Това прави ли ме лоша?

  • 18 662
  • 184
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 19 340
Ми не ми е приятно, но нямам сили да се махна, обичам си го. В началото не ми правеха впечатление тези неща, но почва да ми тежи.
Наближава събирането, а аз се чувствам все по-виновна, че трябва да отида.  Sad

Ох, смях... За какво махане говориш, като даже не живеете заедно. Много лесно можеш да приключиш всичко, стига да искаш. В момента сте отделни единици, никакви общи ангажименти, освен чук-чук май нямате, че да му дължиш обяснения какво правиш, докато не сте заедно, нито пък има право на претенции как да се обличаш, гримираш и пр.

# 136
  • Мнения: 4 270
Herz ,някакъв тъп страх от самота .Още първия ми мъж ми го втълпи . Да сам сама се оправях наистина , а и беше много трудно да намеря мъж който се отнася сериозно към мен .Хората (мъжете) в България са с много предубеждения за жените с деца . Масово мъжете се мислят за "бикове за разплод " и не искат да гледат чужди деца . Толкова се радвах ,че най-после имам човек с който да ида на сватбата на приятелката си , на концерта на детето си . Цял живот съм била сама . Не ми пречат нито камината , нито нищо , пак ще поема целия товар на живота сама и ще лягам като труп в 21 часа от умора . И сам война е войн , аз съм войн , просто временно ранен .
Аз разбирам какво казваш, защото съм била сама след развода си. Разчитах на себе си за всичко, отговорността ми беше голяма, но изплувах. Имали сме ужасно трудни моменти, аз и детето. Знам за всяко съмнение в собствените сили, за нуждата понякога просто да споделиш, не да разчиташ на някой друг, а просто да кажеш как се чувстваш и да чуеш "Спокойно, нали съм до теб". Спокойствието и усещането да си свободна, нямат цена. И да изпитваш страх от такова усещане е нелогично. Може да си сама, но не си самотна. Бъди смела и прецени дали си заслужава да правиш компромис за човек, който тормози теб и няма отношение към детето ти. Справяла си се и пак ще се справиш. Успех!

# 137
  • Мнения: 10 999
Злодеида мъжът ти защо се промени?

# 138
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако не срещнеш някой  веднага, не е болка  някаква - да си сам може да бъде страхотно  - правиш всичко, което поискаш, без да се съобразяваш с още някой.
О, болка е, повярвай, ако страхотната опция да си сама продължава вечер след вечер, в които дремеш пред телевизора или в бг. мамата, а после си лягаш в голямото легло, което е само за теб, нищо, че можеш съвсем комфортно да се разположиш и на персон само.
И почва да ти се съобразява с някого- стига само да го има срещу теб на масата и да те попита как ти е минал деня.

# 139
  • Мнения: 4 270
Ако не срещнеш някой  веднага, не е болка  някаква - да си сам може да бъде страхотно  - правиш всичко, което поискаш, без да се съобразяваш с още някой.
О, болка е, повярвай, ако страхотната опция да си сама продължава вечер след вечер, в които дремеш пред телевизора или в бг. мамата, а после си лягаш в голямото легло, което е само за теб, нищо, че можеш съвсем комфортно да се разположиш и на персон само.
И почва да ти се съобразява с някого- стига само да го има срещу теб на масата и да те попита как ти е минал деня.
Аз не съм съгласна. Опцията да си сама е за предпочитане пред опцията да го има този някой срещу теб и постоянно да те тормози със съмненията и недоволството си. Разсъждавам от моя гледна точка.

# 140
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз не съм съгласна. Опцията да си сама е за предпочитане пред опцията да го има този някой срещу теб и постоянно да те тормози със съмненията и недоволството си. Разсъждавам от моя гледна точка.
Да, ако попаднеш на някой, зле придружаващ, да!
Но, това е съвсем различно нещо от необходимостта от човек до себе си.
От друга страна- съвместното съжителство предполага и налага съобразяване с другия- в различна степен и не на всяка цена, но без това не може.

# 141
  • Мнения: 4 270

Аз не съм съгласна. Опцията да си сама е за предпочитане пред опцията да го има този някой срещу теб и постоянно да те тормози със съмненията и недоволството си. Разсъждавам от моя гледна точка.
Да, ако попаднеш на някой, зле придружаващ, да!
Но, това е съвсем различно нещо от необходимостта от човек до себе си.
От друга страна- съвместното съжителство предполага и налага съобразяване с другия- в различна степен и не на всяка цена, но без това не може.

