, че в събота сутринта му звъни готвачката, че нямало кой да отвори - нито барман, нито сервитьорка- в петък се позабвалявали и "забравили", че в събота са на работа. А като отидат на работа са твърде заети да "цъкат из фейса".. В край сметка се получава, че един се прави, че работи а другия се прави, че му плаща. Дори из форума постоянно се оплакваме от нивото на обслужване - ами такова сме си го постелили май?
Не знам вие какви бизнеси имате и колко наети лица имате, но ще ми е любопитно някой с реален бизнес и поне 2-3 служителя да сподели как е при него.

# 271
  • Мнения: 594
Аз говорех от личен опит Simple Smile Имала съм служители на ниски позиции, не съм имала проблем с тях.
Ролята на работодателя е да си предвиди рисковете и да има мерки срещу тях. Другото е кофти подбор. Но е по-лесно да се оправдаваме, че младите ги мързяло. Ми не, похватите за работа с 40годишните не работят при 20 годишните. Пак от опит пиша Simple Smile

# 272
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Малко извън темата, но проблема сякаш е в липсата на отговорност, не толкова в мързела. По скоро дори в това да изтарикатстваш отколкото да изпълниш ангажиментите, които си поел -това се отнася и за двете страни всъщност. То подбора е ясен, ама да има от какво да избираш. В определни случаи просто избора е сведен до по малкото зло.

# 273
  • Мнения: 289
Здравейте, имам идея да организирам провеждане на курсове и да издавам сертификати, като това ще е допълваща дейност към работата, която правим,  но не съм запозната  как стои въпроса с лицензирането ми изискванията на преподавателите. Като не става въпрос за езикови курсове, за да с филолози, нито курс по математика за да са математици. Имам предвид например рекламна агенция, която прави курс за рекламата, видове реклама,      компютърни програми за реклама, и т.н

# 274
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Поразгледай тук https://www.navet.government.bg/bg/registar-na-tsentrovete-za-profesiona/# . Мисля, че ще ти е от полза.

# 275
  • Мнения: 289
Благодаря! Не знаех, че съществува такава агенция.

# 276
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Благодаря! Не знаех, че съществува такава агенция.
Честно казано и аз не знаех, добре че Гугъл знае всичко Wink
Успех ви желая.

# 277
  • Мнения: 4 943
Здравейте, как ви се струва идеята за правене на украса за р.д., партита, юбилеи? Всичко ще се изработва ръчно и ще се пуска в нета. Дали ще ми се получи, как мислите?

# 278
  • Мнения: 2 291
тинити, ако не бях с две леви,сигурно щях точно това да започна да правя.
Последната година ми се наложи да организирам няколко семейни тържества, държах точно на ръчно изработените детайли. Поръчвах нещата по интернет, но това, което ми направи впечатление, че повечето отказваха да внесат леки изменения в изготвените от тях неща и държаха да ми продадат вече готовите модели.А не ставаше въпрос за нещо сериозно или невъзможно за изпълнение , исках в единия случай надписа да е друг цвят , а в другия панделката да е по-малка. Пък и си плащах.
Отплеснах се,
 Ако решиш ти пожелавам успех!

# 279
  • Мнения: 290
Здравейте,
Някой от вас да се е престрашил да вземе франчайз?
Според вас добра идея ли е?
благодаря

# 280
  • Мнения: 2 702
Здравейте,
Някой от вас да се е престрашил да вземе франчайз?
Според вас добра идея ли е?
благодаря

Зависи за какъв франчайз става въпрос Simple Smile

# 281
  • Мнения: 290
Здравейте,
Някой от вас да се е престрашил да вземе франчайз?
Според вас добра идея ли е?
благодаря

Зависи за какъв франчайз става въпрос Simple Smile

Мисля си за нещо свързано с децата. Или езикова школа или активен център.

# 282
  • Мнения: 2 702
Скрит текст:
Здравейте,
Някой от вас да се е престрашил да вземе франчайз?
Според вас добра идея ли е?
благодаря

Зависи за какъв франчайз става въпрос Simple Smile

Мисля си за нещо свързано с децата. Или езикова школа или активен център.

Интересно. Не съм се занимавала с такъв тип бизнес. Но, хубаво чети условията в договора.

# 283
  • Мнения: 14
Здравейте! Какво е вашето мнение за МЛМ бизнес? Наскоро разбрах какво представлява обаче все още не ми е много ясно. Може ли да ми хвърлите малко светлина Simple Smile

# 284
  • Мнения: 2 478
Здравейте! Какво е вашето мнение за МЛМ бизнес? Наскоро разбрах какво представлява обаче все още не ми е много ясно. Може ли да ми хвърлите малко светлина Simple Smile

E, много широко си го задала въпроса. Надали някой има време да ти пише фермани.
Щом си чела, трябва да знаеш, че специално в България 98.99% е измама и бош-лаф за рибоци.
По-скоро бих те посъветвал конкретен и ясен въпрос да зададеш точно за коя фирмичка или бизнес(дейност, област) питаш.

Общи условия

Активация на акаунт