Математически турнири - 40

  • 107 840
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 320
Извинявам се, ако не съм видяла, но може ли информация за провеждането на ИС в Бургас - къде, кога и как е записването за участие и къде евентуално ще се провежда.

Колежка на която детето за пръв път се яви на състезание - СМТ всеки ден по няколко пъти ме пита кога ще излязат резултатите и ако може да ме ориентирате има ли някакъв срок за обявяването им. Не си спомням от миналата година състезанието с общо класиране ли е или по градове.

# 16
  • Мнения: 6 954
Колежка на която детето за пръв път се яви на състезание - СМТ всеки ден по няколко пъти ме пита кога ще излязат резултатите и ако може да ме ориентирате има ли някакъв срок за обявяването им. Не си спомням от миналата година състезанието с общо класиране ли е или по градове.
За миналата не знам как е било, но по-миналата година си спомням, че на награждаването имаше деца от Бургас. Дано да си го направят регионално награждаването. Тази година участват само София, Варна и Бургас, нали?
Чудя се защо само 119 са изкарали резултатите си на страницата? Други години всички ги публикуваха. Знам, че в 18-то и 138-мо днес са им ги съобщили. Сигурно и на други места е така. Най-вероятно заради новата параноя с "личните данни". Дано това да отмине бързо.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Класирането от Димо Малешков на сайта на ОМГ..Пловдивчани що толкоз малко явили се?
Защо да са малко? То май това не е твърде популярно състезание.

# 18
  • Мнения: 4 753
Извинявам се, ако не съм видяла, но може ли информация за провеждането на ИС в Бургас - къде, кога и как е записването за участие и къде евентуално ще се провежда.

https://www.facebook.com/events/1259450460793383/?active_tab=about

# 19
  • Мнения: 1 892
Бих искала да знам каква е ползата от явяването на математическите турнири, освен опит и сверяване на "часовника"? Става въпрос за първокласник, мъжа ми ме попита какъв е смисъла от ходенето по състезания и аз не намерих достатъчно доводи, за да го убедя.

# 20
  • Мнения: 48 068
 ##Bvlgari## Едното ми дете винаги е имало желание да ходи по турнири и състезания (по математика, но не само)
Другото- никога
Нито едно от двете не карам насила.
Досега се явявахме само на състезания в нашето училище, сега вече -в СМГ, заради пустия прием. Нещо тая лудница покрай СМГ все по-малко ми допада, ама де ще му излезе края. Като стана по задължение и за рейтинг, нещо ентусиазма на цялото семейство взе да ни се изпарява...
Та нека ходи детето, тренира си не само уменията, но си затвърждава самочувствието, а и добива тренинг, който е от полза после за НВО, олимпиади и т.н.

# 21
  • Мнения: 6 954
Бих искала да знам каква е ползата от явяването на математическите турнири, освен опит и сверяване на "часовника"? Става въпрос за първокласник, мъжа ми ме попита какъв е смисъла от ходенето по състезания и аз не намерих достатъчно доводи, за да го убедя.

В нашия случай дъщеря ми започна да ходи от 2 клас и само на интересните според мен: ЧХ, СМТ, ИС, КМС, ЕК и ВМС. Мисля, че редовното ходене и подготовката за състезания води до системно затвърждаване на знания и по-лесна подготовка за кандидатстване в МГ след 4-ти клас. За мен това е по-добър вариант, отколкото в 4-ти клас да запишеш дете на интензивен курс. Освен всичко друго е вярно и клишето, че математиката развива мисленето.

# 22
  • Мнения: 4 753
Бих искала да знам каква е ползата от явяването на математическите турнири, освен опит и сверяване на "часовника"? Става въпрос за първокласник, мъжа ми ме попита какъв е смисъла от ходенето по състезания и аз не намерих достатъчно доводи, за да го убедя.


В първи клас пропуснах това, тъй като прецених, че е рано още и че детето още свиква с училището изобщо... Втори клас е друго вече, ясно личи на кои деца им се удава математиката и имат желание да се занимават със състезателна такава... Детето първо трябва да има желание да ходи на такива състезания и второ да е сравнително добре със задачите по състезателна математика... Освен сверяването на часовника, справянето на тези състезания повдига самочувстието на детето, че се справя повече от добре... Моят син наравно с мен следи кога излизат резултатите и с какви точки са другите деца - то статистиката от турнирите май му е по-интересна от самите състезания...  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 4 032
Бих искала да знам каква е ползата от явяването на математическите турнири, освен опит и сверяване на "часовника"? Става въпрос за първокласник, мъжа ми ме попита какъв е смисъла от ходенето по състезания и аз не намерих достатъчно доводи, за да го убедя.


Мисля, да се разпростра  Laughing
1. Детето вижда що е то състезание, че не е нещо трудно, ужасно и т.н. След това има полза при явяване на изпити, матури.
2. Покрай подготовката за състезания и решаване на задачите се появяват децата, на които математиката им харесва една идея повече.
3. Научават се да се концентрират за известно време, както и да се стремят да покажат какво са научили.
4. Научават се да губят; научават, че най-добрите обикновено са тези, които се трудят и вкъщи над задачите.
5. Сверяване на часовника би могло да има в 4 клас при кандидатстване за МГ, и след 7 клас, останалите години е по-скоро за запълване на времето на бг-мамите.
6. И разбира се, ако детето е състезателен тип, добрите резултати биха могли да го стимулират да се упражнява повече.

# 24
  • Мнения: 2 643
От къде смъквате задачи от предишни съзтезания които да нямат отговори след всяка задача? Салабашев примерно.

И още трябва ми Азбука на мисленето 2 и 3 част, дали някой е има?

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
От къде смъквате задачи от предишни съзтезания които да нямат отговори след всяка задача? Салабашев примерно.

https://klasirane.com/SAL.asp

# 26
  • Мнения: 365
Бих искала да знам каква е ползата от явяването на математическите турнири, освен опит и сверяване на "часовника"? Става въпрос за първокласник, мъжа ми ме попита какъв е смисъла от ходенето по състезания и аз не намерих достатъчно доводи, за да го убедя.


На мен "сверяването" ми е важното, понеже аз изцяло се занимавам с подготовката му.

За първи клас - да разбере дали му харесва да се занимава със състезателна математика.
2ри и 3ти клас , в случай, че му харесва, да свикне с рутината на състезанията (да си събира акъла точно в този ден, този час, в непозната обстановка, с непознати хора наоколо)
в 4ти клас - за събиране на рейтинг за кандидатстване в Математическо училище - тогава вече трябва да е ясно дали има интереси в областта Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 6 577
И още трябва ми Азбука на мисленето 2 и 3 част, дали някой е има?
https://bglog.net/nachobrazovanie/post/%D0%90%D0%B7%D0%B1%D1%83% … D1%82%D1%83%D0%BA ей тук ги има азбуките, но там чиста математика няма много.

# 28
  • Мнения: 4 393
КМТ дали се провежда в СМГ?

# 29
  • Мнения: 6 954
КМТ дали се провежда в СМГ?
Ако КМТ е КМС - не. То в обявата си пише: 125, 119, 2 и 20-то. Виждам, че и някои частни си го провеждат, но те външни деца не записват.
Дори децата от СМГ не ги класират с останалите деца на КМС и ВМС.

Общи условия

Активация на акаунт