Спално бельо от египетски памук

  • 15 160
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 452
 Mr. Green 100 лв. за качетвено спално бельо за спалня, че и юрган! Абсурд!
Памучният сатен според мен е най-добър избор (съотношение качество - цена). Изобщо не е лигав, нито се хлъзга, както казва колежката. Ранфорсът, колкото и луксозен да е (с примеси), продрасква, особено ако го ползваш не само за сън... Една дама в друга тема беше написала, че много доволна от икейските чаршафи 100% памук - меки и устойчиви цветове на пране.
Памучен сатен за спалня 160/200 - средна цена 125-135 лв.

Що се отнася до вноса от чужбина, не знам дали не се обмитяват стоките на границата - една колежка в службата беше се оплакала (не беше за чаршафи де). И тогава 60-те паунда могат да ти излязат много повече.

# 16
  • Мнения: 5 056
Мито за стоки от Англия няма, тя все още е в ЕС.

Мекотата на чаршафите зависи от броя нишки на квадратен инч. В Икеа наистина могат да се намерят добри попадения на домашен текстил. Харесвам серията Gaspa - далеч не е най-доброто на пазара, но предлага добро съотношение цена-качество. Имам спално бельо от пима и египетски памук и усещането е несравнимо - чаршафите са меки, хладни и гладки. Икейските обаче са достатъчно меки и издръжливи, в красиви цветове и  лесно може да се направи комплект.

Последна редакция: вт, 29 ное 2016, 16:35 от Макарон

# 17
  • Мнения: 56
Мито за стоки от Англия няма, тя все още е в ЕС.

Мекотата на чаршафите зависи от броя нишки на квадратен инч. В Икеа наистина могат да се намерят добри попадения на домашен текстил. Харесвам серията Gaspa - далеч не е най-доброто на пазара, но предлага добро съотношение цена-качество. Имам спално бельо от пима и египетски памук и усещането е несравнимо - чаршафите са меки, хладни и гладки. Икейските обаче са достатъчно меки и издръжливи, в красиви цветове и  лесно може да се направи комплект.

Би ли споделила колко нишки е добре да има и откъде и на каква цена си поръчала белото с пима и египетски памук?

# 18
  • Мнения: 5 056
По правило гледам да има поне 400 нишки на квадратен инч, като 500-600 за мен е оптимално. Има и над 800-1000, но вече ми се вижда изхвърляне чаршафът ми да струва повече от леглото. Самата плетка също има значение, както и памучният материал, от който са направени нишките. Но чак толкова не намирам смисъл да се задълбочавам.

Серията Гаспа има 310 нишки на инч, но нещата са меки и добре изтъкани и бюджетни. В рамките на цитирания бюджет, едва ли ще намерите нещо по-добро.

# 19
  • София
  • Мнения: 9 959
Този сайт е готин, но не се ориентирам много добре още.
 Ето няколко варианта, в бюджета (дискаунти)... на прима виста:

16-17лири (долни чаршафи)
http://www.houseoffraser.co.uk/Linea+Egyptian+cotton+fitted+shee … ,default,pd.html#
http://www.houseoffraser.co.uk/Linea+Egyptian+cotton+flat+sheet/ … 9,default,pd.html
Не е ли по-добре 200 нишки, но пък от египетски памук, отколкото 310нишки (Икеа, Gaspa ~30-40лв)
И цветове да искаш и то дюс, а не шарении, дето да се чудиш как да ги переш! Rolling Eyes
 
Това е 600нишки на инч, но какъв памук е?
http://www.houseoffraser.co.uk/Casa+Couture+600+thread+count+pal … 3,default,pd.html

# 20
  • Мнения: 1 356
За прането на шарените не мисля да е проблем, слагам на 60 градуса с препарат за цветно и си е ОК. Това от последния линк виждам, че се пере на 40 градуса. Освен това тези тук са едноцветни и много ще личи когато са намачкани, не че не си гладя всичкото спално бельо  Grinning

# 21
  • Мнения: 56
Най-накрая реших да поръчам, но ще се радвам да ме улесните в избора между тези два сайта:

https://www.soakandsleep.com/checkout/cart/
https://www.houseoffraser.co.uk/on/demandware.store/Sites-hof-Si … default/Cart-Show

Кое място е по-добрият избор и къде ще излезе доставката на по-изгодна цена до българия... ?

