Какви са ви впечатленията от програмата за саниране с европари?

  • 37 651
  • 296
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Хубава работа, ама българска Sad Хората ходят на работа, пътуват, ходят по командировки, почивки или изобщо ги няма. То излиза, че някой трябва нон стоп да си е вкъщи.

# 196
  • Мнения: 13 547
Хубава работа, ама българска Sad Хората ходят на работа, пътуват, ходят по командировки, почивки или изобщо ги няма. То излиза, че някой трябва нон стоп да си е вкъщи.
Защо нон стоп. От всички дейности които се извършват е нужно два, три пъти да има някой в апартамента.
1. При вземане на размери за дограма/ако се сменя/.
2.При монтиране на дограма /пак,ако се сменя/.
3. При мотиране на домофонна уредба.

Всички други дейности по саниране на блок не изискват присъствие в апартамента на собствениците.

Вярно българската работа,,все ще се намери за какво да мрънкат някои.

# 197
  • Мнения: X
Не е нужно да вадите думите ми от контекста.
Коментирах поста на Зимна Утрин, която написа, че при нейните близки е нямало никакъв график, кога ще се влиза се съобщава същия ден и че работниците вдигат рамена. Дали е нужно да се влиза два пъти или двеста пъти, човек трябва да си е вкъщи, за да отвори, нали? А за да си е вкъщи, е нужно да е информиран предварително.

# 198
  • Мнения: 1 318
Терасите, които се затварят, трябва да бъдат измазани отвътре. Трябва да се изреже пяната и да се измаже около новите дограми. Оглеждане и установяване откъде са течовете след снега и дъжда. Минаване втори и трети път за измазване след друга бригада, която е забила дюбели отвън, стърчащи вътре в стаите и по стените на хората.
Не е ясно кога точно ще дойдат при теб. Просто някой ти звъни на вратата. Ако те няма, да те е имало.
Пак казвам, че говоря за конкретен блок.

# 199
  • Мнения: X
Да, и аз това си мислех, че е нужно присъствие много повече от два-три пъти. При нас терасите са с ръждиви метални парапети и ще се изграждат е итонг, всички. Ще се остъклява, ще подмазва около дограми. Отделно и климатиците, като се свалят, слагат, местят.
Надявам се, вашият случай с липсата на предварително инфо да е бил единичен, но едва ли...

# 200
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Да, и аз това си мислех, че е нужно присъствие много повече от два-три пъти. При нас терасите са с ръждиви метални парапети и ще се изграждат е итонг, всички. Ще се остъклява, ще подмазва около дограми. Отделно и климатиците, като се свалят, слагат, местят.
Надявам се, вашият случай с липсата на предварително инфо да е бил единичен, но едва ли...

Наистина се надявам това да е единичен случай.
Иначе видях няколко готови блока. Много хубави и спретнати изглеждат отвън.
Пожелавам ти да нямате проблеми. Все пак много зависи и от сезона, през който ще ви санират.
През зимата свалени от покривите и терасите покрития и оставени така на снега водят до много проблеми.

# 201
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Случайно попаднах на темата, но всъщност ме заинтересова. Ако позволите ще се запиша и се връщам назад да прочета всичко.

# 202
  • Мнения: 13 547
Отделно и климатиците, като се свалят, слагат, местят.
Надявам се, вашият случай с липсата на предварително инфо да е бил единичен, но едва ли...
Какво налага местенето на климатиците в блока Ви?
На моя мястото е съобразено с разположението на стаята ми. Никога не е коментирано преместване на външното тяло.
Изискайте от техн.ръководител преждевременна информация за датите в които се изисква присъствие в домовете.

# 203
  • Мнения: 1 318
Климатиците се местят, за да бъдат един под друг подредени. По-точно местят само външните тела. Налага се присъствие, за да можеш да си го прибереш за съхранение.

Видях един готов блок с направени преградни решетки (като тераси без под) пред климатиците. Интересно изглежда.

# 204
  • Мнения: 13 547
Виждала съм вече готови блокове и климатиците са кой където си го е поставил първоначално. Това са някакви местни капризи, няма начин някой да ме принуди външното тяло да е там където той е решил.

# 205
  • Мнения: 1 318
Виждала съм вече готови блокове и климатиците са кой където си го е поставил първоначално. Това са някакви местни капризи, няма начин някой да ме принуди външното тяло да е там където той е решил.

Всички блокове, които съм виждала са с подредени климатици. Гледах един климатик, който беше поставен отстрани на блока, удължиха излизащите тръби (да ги наречем така условно) и ги извъртяха отпред на терасата. После санираха отгоре.
Всички стари стойки бяха свалени, после монтираха съвсем нови. Има тръби по стените, към които са включени климатиците, за да не капят по улиците.

