Прахосмукачка робот - 11

  • 147 492
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 208
Благодаря, renydent  bouquet много полезно инфо Simple Smile

И последо да попитам - харесала съм модел от испанския Амазон, който не се доставя до България. Какъв е варианта да го поръчам? Чрез доставчик? И как стои въпроса с гаранцията в този случай?

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
ЛГ има международна гаранция.Регистрираш я в сайта на ЛГ България.Пробвай да я поръчаш до английски или немски адрес.
След 4 месечната ми драма с Брава ,аз бих си пратила робота до Амазон ,ако има проблем.
Не знам кой сервиз ползват ЛГ.Няколко пъти съм говорила с тях-много са компетентни,но това не съм се сещала да питам,а и не ми се е налагало.
Още едно плюс за който се сещам е че можете да си я ъпгрейдвате сами с флашка.

# 62
  • София
  • Мнения: 64
Благодаря, adi4ka-maslinka!  bouquet

# 63
  • Варна
  • Мнения: 208
Поръчах LG  от испанския сайт, малко съжалявам, че не е от онлайн магазина на техмарт. Но пък по -нов модел. Сега ще й треперя докато я получа Simple Smile

Още веднъж благодаря за съветите Simple Smile

# 64
  • Мнения: 22
и аз поръчах от майробот неатото. Това е. Надявах се на някакво намаление, но не. Поръчах от там, заради доброто предложение - друго по изгодно не намерих. Надявам се скъпата да е доволна от моя подарък(помощник). Благодаря ви мами - помогнахте ми с избора. След като я получа, ще напиша отзив за машинката
 Успех и за вас и безпроблемна употреба на роботите!

# 65
  • Мнения: 97
Записвам се в хубавата тема, от доста време ви следя и се чудя  newsm78 може би ще се спра и аз на LG, чакам още пресни отзиви  bouquet

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 166
И моето Нийто е от австрийския сайт. Аз мисля, че цената му там е доста добра. Проверявах и в амазон и Бг сайтове, но в майробот си е с 5 год. гаранция и резервни части, затова според мен определено си струва.

# 67
  • Мнения: 1 340
Аз поръчах от Амазон на прилична цена Неато Ботвак Connected. Очаквам го тази седмица. Но не знам нищо за него. Ще се опознаваме и ще разчитам на вас. Като за начало трябва ли да ъпдейтсвам или инсталирам нещо?

# 68
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Отскоро съм с Braava /кеф, кеф, кеф  Grinning/и имам следното питане - какви допълнителни кърпи за мокро почистване ползвате и в кои магазини се предлагат. Някъде четох, че роботът може да минава и с кърпи за еднократна употреба, но нямам никаква представа къде мога да намеря такова нещо. Искам да мога да изчисвам жилището наведнъж , без да пера двете кърпи, които са в комплекта.
И още едно питане - не се ли притеснавате за пералните, когато перете тези кърпи? Ясно е, че ги изплаквате преди това, но все пак няма ли риск за филтъра на пералнята?  Thinking

# 69
  • Мнения: 5 043
Каква Braava имаш? Четох, че момичетата поръчват резервни кърпи от Алиекспрес и Ибей, които не са оригинални, но стават. И аз поръчах такива за моята Braava Jet, но още нямам отзиви - като дойдат, ще сравня с оригиналните и ще пиша.

Иначе на въпроса с пералнята - аз вече си пера микрофибърните кърпи за под и с които чистя из къщи в пералнята. Имам от английския амазон horse washbag. Когато я купувах ми се стори ужасно скъпа за един чувал с цип, но си струва всяко пени, наистина нищо не излиза от торбата в барабана на пералнята. Така че кърпите само ги изплаквам набързо, след което ги пера в пералнята на 95 градуса с препарат за бяло и Детол вместо омекотител. Излизат си като новички - вече година съм възприела тази рутина за почистване и самите микрофибърни кърпи не са захабени или за смяна.

# 70
  • Мнения: 6 011
Здравейте момичета! Рали и adi4ka-maslinka, или някои друг поръчвал от Gearbest, може ли да споделите  платихте ли мито за роботчетата и как ви ги доставиха?
Аз също проявявам интерес към ilife V5S и като виждам, че и вие сте доволни, съвсем се убеждавам, че съм на прав път Simple Smile
И аз като Адичка - от EU склад го избрах, с безплатна доставка до англ. адрес, а оотам до тук - с Габиели, превозват по 2лв/кг - т.е. общо 8 лв + доставката по Еконт до моя град - още 5 лв., та общо ми излезе 13 .  Мито няма, защото си идва от страна-членка на ЕС  Peace
Относно килимите - при мен в дневната има памучни килим и пътека с ресни, еднакъв материал и дебелина, много тънички. Под пътеката обаче имаме нехлъзгаща подложка и с нея няма проблем - качва се отгоре, преодолява и ресните. При килима обаче нямаме такава подложка и той много по-лесно се поддава на местене и заплитане, но не е голяма драма, пак в повечето случаи сам си се оправя роботът. Сигурно и на него ще взема такава подложка. Иначе с килима в стаята на детето никакъв поблем няма, но той е мокетен и по-солиден.
Пак да кажа - супер е роботчето, вчера сутрин се почувствах като истинска принцеса - миялната ми изми, роботчето почисти, а аз само си пиех кафенцето  Laughing

# 71
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Каква Braava имаш? ....

Иначе на въпроса с пералнята - аз вече си пера микрофибърните кърпи за под и с които чистя из къщи в пералнята. Имам от английския амазон horse washbag.
Макарон, признавам си, че за първи път чувам за подобна торба "horse washbag" Wink
Каква е материята на това нещо? Може ли вместо wash bag, да ползвам, примерно, калъфка за възглавница с цип? Или друго, по-бюджетно решение.

Моето роботче е Braava 390t
 

# 72
  • Мнения: 5 043
Категорично калъфка не би свършила същата работа. Материята на horse washbags е много особена и устойчива, като плътен и много гъсто изтъкан брезент.

Всъщност знам ли, аз говоря от гледната точка на стопанин на животно, което се храни със сено и което има твърди косми, т.е. по микрофибърните ми кърпи има такива остатъци. В домакинство без животни, вероятно и калъфка с цип ще е достатъчна.

# 73
  • Мнения: 2 301
Аз за Браава 380 си купих от емаг 3 кърпи за мокро почистване (като оригиналните от комплекта). Струваха 25лв с доставката, в Технополис също имаше.

# 74
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Аз за Браава 380 си купих от емаг 3 кърпи за мокро почистване (като оригиналните от комплекта). Струваха 25лв с доставката, в Технополис също имаше.


Чудесно, ще видя в Технополис. Ти как переш твоите кърпи?

Понеже се чудех защо са "horse washbag", търсенето в гугъл показа, че всъщност е "horseware wash bag".  Wink

Общи условия

Активация на акаунт