# 22
# 23
  • Мнения: 56
Значи, първия сайт иска £15 за поръчки над £50, а втория иска £6 за стандартна доставка?„
Ако правилно разбирам, тогава втория магазин предлага по-евтина доставка.
По принцип трябва да напиша адреса където живея в България и те ще ми доставят поръчката без да плащам отделно на спиди, а само крайната цена заявена в сайта?

# 24
  • Мнения: 1 483
Какъв спиди, тия май пращат по пощата? Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 56
Днес, получих спалното бельо от египетски памаук - модела с 200 нишки и цвят син.
Значи, на четвъртия ден ми доставиха поръчката, а съм избрал стандартната доставка (8 дни).
Естествено, като за първа поръчка, изобщо от Англия, съм повече от доволен, освен това получих и някакъв ваучер (HelloFresh) 40 паунда.
House of Fraser, бяха много точни и ме информираха за всичко по електронната ми поща.
В същия ден, когато направих поръчка от House of Fraser, съм поръчал и от TED - две възглавници с гъши пух и пера на промоционална цена от 25 лв. и един топ матрак с мемори пяна.
Освен, че се обадиха на втория ден се оказа, че се налага и да изчакам 15 дни за доставката на мойте поръчки. Все пак не бързам и нямам против да изчакам, но като, че ли 15 дни са си много за каквато и да е поръчка, освен ако не  е от Китай, а това е поръчка от България.

Та днес като видях спалното бельо, не останах кой знае колко възхитен. Като, че ли е рано за прогнози, а и нямам опит от такива неща при пипане с ръцете и т.н., но иначе при допир материята се чувства като тънка, може би защото е 200 нишки, а хубавите материи, със сигурност започват от над 300 нишки, независимо от вида на памука.
Лошото е, че всички очакваха нещо по-различно, а в действителност останаха много разочаровани и коментират, че не си струвал парите, или пък същото бельо в града струвал 20 лв. и т.н., а истината е, че те не разбират от такива неща, но си мислят, че разбират.
Ето малко снимки: http://imgur.com/a/Fjjw2

п.п. между другото доставчика не беше спиди или еконт, а дойде някакъв бял бус без никакви надписи, които да показват, че е на House of Fraser, а човека беше на средна възраст.

Последна редакция: чт, 15 дек 2016, 22:08 от Hellioob

# 26
  • Мнения: 3 158
Съвсем загубих нишката чаршаф-Англия-човек на средна възраст-хора,които си мислели,че разбирали,ама всъщност не разбирали newsm78
Цитат
Лошото е, че всички очакваха нещо по-различно, а в действителност останаха много разочаровани
Този цитат пък ме навежда на мисълта,че въпросното бельо ще се ползва от бая много народ и вече съвсем не мога да разбера предназначението му ShockedНякаква масовка ли ще правите или просто си си показал бельото на цялото село? Laughing

# 27
  • Мнения: 242
Предпочитаният цвят на чаршафите от египетски памук е бял.Влияе много при първоначалното възприемане.Цветовете винаги са от съществено значение при изграждане на усещане за комфорт и уют..
и,да, не подценявайте броя нишки Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 9 959
И аз след прочитането на поста останах с лек дискомфорт  Rolling Eyes
Но може ли колегата да го снима на дневна светлина?
Сравняван ли е с нашенски сат.памук? Мисля да пупна и трзи на Гаспа в Икеа [310нишки]
Английските (Linea 200нишки) ще ми струват към 50-60паунда (без калъфки) за двоен размер. Но нез да съм ги пипнал ...да не стане като в горния пост Simple Smile
Виж и като минат 1-2пранета как ще са (без омекотител) #2gunfire
Предпочитаният цвят на чаршафите от египетски памук е бял.Влияе много при първоначалното възприемане.Цветовете винаги са от съществено значение при изграждане на усещане за комфорт и уют..
и,да, не подценявайте броя нишки Laughing
Точно те могат да нарушат комфорта, дишането...все пак  дюсът е вариант. Харесал съм си оранжевия  Heart Eyes
Двуцветните (с две лица) с печат ли са? Т.е не са само обагрени веднъж (при едноцветните) newsm78

# 29
  • Мнения: 242
Белите чаршафи ег.памук са класика."The white company"-от там пазарувам.Отдавна минах"цветния"период.Освен комфорт и уют,много стабилно допринасят към усещането за лукс и изтънченост.
съобразяване с интериора също си трябва Joy

Общи условия

Активация на акаунт