Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 748
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 899
Момичета някоя от вас знае ли какви дрехи ще са ни необходими за мартенските бебоци? Има какви ли не статии и те са все с различна информация, защото в различните сезони детето се облича различно.. кок според вас трябва да ги обличаме?

# 61
  • Мнения: 557
Аз за обличане съм поръчала бодита , гащеризончета и ританки и  все още се оглеждам за още  Grinning но и си повтарям че бебо ще порастне като гъбка и не трябва да прекалявам но не ми се получава  Simple Smile

Нека се включат мамите с опит относно дрешките

Аз съм по-добре вече , два дена се побърках да пия чай лайка с мед и лимон , много билкови лукчета и 3х1 смучещи хапчета Salvigol предписани от АГ.В момента ми останаха суполите но си ги бърша и това е.Днес ще продължа с чайчетата.Мамчета пазете се  Hug Hug Hug

# 62
  • Мнения: 899
А какви бодита си поръча? С дълъг или къс ръкав?

# 63
  • Мнения: 557
А какви бодита си поръча? С дълъг или къс ръкав?

за 0-3м си поръчах с дълъг ръкав и няколко с къс ръкав .Предимно За 3-6м си поръчах с къс ръкав понеже тогава ще е топло времето , поне така го мислих де.
Аз си поръчах бодитата от Aliexpress и чакам с нетърпение да пристигнат.

Във вторник си взех няколко ританки и две блузки - както казах не искам много да прекалявам с покупките за 0-3 м . И ако ми подари някой още дрешки ще се натрупат.
Аз залагам на топлите дрешки и ританки с чорапки. Трудното ще е да избутаме 3 или 4 месеца след това ще си разбираме бебо какво иска и защо мрънка , охххххххх чакам го с нетърпение  Grinning Grinning Grinning

# 64
  • Мнения: 231
За раждането: твърдо съм за нормалното, но ако се наложи секцио, така ще бъде.
Дрешките: До сега съм взела 10бр бодита с дълъг ръкав (56 размер), 4бр пижамки (гащеризончета), 3бр гащеризончета. Също имам порт бебе, дебела пелена, едно тънко и едно дебело одеало и една тънка пеленка. От играчките си набавих : въртележка за легло на фишър прайс, нощна музикална лампа за легло на чико, музикалното морско конче на фишър прайс. От другите неща съм си набавила: ел. Помпа за кърма, термос, ел. Аспиратор за нос.
И все си мисля, че съм отметнала повечето неща, а май нищо не съм взела.  Grinning

# 65
  • Мнения: 557
Пристигна ми поръчката от "Пакостник" -пеленки, две хавлийки и одеалце , което е доста  дебело.

Момичета незнам какви термометри мислите да си вземето за бебчето но аз вчера разглеждах и читавите варират между 60-80 лв. , накрая си поръчах от Aliexpress за 18 лв - с опция за мерене на температура на челото и в ухото.

https://www.aliexpress.com/item/New-Smart-Baby-Adult-Digital-The … bb9a-6c38d0a42841

# 66
  • Мнения: 638
За раждането- аз съм за нормално. Още повече, че нямам лоши спомени от първото. Нооо, за сега беба върви по-едричка(в понеделник ми казаха ок. 1кг, 25г.с.+2дни) ако така върви... newsm78 то аз не съм дребна де, но все пак. Док нищо не е казал. Пък и ми е второ. Освен това имам и проблем с очите. Трябва и консултация с офталмолог да направя. (Пък аз все отлагам Embarassed)

За дрешки- аз си имам някакви от баткото, той бише лятно бебе, но пак първите месеци беше с бодита с дълъг ръкав и ританки. Чак август, на три месеца се престраших да го пусна по голи ръчички и крачета. Аз обаче чакам да мине Нова година. Тогава ще преравям дрешки и купувам нови. Сега сме на тема Коледа и някак си успявам да се разсейвам- украси, елхи, подаръци...
За термометър- когато синът ми беше бебе, преди 9 години ( лелее) една приятелка аптекарка ми даде термометър Microlife- измерва за 10 или 30 сек. Бях много доволна- измелваше бързо и вярно. Но преди време нещо сдаде багажа. Пробвахме с други електронни, но не мерят вярно. Сега ползваме не електронен, той измерва вяно, но за 5 мин. С бебе е невъзможно. Ще търся пак на microlife.

