Голямата тема за малките масла - 16

  • 107 878
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 288
В ежедневието ми присъства задължително кокосовото масло- за маски, за лице и лосион за тяло. В предишната тема някой беше попитал за масло за миене на зъби, за това също го използвам, но в повечето пъти го забравям.

Честита ни нова тема. VIP, благодаря!

Не съм отговорила на въпроса за запис, за което се извинявам. Най-често използвам маслото от вечерна иглика, което пия. Разликата в хормоналния баланс (ПМС) при прием и без прием е значителна.

Може ли да обясниш малко повече за приема? Сама ли реши да го пиеш или след консултация с лекар?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 40 834
 bouquet

Скоро нищо не съм ползвала...Да припомните нещо за косопад Thinking

# 17
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Здравейте за темата  bouquet.
В предната тема някой беше питал дали може да се направи вода за уста, а пък аз се сетих дали има някое масло, което малко да избелва зъбите?

Казвали са ми (зъболекар) че кокосовото масло има избелващ ефект. Аз го ползвам против натрупване на зъбен камък, пак по препоръка на зъболекаря. За избелване не мога да кажа дали има ефект, зъбите ми са сравнително бели, въпреки че съм пушач, но и аз не съм съвсем редовна. Иначе самата процедура е или с четката за зъби около 10тина минути се мият зъбите с маслото или около 15 мин. жабурене.

По въпроса на темата: най-често ползвам, кокосово и бадемово за косата и за кожата. Напоследък за косата често добавям и етерично масло от грейпфрут. Това са маслата, които ползвам най-често.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 326
Може ли да обясниш малко повече за приема? Сама ли реши да го пиеш или след консултация с лекар?

Сама реших, но като споделих с мамолога ми, той се зарадва и каза, че е много добро решение. Той ми препоръчва да пия 2 дражета от 1300 мг. от американските драженца, но с лъжица течно не е проблем също така. Единствено, че маслото има много гаден вкус.

# 19
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Благодаря за новата тема! bouquet

Най-често използвам масла за косата (но напоследък и това съм разредила) - кокосово, ЯЧМР, арганово, зехтин.
За лицето в момента ползвам масло от кактусова смокиня. Hug

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 40 834
Момичета,имам шарлан...за какви козметични цели мога да го употребя Thinking

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 890
От близо 6 месеца съм фен на маслата от облепиха и вечерна иглика - и вътрешно и външно. Лятото използвах комбинация от двете за лице, сега добавям и таману.

Обичам да си забърквам кремчета от масла с изявени противобръчкови свойства. По този повод искам да ви попитам как мога да си направя крем-гел, за да не е толкова мазно?!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 590
От близо 6 месеца съм фен на маслата от облепиха и вечерна иглика - и вътрешно и външно. Лятото използвах комбинация от двете за лице, сега добавям и таману.
Как понасяш миризмата на вечерната иглика?
Ползвам серум от масла, едно от които е вечерната иглика
и ми мирише гадно, чак не дишам...
На стара, престояла, гранясала свинска мас...

Ще умра от задушаване, заради пустата му красота  Mr. Green
-------------------------------------------------------------------------------
Пила съм на хапчета и масло от вечерна иглика и масло от пореч.
При мен нямаше ефект нито върху цикъл, нито върху кожа.

# 23
  • Мнения: 1 424
Мерси за новата тема bouquet
Аз отскоро използвам масла.За коса ползвам кокосово,жобоба,рициново,бадемово и зехтин,а за лице:кокосово,таману,жожоба по-рядко.Също така като се сетя си мажа миглите с рициново масло,има ефект при мен  Peace

# 24
  • Мнения: 9 052
Здравейте за темата  bouquet.
В предната тема някой беше питал дали може да се направи вода за уста, а пък аз се сетих дали има някое масло, което малко да избелва зъбите?

мисля карамфил беше за венци, за избелване не знам.

# 25
  • софия
  • Мнения: 1 707
За лице вечер слагам масло от гр.семки,на миглите и веждите Ячрм.Сега обмислям покупка на кокосово олио,масло от семки на краставица  и от кафе.Косата слагам каквото имам под ръка -ячрм,бадемово,жожоба,кокосово,масло от маслини.
Момичета обмислям да си забъркам лосион за тяло кое масло е по -добро като аромат:
Грейпфрут
Лим.трева
Цитронела
Лавандула

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 890
От близо 6 месеца съм фен на маслата от облепиха и вечерна иглика - и вътрешно и външно. Лятото използвах комбинация от двете за лице, сега добавям и таману.
Как понасяш миризмата на вечерната иглика?
Ползвам серум от масла, едно от които е вечерната иглика
и ми мирише гадно, чак не дишам...
На стара, престояла, гранясала свинска мас...

Ще умра от задушаване, заради пустата му красота  Mr. Green
-------------------------------------------------------------------------------
Пила съм на хапчета и масло от вечерна иглика и масло от пореч.
При мен нямаше ефект нито върху цикъл, нито върху кожа.

Аромата на таману-то надделява  Peace

# 27
  • Мнения: 9 052
попитах една "баба" за бабина рецепта за избелване на зъби и ми каза сода Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 390
... как мога да си направя крем-гел, за да не е толкова мазно?!

Весита, със Сукрагел.


Bandiera rossa, содата почиства, но не е препоръчително да се използва /често/, защото съсипва емайла на зъбите.
Куркумата избелва зъбите. Може да се смеси с кокосово масло или с вода /на кашичка/.

# 29
  • Мнения: 718
и търкането с парченце лимон уж поизбелва зъби..

Общи условия

Активация на акаунт