Хмм! А има ли как да знаеш на какъв човек ще попаднеш? И в случая на ЗЛОДЕИДА харесваш някой, защото имаш нужда от това, съобразяваш се с него, защото съжителствате, така е, без това не може, и в крайна сметка той започва да те тормози, заради собствената си неудовлетвореност. И, компромис, защото те е страх да не останеш сама, или сама, за да си спокойна, но с всичките му негативи от това?

# 142
  • София
  • Мнения: 24 839
Не, разбира се!
Но, да обясняваш на жена, прекарала години сама, борейки се с всичко, че е по- добре да продължи така, за да не прави компромиси, също не е от полза. Peace

# 143
  • Мнения: 4 270
Не, разбира се!
Но, да обясняваш на жена, прекарала години сама, борейки се с всичко, че е по- добре да продължи така, за да не прави компромиси, също не е от полза. Peace

О, не обяснявам. Тя сподели и очакваше мнение. Споделих своето от моя гледна тока. Ако иска да прави компромиси, ще намери начин да продължи, ако избере да е сама, съм сигурна, че ще намери начин да се справи. Не я познавам, създавам си впечатление за нея от споделеното. PeaceДалече съм от мисълта да налагам мнението си. Дано и други да не са останали с такова впечатление.

# 144
  • София
  • Мнения: 12 806
Не, разбира се!
Но, да обясняваш на жена, прекарала години сама, борейки се с всичко, че е по- добре да продължи така, за да не прави компромиси, също не е от полза. Peace
Ти нали прочете, че след като и е звънял 7 пъти, за да види дали е на работа накрая отишъл да се увери лично, че не го лъже. Този не иска компромиси, това си е за изгонване. Иначе е гадно човек да е сам, в това няма спор.

# 145
  • Мнения: 1 463
Хмм! А има ли как да знаеш на какъв човек ще попаднеш?...
Обикновената жертвата със своята аура привлича нападателя.

# 146
  • София
  • Мнения: 4 380
Хмм! А има ли как да знаеш на какъв човек ще попаднеш?...
Обикновената жертвата със своята аура привлича нападателя.


Изказването звучи абсурдно, но започвам и аз да вярвам в него. Ми как пък нито веднъж не попаднах на ревнивец или на побойник, или на някой мамин муньо, който да изритам с кеф.  newsm78

# 147
  • Мнения: 6 122
Ако не срещнеш някой  веднага, не е болка  някаква - да си сам може да бъде страхотно  - правиш всичко, което поискаш, без да се съобразяваш с още някой.
О, болка е, повярвай, ако страхотната опция да си сама продължава вечер след вечер, в които дремеш пред телевизора или в бг. мамата, а после си лягаш в голямото легло, което е само за теб, нищо, че можеш съвсем комфортно да се разположиш и на персон само.
И почва да ти се съобразява с някого- стига само да го има срещу теб на масата и да те попита как ти е минал деня.

Зависи на каква възраст си. На млади години самотата е приятна, на стари не.

# 148
  • Мнения: 6 122
Ми не ми е приятно, но нямам сили да се махна, обичам си го. В началото не ми правеха впечатление тези неща, но почва да ми тежи.
Наближава събирането, а аз се чувствам все по-виновна, че трябва да отида.  Sad

Ох, смях... За какво махане говориш, като даже не живеете заедно. Много лесно можеш да приключиш всичко, стига да искаш. В момента сте отделни единици, никакви общи ангажименти, освен чук-чук май нямате, че да му дължиш обяснения какво правиш, докато не сте заедно, нито пък има право на претенции как да се обличаш, гримираш и пр.

О, тогава даа, съвсем лесно е. Ама явно и харесва.

# 149
  • Мнения: 14 988

О, тогава даа, съвсем лесно е. Ама явно и харесва.
[/quote]
Според мен е много неопитна с такъв вид хора и все още смята , че нещата , които той изисква от нея , са безобидни и че може да се съобрази-къде с изпълнение на изискванията , къде с премълчаване на истини , от които няма защо да се страхува. Аз все си мисля ,че темата и беше полезна на авторката и че вниманието и ще се обостри. Тепърва ще вижда по-ясно сигналите Peace

Общи условия

Активация на акаунт