Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 787
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 825
Аз, близо 10 дни не се бях теглила. Днес, сутринта, се качвам на кантара + 6 килограма. Т.е половин килограм съм качила за 6-ти месец, което много ме радва. Но, както съм писала хиляди пъти, тесто, пържено, сладкиши, fast food и подобни не ям. Съчетавам правилно отделните групи храни и резултата е на лице. Вечерям точно в 6 часа, много малко и нещо леко. След този час и да ме утрепеш, залъг не слагам в устата си.

За гаденето забелязван, че и при мен нещо се върна. Сутрин основно, но за кратко.

Подкрепям и аз дрехите на Орхестра, страхотни са и на много изгодни цени, особено ако имаш карта клуб.

# 676
  • Мнения: 18 562
Аз, близо 10 дни не се бях теглила. Днес, сутринта, се качвам на кантара + 5 килограма. Т.е половин килограм съм качила за 6-ти месец, което много ме радва. Но, както съм писала хиляди пъти, тесто, пържено, сладкиши, fast food и подобни не ям. Съчетавам правилно отделните групи храни и резултата е на лице. Вечерям точно в 6 часа, много малко и нещо леко. След този час и да ме утрепеш, залъг не слагам в устата си.

За гаденето забелязван, че и при мен нещо се върна. Сутрин основно, но за кратко.

Подкрепям и аз дрехите на Орхестра, страхотни са и на много изгодни цени, особено ако имаш карта клуб.

А може ли да споделиш какво точно ядеш? Много си стриктна, браво,аз не мога да се лишавам за съжаление, че много ми пада кръвното и неминуемо се отразява и на настроението. Асо вечерям в 6 в 9 пакъ ще ям. Никога не мога да вечерям толкова рано.

# 677
  • Мнения: 275
Здравейте,
Аз лично също се храня разделно- тоест вкъщи всички ядем така от години! До този момент съм плюс 6кг, а днес влизам в 29 г.с.. вечерям в 19:00 с дъщеря ми Simple Smile. Редувам въглехидрати, протеини и плодове през 4часа Simple Smile. Но бебето подпира стомаха и мога да изям максимум филия за закуска Simple Smile . Снощи вечерята ми беше половин купа картофена яхния - без хляб, без нищо.. малко ме притеснява дали храня бебето достатъчно, но като не мога- значи не мога... позволявам си черен шоколад или тахан с мед ... общо взето това ми е менюто - ям много риба, авокадо и ядки. Simple Smile ... започнах от 48 сега съм 54,5 при ръст 1,60.. бебо беше прези 10дни 1.300кг - както каза лекаря - имаш отгледано бебе вече - не се притеснявай! Simple Smile така, че храната много помага при отглеждането на едно бебе в корема - по-добре то да расте,а не аз Simple Smile

# 678
  • Мнения: 1 825
Храненето ми е подобно на ksiela.
Закусвам винаги към 8 сутринта плод с чай, като добавих шепа бадеми и орехи. Обяда ми е в 12 - някаква супа със салата или месо, риба със салата. Днес ядох свинско с дюли и сини сливи, салата марули, без хляб. Ако огладнея в промеждутъка до 12 хапвам малка филия с лютеница или колбас с кашкавал. Преди бременността не съм правила междинна закуска, но сега понякога огладнявам. Избягвам да комбинирам класиката яйца, ориз, картофи, грах, варива с месо.
В 16 часа ям пак плод, преди малко изядох две ябълки, и чакам вечерята. Ще си сваря кафяв ориз със салата.

# 679
  • Мнения: 18 562
Цитат
Избягвам да комбинирам класиката яйца, ориз, картофи, грах, варива с месо.
хахах, аз пък точно това ям, основните традиционни манджи, и това си ми се яде, риба не ми се яде, почти не ям, става ми гадно от нея,плоде да и вода, чайове и кафе си пия по две, сладичко по малко

# 680
  • София
  • Мнения: 855
Здравейте момичета Simple Smile Да се включа и аз за Прегнакеър-а: +2 кг за 3 седмици от тях, след като ги спрях имах стомашни проблеми  и си върнах предишните кг, но това беше в 5 месец. Сега качвам скорострелно  dontknow, ограничавам сладкото и аз! Запасих се с фурми, сушени боровинки, кисело мляко, кивита. Нещо ми става и свинско не ми се хапва напоследък. Налитам на телешко. От хляб и доматени работи получавам адски киселини а преди 2 дена направих сарми и се взривих...но толкова ми се бяха прияли! Картофките обаче не  мога да ги спра, аз съм картофено чудовище Crazy Махам сладкото и оставям само чист черен шоколад, да видиммм  Thinking

# 681
  • Мнения: 164
Здравейте момичета, аз съм от февруарките но ви чета и вас. Не можах да се стърпя относно яденето да се включа:
Защо забога си го причинявате, я си отпуснете душичките и си яжте каквото и когато искате. Бремеността е период който не се повтаря насладете й се без задръжки. Не казвам да се свиниме без мярка но това с частвете за хранене е луда работа.

# 682
  • Мнения: 140
И на мен най- вкусни са ми картофките, не мога да ги махна от менюто.
Ориз не съм вкусвала почти по време на бремеността. Мисля да пробвам с кафяв обаче скоро.
Последните дни се развличам като готвя манджи за първи път-днес си правих домашни бисквити например и съм много доволна от резултата,няма никаква добавена захар в тях освен сладостта на един банан. Почнах да пия витамини прегнакеър плюс омега от няколко дни, дано не се издуя от тях много.
Катерина, разглеждах и аз дрежките в некст, каква е цената за доставка за бг, че не ми стана ясно?

