Instant Pot - магическият помощник в кухнята

  • 133 016
  • 879
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 3 716
Искам да врътна едни пълнени чушки. Ще ме светнете ли на колко да ги сложа?  bouquet

# 406
  • Мнения: 29 008
Искам да врътна едни пълнени чушки. Ще ме светнете ли на колко да ги сложа?  bouquet
Аз не съм правила, ама си мисля на програма ориз? newsm78

# 407
  • София
  • Мнения: 3 716
Гледах рецепти в нета с чушките на решетката. Ама то едни доматени сосове, то салци...американска му работа Grinning. И аз мисля на "ориз", но върху решетката ли?
С кукър съм от сравнително скоро, ше ме извинявате, че питам Grinning Това не ми пречи да готвя на ръчна, готови програми май не съм ползвала (с изключение на ориза де). Което идва да рече, че машинката е супер- всичкото ядене е един път:)

# 408
  • Мнения: 132
Гледах рецепти в нета с чушките на решетката. Ама то едни доматени сосове, то салци...американска му работа Grinning. И аз мисля на "ориз", но върху решетката ли?
С кукър съм от сравнително скоро, ше ме извинявате, че питам Grinning Това не ми пречи да готвя на ръчна, готови програми май не съм ползвала (с изключение на ориза де). Което идва да рече, че машинката е супер- всичкото ядене е един път:)
Кукъра ми е Gorenje херметик, аз ги приготвям така:
На програма Fray- 18 мин. задуших в 2 с.л олио и малко вода лук и морков. Като омекнаха добавих ориз 1,5 к.ч. Когато ориза стана прозрачен добавих около 300гр. кайма, обелен настърган домат, сминдух, чубрица и пикантина.След изтичане на времето оставих да се поохлади и напълних чушките. Наредих в съда на кукито, налях 3к.ч. вода и вкл. на Stew - 20 мин. Изпуснах парата и извадих чушките. В соса в който са се варили изсипах смес от 2жълтъка, 1/2 коф. кис. мляко и 3 с.л брашно. Включих на Fray докато заври и изкл. При сервиране заливам с белия сос.
Получи се голяма вкусотия.



Дано съм била полезна! Simple Smile

# 409
  • Мнения: 29 008
Гледах рецепти в нета с чушките на решетката. Ама то едни доматени сосове, то салци...американска му работа Grinning. И аз мисля на "ориз", но върху решетката ли?
С кукър съм от сравнително скоро, ше ме извинявате, че питам Grinning Това не ми пречи да готвя на ръчна, готови програми май не съм ползвала (с изключение на ориза де). Което идва да рече, че машинката е супер- всичкото ядене е един път:)
Ако не ги слагаш на решетка ще трябва да се налее май вода....ох, срам не срам и аз не съм си прочела инструкциите...карам по нюх, много си бях свикнала с предишния Филипс, на този все не намирам време да разуча всички функции! Simple Smile

# 410
  • София
  • Мнения: 3 716
Господ здраве да ти дава, Нонета! Такъв беше и моя замисъл, но рецептите по интернет са върху решетка с вода, както е посочила Мими, та се разколебах.
Общо взето за кукъра трябва да се мисли като за обикновена тенджера, готвеща бързо и всичко е ок Simple Smile

# 411
  • Мнения: 29 008
Нонета, мерси, и аз ще ги приготвя така и без това дъщеря ми ги обожава....! Hug

# 412
  • Мнения: 21
Имате ли представа сайтът на Оля, откъдето се поръчва халогенния капак дали приема плащане с бълг. карта. Благодаря.
Не знам имаше ли възможност за доставка до БГ. Май бешге само до Испания..... newsm78
През Лерон може да се закупи. Сайта на Оллата предлага безплатна доставка до Англия, Франция, Германия, Португалия  и Италия. С бг карта незнам дали ще може да се плати  newsm78