# 206
  • Мнения: X
Благодаря за пожеланията Simple Smile
Надявам се, да мине възможно най-леко и успешно при всички ни.
Разбира се, че ще стане по-хубаво и приветливо като се санират блоковете. В нашият 16 ет. е абсурд сами да се наканим да го топлоизолираме целия, какво остава да си сменим дограмата на всички общи части, да освежим, да подменим осветлението. Те повечето съседи не искат месечната такса да плащат, а ще тръгнат да санират с техни средства. Никога нямаше да стане, ако не бяхме одобрени.
Лошото е, че човек не знае на каква фирма попада сега и какъв им е стилът на работа.
За климатиците, и аз не знам как ще стане, тъй като примерно холовете от моята страна са големи и г-образни. При мен климатикът е от горната страна на "Г", а на други хора от долната, където е терасата. Тоест на няколко метра разстояние. Как ще се наредят един под друг не знам, все пак нали трябва да се съобразяват и с вътрешното тяло.
Друго, за което се сетих, ясно е че като си оправям единия прозорец, ще трябва да се махне външната щора, но в другата стая няма да сменяме дограма. В такъв случай външната щора на прозореца, който няма да се сменя предполагам няма да пречи на лепенето на плоскостите, или махат всичко?

# 207
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Благодаря за пожеланията Simple Smile
Надявам се, да мине възможно най-леко и успешно при всички ни.
Разбира се, че ще стане по-хубаво и приветливо като се санират блоковете. В нашият 16 ет. е абсурд сами да се наканим да го топлоизолираме целия, какво остава да си сменим дограмата на всички общи части, да освежим, да подменим осветлението. Те повечето съседи не искат месечната такса да плащат, а ще тръгнат да санират с техни средства. Никога нямаше да стане, ако не бяхме одобрени.
Лошото е, че човек не знае на каква фирма попада сега и какъв им е стилът на работа.
За климатиците, и аз не знам как ще стане, тъй като примерно холовете от моята страна са големи и г-образни. При мен климатикът е от горната страна на "Г", а на други хора от долната, където е терасата. Тоест на няколко метра разстояние. Как ще се наредят един под друг не знам, все пак нали трябва да се съобразяват и с вътрешното тяло.
Друго, за което се сетих, ясно е че като си оправям единия прозорец, ще трябва да се махне външната щора, но в другата стая няма да сменяме дограма. В такъв случай външната щора на прозореца, който няма да се сменя предполагам няма да пречи на лепенето на плоскостите, или махат всичко?

За климатиците - удължават пътя (тръби, кабели) до новото място и ги подреждат един под друг. Говоря за това, което съм виждала в Бургас.
Ако няма да сменяте дограмата, говорете с фирмата, че желаете да остане така, както е.
Наистина много зависи кой ще изпълнява проекта.

# 208
  • Мнения: 13 547
За мен е ясно, че всеки изпълнител си има негов начин на работа.
За климатиците е ясно вече.
В блока ни там където в момента се работи има ап. с външни щори, там няма да се подменя дограма и щорите си останаха, вече дори е положена външната мазилка. Друг ап. пак със щори,но с  подмяна на дограмата и ги демонтираха.
И нашия блок е голям ЕПК на 16 ЕТ., за сега е готова само вътрешната работа във входа и една секция, от общо 6, работата е бавна,но е обнадеждаващо . Входа е много чист и топъл.
Моля тези при които вече всичко е приключило да споделят спазени ли бяха сроковете?
При нас срока е 6 м., Но е повече от ясно, че няма да е толкова.

# 209
  • Мнения: 40 924
Така че, не е нужно да коментираш с този сарказъм, Черна Станция. Чета неведнъж твои коментари в темата, в които се заяждаш с всеки, който санира по пограмата и има въпрос.Не ми е ясно, защо е цялата тази злъч към хората, които са се включили. Да, разбирам, че  не ти е приятно, че едни санират безплатно, а други трябва да си плащат, но това е положението. Кой както се уреди.
Няма нужда от безсмислените ти коментари. Тази тема е за хора, които могат да са си в помощ с информация, а не за такива, които ги е яд на успелите да се включат в безплатното саниране.

Ами не, не ме е яд, даже ако наистина си чела какво съм писала си щяла да видиш, че защитавам програмата, макар самата аз да не съм неин бенефициент, а по-скоро донор Twisted Evil Но наистина ми прави впечатление колко много капризи се появяват когато се даде нещо безплатно. А то народът е казал - на харизан кон не се гледат зъбите. Т.е. който иска да избира си плаща, който не иска да плаща взема каквото му дадат.
А дали темата има нужда или не от моето мнение не е моя отговорност Joy Аз спазвам правилата на форума и когато се почувствам провокирана да напиша нещо го пиша. 

Общи условия

Активация на акаунт