# 683
  • Мнения: 231
Аз пък да ви се похваля, бях си харесала шезлонг-люлка на Мамаро, която в магазина е 600лв и вчера случайно попаднах на една обява. Майката я е ползвала много малко и понеже са и я подарили я продава за 250лв. Взех я от нея, в отлично състояние е и съм супер доволна.

# 684
  • Мнения: 345
Вчера бях на тукашния еквивалент на ЖК - премериха ми корема с метър от срамната кост до пъпа и акушерката каза, че си отговаря точно на седмицата. Доста иновативно. Питах няма ли да ме измери на кантара, не, изглеждала съм по-слаба от нея дори. Та явно това е критерия  Laughing
Ще ме пращат на консултант относно това, че съм била секцио първия път и ще натискат за естествено сега, но аз ще си настоявам за секцио.

Корем, паласки, гърди и бедра мажа с натурално кокосово масло. С малкия се мажех със зехтин си спомням. Стрии имам от преди това, когато бях тинейджър някъде. От първата бременност имам само една стрия, там където ми беше обицата на пъпа, а качих 25 кг. Странна работа.

Комбинирани витамини не приемам, по препоръка на бг лекаря ми. Само желязо, и фолиева още, че се усвоявало по-добре желязото.

Аз както споменах винаги съм се хранела здравословно и сега не съм променила много, освен че се поглезвам с малко повече сладко, паста или хляб. Манджи не готвя, освен супи, ядем предимно риба/пиле/пуешко със зеленчуци, или ориз, елда обичам много, киноа, кус кус, яйца.. Чуствам се добре, когато съм заредила тялото си с хубави и качествени нутриенти, преям ли със сладко или нещо много тестяно настроението ми пада и се чуствам тромава и ленива. Преди всеки ден си засичах на Фитбит-а и изминавах по 10 000  стъпки, сега съм на дивана. Според мен липсата на движение ми докара тия почти 8 кг, много исках да съм активна, ама не се получава. Тук ме продърпва, там ме заболява, та ще си лежа. После ще наваксвам с разходките   Heart Eyes

Дрешките на Некст са едни от най-хубавите и качествените тук, заедно с Mothercare и H&M. Аз за под елхата съм взела едно много сладко комплектче от три части на H&M.

Успях в онзи ден да си лакирам краката, и да се пообръсна там, нали се сещате. Мисля, че много, много скоро тези две дейности ще са мираж  Mr. Green

Последна редакция: ср, 14 дек 2016, 19:25 от SilverLining

# 685
  • Мнения: 638
Аз пък да ви се похваля, бях си харесала шезлонг-люлка на Мамаро, която в магазина е 600лв и вчера случайно попаднах на една обява. Майката я е ползвала много малко и понеже са и я подарили я продава за 250лв. Взех я от нея, в отлично състояние е и съм супер доволна.

Благородно ти завиждам!  Mr. Green
И аз искаааам!

За кг не искам да казвам. Аз съм мама меца.  Sick

# 686
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Катерина, разглеждах и аз дрежките в некст, каква е цената за доставка за бг, че не ми стана ясно?
Извинявам се, че отговарям вместо Катерина, от nextdirect.com, доставката за БГ е безплатна при покупка от 60лв. нагоре. Аз взех за малкия кожени ботички с вълна отвътре за 65 лв., в магазина на Next  в МОЛ Ринг бяха по 80лв. Странно ми стана. И за каката пазарувам от онлайн магазина им, много са качествени нещата. И за мен си взимам туй-онуй, то винаги надхвърлям 60лв., та ми излиза безплатна доставката.

Само ме дразни факта, че от http://www.next.co.uk/ не може да се поръча с доставка за БГ, а само за Англия. А пък имат много добри намаления и разпродажби, които в nextdirect.com ги няма. Всичко останало е същото, без табчето за SALE.

# 687
  • Мнения: 140
Оо, доста добре звучи безплатната доставка.
Благодаря за отговора,  Галя Simple Smile за колко време пристигат нещата?

# 688
  • Мнения: 140
Видях, че става за три работни дни

# 689
  • Мнения: 899
и аз така мислех, но поръчах вече два пъти и  беше вечер и на другия ден в 9ч ми потвърдиха че са я видяли и до 2ч получих поръчките. Те ги взимат от склада на Ринг мол и ги пускат веднага след като прочетат и идват същия ден. Поне до сега така ставаше. Ходих и аз в магазина и наистина цените са много различни от сайта. иначе доставкатя ми беше безплатна и двата пъти. Качеството няма да коментирам защото е ясно тя е мн хай марка. обаче ми хареса че се екипирах отраз  от там и купих всичко коет ми трябва в пакети и то мн хубави.  от HM ди поръчах просто ей така реално не ми трябваха но за разхадка или повод че там пролетта имам много рожденни дни та да го облека с нещо по-шик  и това е. Иначе със всичко се снабдих от Некст. Поръчах 56ти и 62 от всеки комплект и се снабдих да не го мисля като израстне.  Харесах си по 2цвята сет и така си имам с 2 поръчки  (можеше и с една ама аз съм зле и все забравях нещо първия път..) по 2 покета от гащеризони, 2пакета бодита, 2 пакета лигавници, 1 пакет ръкавици 2 пакета чорапи и така си направих 8 различни комплектчета и си поръчах ат тях и за 56 и 62 да не се занимавам и търча понатам.

Общи условия

Активация на акаунт