Последна редакция: пт, 02 дек 2016, 10:13 от zaichenceto_bialo

# 67
  • Мнения: 251
И аз много се чудя за термометъра. Спряла съм се на този:
http://www.mothercare.com/thermometers/brother-max-6-in-1-thermometer/928257.html
В БГ има подобни на по- ниска цена. Харесва ми това , че измерва няколко температури: на бебо, на храна, вода , в стаята, на водата във ваната.Така няма да купувам няколко терм. Колко са ефикасни обаче не знам. Ветеринарният лекар измерва t на кучето ни с такъв и е мн доволен:) Като знам каква мъка беше едно време с живачния ... Въпреки , че синът ми е вече голям с електронният също срещам трудности . Когато сравнявам t м/у двата винаги електронният е с по - ниска t.

# 68
  • Мнения: 899
Аз днес очаквам поръчките от черния петък. Останаха:
козметиката - Мустела съм си избрала + памперс сенситив + кърпички на памперс, лепенки, тампончета, клечки за уши, спирт и тн. ще ги взема февруари края някъде от някоя голяма аптека.
текстил - Хавлийки, одеалца, пелени и чаршафи... много се чудя от куде да взема да ви кажа.... Ако можете помогнете с опит
Дрешки - смятам тази седмица да огледам в моловете и детските магазини какво предлагат, защото искам да ги видя на живо.
Според вас колко и какви дрешки ще ни трябват и кой номер да купим?
Всичко останало съм си поръчала (количката и матрака са тук, следващата седмица идва леглото и скрина, а хилядите други неща за хранене, хигиена,бебефон и тн идват днес) 
Смятам от икеа и джъмбо да купя разни кошчета класиори за чекмеджета и сушилници.

# 69
  • Мнения: 292
Zara, ще споделиш ли като дойдат бодитата, дали ти харесват?

# 70
  • Мнения: 899
И аз много се чудя за термометъра. Спряла съм се на този:
http://www.mothercare.com/thermometers/brother-max-6-in-1-thermometer/928257.html
В БГ има подобни на по- ниска цена. Харесва ми това , че измерва няколко температури: на бебо, на храна, вода , в стаята, на водата във ваната.Така няма да купувам няколко терм. Колко са ефикасни обаче не знам. Ветеринарният лекар измерва t на кучето ни с такъв и е мн доволен:) Като знам каква мъка беше едно време с живачния ... Въпреки , че синът ми е вече голям с електронният също срещам трудности . Когато сравнявам t м/у двата винаги електронният е с по - ниска t.

И аз клоня към такъв.. скъпички са но е всичко в 1 и може да се ползва с години

# 71
  • Мнения: 18 552
Ако скоро се усмеля да купувам нещо,то ше са по 5-6 бодита,5-6 ританки,двв хавлии,одеалца,5-6,блузки,ръкавици за бебе,шапки няколко,малко неща,без да се прекалява.Ще ми дадът познати,реших да взема,но не много.Ще купувам повече понатам,от 0-3 много бързо ще се сменят и ще наблегна на по-големки.Имам тук един списък.Комплект за спалня с обиколници също трябва да взема.Ама кога ще е...
Вие много неща сте купили.

# 72
  • Мнения: 1 788
Няма да купя нищо, преди да вляза в 9-ти. И тогава ще взема по 10 от всичко за първо време. В крайна сметка живея в голям град, имам кола, майка ми е пенсионерка и си е вкъщи, баща ми също, първият месец ще сме при тях. А и след това ще живеем на един километър.
Аз писах вече, че количка, легло, столче за кола ще купува ММ, когато родя. Аз само ще ги избера в началото на 9-ти и ще ги капарираме.

