Двойно име с Йоан или Йохана

  • 13 652
  • 164
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 310
Понеже ми е любопитно... някой ден когато Йоан Второиме има деца, те как ще бъдат записани- Снуп дог Йоан Второиме Фамилия ли? Thinking или някакъв съкратен начин?

# 121
  • Мнения: 5 620
Иван Йоан Преслав Иванов? Thinking

# 122
  • София
  • Мнения: 310
Сетих се за една съученичка арабка, милата имаше 10 имена ( не се шегувам).  Laughing

# 123
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Децата на Йоан Преслав имат няколко варианта за презиме, доколкото знам - Йоан Преслав, Йоан-Преслав или Йоан-Преславов/а.  Да, аз съм от онези ужасни майки, които не мислят за презимената на внуците си.  Twisted Evil Но всичко това ще е само, ако не отпадне тази глупост с презимето дотогава(за мен е глупост) или ако не го направят незадължително. Ако пък не живеят в България децата ми, хич и няма да им се налага да го мислят това. Но ако са в България, са свободни да се прекръстят като станат на 18, ако презимената на децата им им се струват такъв голям проблем. Simple Smile

# 124
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 63
Йоан Севар  Peace

# 125
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Севар ми е изключително любимо име. Ако избирах името еднолично щеше да е Севар, Кардам или Ивайло. Но таткото не е много фен на подобни имена. Ще трябва да се примиря, че ще имам само литературен герой с това име, но не и син. Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 яну 2017, 16:12 от Rois

# 126
  • Мнения: 5 259
Понеже ми е любопитно... някой ден когато Йоан Второиме има деца, те как ще бъдат записани- Снуп дог Йоан Второиме Фамилия ли? Thinking или някакъв съкратен начин?
Злобничко  Mr. Green
Има много хора с двойни имена, които вече са бащи. Презимената на децата им са без -ов и без имената да се сливат. Дори когато тези деца са момичета. Голяма драма  Laughing

# 127
  • София
  • Мнения: 44 407
"Драмата" е, че става с 4-5 имена, ако пък е момиче и тя е с двойно име и един ден и името на съпруга си прибави може и с 6 имена да стане....Wink
Но, разбира се, това далеч не  е притеснение за всеки Wink

# 128
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Това намигване е подсещане, че трябва да взема да се притеснявам за "драмата" ли? Wink Понеже няма шанс да стане, де. Simple Smile

Между другото днес на ФМ се потвърди, че е момче. Тъй че, това е - още нечии деца, след тези на Симон Мартин, ще обрека на неблагозвучно презиме.

# 129
  • София
  • Мнения: 310
Понеже ми е любопитно... някой ден когато Йоан Второиме има деца, те как ще бъдат записани- Снуп дог Йоан Второиме Фамилия ли? Thinking или някакъв съкратен начин?
Злобничко  Mr. Green
Има много хора с двойни имена, които вече са бащи. Презимената на децата им са без -ов и без имената да се сливат. Дори когато тези деца са момичета. Голяма драма  Laughing

А не, изобщо не е злобно!! Не познавам мъже с двойно име и нямам представа как стои въпроса с презимето и фамилията. Както ясно съм написала- чисто любопитство!

# 130
  • Мнения: 39 717
Роис, честит ти нов син.
Третото ще е момиче  Mr. Green

# 131
  • София
  • Мнения: 44 407
Rois - ни най-малко.
Честито за новината, пък момиче... натам, ако имате вдъхновение за още бебоци Wink

# 132
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Angel_DustPeace .

 Аааа, трето! Стига толкова! Simple Smile С две съм тотално преизпълнила плана. Аз и този път момче исках, не ми пречи, че няма да имам момиче. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 1 786
Ех, честито да е момчето , сега ще чакаме да се роди да видим дали няма нещо друго да ти хрумне в последния момент , или на таткото  Laughing

# 134
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ех, честито да е момчето , сега ще чакаме да се роди да видим дали няма нещо друго да ти хрумне в последния момент , или на таткото  Laughing

На таткото и да му хрумне, само ако отиде да го роди вместо мен, тогава ще има правомощия да променя общото решение.  Grinning

То името е вече уж избрано, но понеже стана въпрос в друга тема, за това дали трябва да си отиват имената на братята и сестрите - на мен това не ми беше особен критерий при сегашния избор на име. Да, исках двойно име като при баткото, но това е и защото аз по принцип харесвам двойни имена. Колкото и да не ми е критерий обаче имената да си отиват, все пак не е желателно и да са коренно различни. И се замислих не ви ли се струват до някаква степен доста различни Симон Мартин и Йоан Преслав? Едното с по-славянско звучене, другото е по-международно. Струва ли ви се като някаква фрапираща разлика или не чак толкова?  newsm78 Едва ли ще тръгна да мисля ново име сега, но все пак се зачудих.

Общи условия

Активация на акаунт