# 413
  • Мнения: 19 527
Имате ли представа сайтът на Оля, откъдето се поръчва халогенния капак дали приема плащане с бълг. карта. Благодаря.
Не знам имаше ли възможност за доставка до БГ. Май бешге само до Испания..... newsm78
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B06XT3LTMX/ref=ox_sc_act_tit … 0X5JPDE&psc=1

# 414
  • Бостън
  • Мнения: 13 657
Присламчвам се и аз към вас, че да крада акъл как правите типични БГ манджи в любимата тенджера на моя мъж. Това е единствения съд в къщи, който не съм загаряла Wink


Маги, благодарности, че си направила такава тема!  Hug

И моите 2 ам. цента (без да съм изчела темата, ако сте го коментирали се извинявам предварително!) = ИП може да се ползва и като слоу кукър (има си бутонче Slow Cook), но е толкова популярен за "скоростно" готвене, че май повечето хора забравят за опцията "бавно" .

# 415
  • Мнения: 2 883
Агентке аз благодаря, че ти и Кари ме светнахте за това готварско бижу  Heart Eyes  Hug  От голяма полза ми е!

# 416
  • Мнения: 3 352
Присламчвам се и аз към вас, че да крада акъл как правите типични БГ манджи в любимата тенджера на моя мъж. Това е единствения съд в къщи, който не съм загаряла Wink

Аз май почти само за това го използвам. Обожавам го този уред Heart Eyes
Е, не запържвам, не сгъстявам с брашно, не правя застройки, но аз по принцип си готвя така - не особено типично по български. Забравих за всички останали тенджери, готвя ли фасул, леща, пилешка или зеленчукова супи, грах, картофи и какво ли още не.

# 417
  • София
  • Мнения: 3 716
И аз съм забравили котлоните; фурната ползвам само за печива.
Готвя като в обикновена тенджера; на мен ми беше важно единствено да става бързо и да не заничам 100 часа на котлона Peace Задушавам първо на "соте", после слагам каквото там, менюъл нещо си и айде готово Simple Smile Леко за нашият вкус всички посочени времена по рецепти правят храната преготвена, та намалявам ръчно времето. Готвя кюфтета по чирпански, супа топчета, ориз със заленчуци, пълних и чушките по горната рецепта- изобщо върши ми чудна работа.
Сефтосах и формата за чийзкейк; стана супер.

# 418
  • София
  • Мнения: 6 210
Здравейте! От близо два месеца и аз ползвам активно пота. Купих го по препоръка на приятелка и ще съм й вечно благодарна, много съм доволна Simple Smile. Общо взето действам като Beeps - задушавам на "Соте", после настройвам ръчно времето и понякога сгъстявам с брашно в края. Готвила съм боб (с ребра, без ребра), леща, кебап, супи, дори станах майсторка на шкембе чорбата  Crazy, варя и картофи за пюре. Веднъж правих спагети и тогава дори успях да загоря малко тенджерата, но това беше първи опит.

# 419
  • Мнения: 2 199
И аз я ползвам почти всеки ден  Laughing За лятото имам чувството, че ще е незаменима.
Агнешка подбедрица ( shank) стана за 35 минути последния път.
Ориза се получи страхотно за 4 минути.
Правих паста пене с домат, каперси и риба тон, много се хареса.
Бакла - зелена и прясна, зелен боб, фенел всичко става за под 5 мин ИП време.
Картофи и сладки картофи - 15 минути (зависи от сорта, може и да се разкашкат за толкова).
Артишок - 5-7-8 зависи от големината.
Броколи - 0 минути, сьомга на пара - 2 мин.
Прясно зеле - става за кратко също.
Правя много вкусно и бързо пиле без да добавям вода и се получава страхотно. Всъщност трябва си време да опознаеш ИП и след това да готвиш с добавяне на малко вода или никаква, според резултата който очакваш.
Яйцата вече ги правя само в ИП.
За бавно готвене обаче предпочитам Крок пот, не ИП.
Готвя почти всеки ден в нея, но честно казано не помня какво, може би трябва да си записвам  Mr. Green

Последна редакция: чт, 04 май 2017, 13:48 от СМ

Общи условия

Активация на акаунт