Ползвали ли сте TRANSFER WISE за превод на валута в чужбина?

  • 10 081
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 616
Мисля, че в България опериращата банка е Уникредит.
Поне аз като съм превеждала е ставало така - въвеждам сумата, която трябва да преведа в евро, сайтът изчислява какво дължа в лв. за тази сума по моментния курс (различава се от фиксинга със стотинки и като рефрешваш, може да ти даде разлика в рамките на минути, но не си струва за 1-2 стотинки разлика) плюс тяхната такса. После аз правя превод от моята сметка по дадената ми сметка в Уникредит и като основание посочвам номера на трансфера. Веднага ми потвърждават по мейл, че е получено сумата и кога ще направят превода. Пращат мейл и когато са пратили превода и може да видиш платежното на сайта.
Аз плащам тяхната сума около 3 лв. + 1 лв. за превода от моята сметка към тяхната.

В нашия случай са дали някава сметка в LHV bank (Естония), в която трябва да се преведат пари, не сметка в Уникредит. 
Там ми е чуденката, как от Естония кацат в ДСК.... newsm78
Мисля, че от Естония ще влезят в Уникредит и оттам в ДСК. Това би трябвало да се калкулира на изпращача, но не съм съвсем сигурна.

# 16
  • Мнения: 1 970
Изобщо няма да напуснат Естония.
Системата е на принципа на клиринга - сетват се насрещни заверки и задължения. Като в древността.
Опериращият клон тук плаща където и комуто трябва в БГ, по нареждане на опериращия клон в Естония. Няма реално движение на пари през международните канали  (СУИФТ), което реално оскъпява банковите услуги.
Това е разковничето.

Общи условия

Активация на акаунт