Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 722
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 825
Бях се записала, но не получавам известия  newsm78 както и да е.

И при мен обезкосмяването е мисия невъзможна  Simple Smile но ще се преживее

# 46
  • Мнения: 899
Момичета бях в доъмбо и да вии кажа.. разжчаровах се.. оказа се че нямат много неща за бебета и повечето са много зле сато качество... читави бяха само гащеризончета имаше няколко хубави, имаще ръкавички за новородено и шапчици много читави, одеялца и пелени прилични, чорапките ми харесаха много и всичко останало, което видях.. беше много лошо качество...

# 47
  • Мнения: 18 550
В Джъбмо е така. Там няма да попаднеш на хубави дрехи. Играчки, домашни потреби, джунджурийки, най-различни неща има, но за дрехи съм винаги била скептична. От килиметри си личи,че не са качествени. То няма и нещо кой знае какво като избор.

# 48
  • Мнения: 899
ДА! Аз мислех, че ще има някви джунждурии, но нищо нямаше. Ако трябва да съм честна бих си взела само : чорапки, ръкавички, шапки, обезопасители и евеееентуално 1-2 одеялца за резервни (все топлят така и така).

# 49
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте, момичета!  Blush

Бях днес на преглед. Избрах си лекар, при който да се следя.
Добре сме с бебето, само се притесних накрая, когато ми каза, че пъпната връв се е увила. Но било нормално, бебетата се движат и голям процент били така. В нета има всякаква информация, но исках да попитам има ли и други или с предишни бременности?

Обезкосмяването е все така веселба. Никога не знаеш колко добре си се справила.  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 899
Мамчета я кажете как искате да раждате -нормално или секцио?

# 51
  • Мнения: 18 550
Мамчета я кажете как искате да раждате -нормално или секцио?
Секцио обмислям.Не мога да си представя да родя нормално.

# 52
  • Мнения: 899
Аз за сега мисля нормално с епидурална, заради възстановяването, но взех да се замислям много...

# 53
  • Мнения: 319
Аз твърдо съм решила секцио, не ми се рискува живота и здравето на бебето, а и това с възстановяването съвсем не е така както го представят индивидуално е има много случаи където с месеци не могат да се оправят от нормално раждане.

# 54
  • Мнения: 1 788
Аз искам нормално, но ако се наложи друго - каквото, такова. Секциото си е операция, няма лека операция. Преживяла съм лапароскопия и си имаше доста мъки. А секциото е коремна операция, по-сериозна от лапароскопската, та не вярвам да е лека. Но не мога да се заричам, каквото стане.

# 55
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Аз се надявам на нормално раждане, обмислям с дула в Надежда, пък каквото стане, не се заричам, за да не се разочаровам. При мен след нормалните раждания много бързо се възстановявах, още на същия ден корема ми се прибираше, даже акушерките и сестрите се чудеха как е възможно. Веднага след раждане от адреналина ли или от що ли, но си ставах, тичах си, изобщо нямах проблеми, нито кръпки. Само първият път имах шевове, но вторият и третият - нито един. Та се надявам и сега да мине леко, надявам се по-леко от предния път Simple Smile
За обезкосмяването - преди да забременея бях тръгнала на процедури лазерна епилация, минах 2 и резултатите бяха обнадеждаващи, но спрях, заради бременността и космите като подивели тръгнаха пак Crazy Сега с бръснача минавам цели крака, ръце, мишници, интим, ужас, всяка вечер правя акробатики в банята. Но откакто си купих от Икеа едно столче за баня, се родих. Много ми е удобно, не се задъхвам, няма опасност да падна и се оправям май доста прилично...поне така си мисля Party Че то от корема не виждам добре Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 855
Аз се надявам всичко да е ок и да мога да родя нормално. Трябва да направя още една консултация с хирург заради пъпната херния и ако там всичко е наред и ми даде зелена светлина за нормално раждане (за което ще настоявам), ще си чакам спонтанно да започне всичко. Не мога да преценя със или без епидурална упойка, по-скоро без. Радвам се, че клиниката дава възможност да избера дали ми сложат упойка в хода на самото раждане. Не мисля да изписвам романи за и против, след като имаме избор- го правим.

# 57
  • Мнения: 98
Още преди да забременея бях решила да е на свекито, но в последствие, когато се стигна до инсе и трябваха пари,тя даваше па 80лв за сандали и по 50лв на седмица да маникюр ма не каза, ето ви 50лв за поне 1 инжекция и нагла ми се хвалеше кви парцали си е купила от скъпите магазини. Всичко платиха моите родители. ММ не се усеща сякаш и държи да е на ния, но ще й ги кажа тези неща един ден...не се забравя.
И да попитам, имам от време на време едно напрежение във влагалището и не свея са стана. Веднъж ходих до спешното, но казаха, че всичко е ок.
При вас така ли е?

Последна редакция: чт, 01 дек 2016, 23:42 от Elisaveta Deleva

# 58
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако не беше сестра ми, която каза, че няма да позволи на дъщерите си да раждат естествено, сигурно щях да опитам естественото раждане . Сега съм категорична да секцио, признавам, че годините ми са основната причина за избора, ама те май не могат да бъдат основание за лекарите.

# 59
  • Мнения: 152
Елисавета Аз също имам напрежение,  усещам нещо като мускулна търеска.. 
За раждането Аз искам нормално, а  ако се наложи секцио.

Общи условия

Активация на акаунт