# 73
  • Мнения: 899
Списък с необходими неща за бебето:
Стаята:
1.   Легло
2.   Матрак
3.   Скрин
4.   Пердета - (сини)
5.   Дъска за повиване – твърда и мека (сини)
6.   Протектор за дъска – 2бр
7.   Обиколник за легло – 2бр.   (сини)
8.   Спален комплект – 4бр. (сини)
9.   Протектор за матрак – 3бр.
10.   Човал за спане – 2бр.
11.   Одеало
•   Дебело – 2бр. (сини)
•   Тънко – 2бр (сини)
12.   Пелени
•   Бархет – 6бр (сини)
•   Тензух – 6бр (сини)
•   За завиване – 2бр (сини)
13.   Термометър и влагомер
14.   Термометър за бебе, мляко, вана (3в1)
15.   Бебефон
16.   Кош за пране (син)
17.   Пакет торбички за памперси – 10бр.
18.   Шезлонг – люлка
19.   Кошче за памперси – с педал (син)

За къпане:
1.   Хавлийка – 2бр. (сини)
2.   Анатомична ваничка със стойка (синя)
3.   Канче
4.   Сапун – 3бр. „Бочко“ смрадлика
5.   Шампоан – МУСТЕЛА - Dermo-Nettoyant - гел за почистване на новородени 500 мл.
6.   Кърпа – 2бр. (сини)

Хигиена:
1.   Прах за пране – 2бр. „Бочко“ течен
2.   Четка и гъбичка за шишета
3.   Препарат за миене на съдове – 2бр. „Бочко“
4.   Препарат за миене на бебешка стая
5.   Спрей за почистване на повърхности
6.   Спрей за почистване на колички
7.   Сушилник за биберони
8.   Сушилник за бебешки дрешки

За тоалет:
1.   Крем против бодсичане  - МУСТЕЛА - Vitamin barrier cream - крем 100 мл.
2.   Мляко за тяло – МУСТЕЛА - Hydra Baby Lotion - хидратиращ лосион 300 мл.
3.   Олио за тяло – МУСТЕЛА  Бебе Massage Oil
4.   Почистване на гънките,дупе,лице - МУСТЕЛА - Physiobebe - почистващ флуид 300 мл.
5.   Памучни тампони – 100% памук 4 пакета
6.   Спирт – 90% (за пъпчето)
7.   Физиологичен разтвор –много и. малки (носле и очички)
8.   Топоцин – (пъпчето)
9.   Риванол – (пишле)
10.   Мокри кърпички – 6 големи пакета ПАМПЕРС СЕНСИТИВ
11.   Сухи кърпички – 6 кутии
12.   Памперси – 1 голям пакет Новородено „Pampers premium care”
13.   Клечки за уши – бебешки
14.   Комплект за хигиена
15.   Лепенки за пъпче

Хранене:
1.   Електрически стерилизатор – Авент 4в1
2.   Уред за затопляне на мляко – Авент със сензор за претопляне
3.   Залъгалка – 2бр. 0-6м
4.   Кутийка за залъгалка (синя)
5.   Термос – Авент
6.   Лъжичка – силикон 3бр
7.   Контейнер за сухо мляко
7.   Шише
•   Авент Натурал 125мл. 4бр. (сини)
•   Авент Натурал 260мл. 5бр. (сини)
8.   Биберон
•   Авент Натурал 0+
•   Авент Натурал 1+

На път:
1.   Количка  4в1
2.   Слинг – (черен)
3.   Непромукаеми подложки – 3бр.

Дрехи:
1.   Комплект за изписване + одеялце
2.   Боди
•   Къс ръкав – 6бр.
•   Дълък ръкав – 6бр.
3.   Гащеризон – 8бр.
4.   Ританки – 2бр.
5.   Блузка с копчета – 2бр.
6.   Терлички – 4бр.
7.   Чорапки – 6бр.
8.   Шапка – 4бр.
9.   Ръкавички - 6бр.
10.   Лигавници – 5бр.

# 74
  • Мнения: 1 788
Този списък е чудесен, но кошчето за памперси и с педал да е, и синьо, пак вони ужасно. За мен е най-добре в плик на терасата, защото иначе ще миеш кошче по 2 пъти на ден.
А ръкавички не знам защо са ти толкова много, март не е ужасно студен, а и първите дни едва ли ще се разхожда в истинския смисъл. Аз мисля,че истинските разходки ще започнат през април, а тогава не е май за ръкавици.

Общи условия

Активация на акаунт