Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 755
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 18 558
В четврътък към на ЖК, на 8-ми декември. И аз чакам с нетърпение, най-вече да видя как върви като размери бебата.
Аз май окончателно реших още да отлагам пазаруването, поне до края на Декември.  Mr. Green
Ще си поговоря с кумата ми, която наскоро роди, да ме светне какво да взема като най-необходимо.  Simple Smile

# 241
  • Мнения: 1 789
и аз съм на 8-ми декември.
А пазаруването съм го отложила за началото на февруари.

# 242
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Оххх пак сънувах кошмар... на вас случва ли ви се? Аз от време на време имам отвратигелни кошмари и
се събуждам ревяща и много разстроена
Аз доскоро сънувах кошмари, будех се в ужас, но снощи сънувах големи глупости, явно бременният ми мозък минава на бебешка вълна. Та сънувах, че бързам за някаде, и минавам през едно поле със засяти праз и моркови, и морковите и празовете изскочиха от пръстта и започнаха да си говорят с мен Shocked Ама едни такива, като по анимационните филмчета...Убедиха ме да не бързам за никъде и да остана на купон на полянката с тях....
Шантава работа, но по-добре от кошмари Simple Smile
И днес си имам оправдание, карам го едно мудно, за никъде не бързам и се оправдавам с "пророческия" сън и съветите на праза  Crazy Crazy Crazy

А за списъците, моят последен е съвсем кратък. От опит установих, че на бебето му трябва само майка му, да се гушка и спинка до нея, да суче, да получава топлина и обич...и пакет памперси, понеже с пелените за многократна употреба два пъти не успявам да се справя. За мазилата и козметиката, бебешката кожа си отделя всички необходими вещества, за да се защитава, и кремове, мазила и тем подобни ползвам в краен случай, ако дупето се подсече и не помага оставянето на дупето да диша без памперс.
Шишета за кърмещите не са необходии, оттам отпадат и биберони, четки, стерилизатори...Ако толкова трябва да се даде вода на кърмаче, това става с лъжичка. Но от моят опит и кърмене на поискване, бебетата ми не са искали да близнат вода, пред алтернативата кърма. Сигурно има и бебета, които биха пили вода, но ако се наложи, ще дам с лъжичка.
Общо взето, като за четвърти път ще ставам мама, съм съвсем спокойна и уверена, знам, че на бебчето не са му нужни всички високотехнологични джаджи, които мигат, светкат, свирят, пеят...Бебето се нуждае от мама и никакви клатещи се и пепещи  шезлонзи не могат да заменят мачината прегръдка.
Имам съседи, които имат бебе, вече на 6 месеца, ей, подлудиха блока, това бебе не спря да пищи денонощно. Но те са млади родители, добре финансово и имат накупени всички чудеса на техниката...бебето постоянно се клатушка в някакви космически съоръжения, дрънкат и светкат разни уреди покрай него, ужас, а то милото иска просто да го гушнат...До сега само веднъж майка му го взе, то веднага се успокои, а тя недоволна го остави веднага в кшчето, че я било манипулирало...А как ми идва да го взема това бебче и да го нагушкам, тъжно, но липсата на опит и слушането не на сърцето, а на баби, севкърви и пр. води до това. Нищо против бабите, но  поне моите са с много остарели разбирания Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 дек 2016, 14:35 от mama_galka

# 243
  • Мнения: 638
Аз пазаруването за януари съм го планирала- всичко да ми е готово, изпрано, изгладено и чантата за болницата. С термин 5 март, от 5 февруари ще сме в очакване. Peace

Сега сме в предколедно настроение, украсявахме елха с баткото, къщата също, джуджетата всеки ден му задават някаква задачка-закачка и като прибавим писането на домашни, плуването и шах и то денят си заминал.

# 244
  • Мнения: 509
[... Та сънувах, че бързам за някаде, и минавам през едно поле със засяти праз и моркови, и морковите и празовете изскочиха от пръстта и започнаха да си говорят с мен Shocked Ама едни такива, като по анимационните филмчета...Убедиха ме да не бързам за никъде и да остана на купон на полянката с тях....
Мама Галка, как ме развесели. Слушай пък аз сънувам онзи ден две сестрички азиатки бягат през едни гори и се крият, че ги гонят някакви от мафията  Laughing Laughing Laughing Та говори ми... тръгнала съм пък аз екшъни да мисля, а ти на купон с моркови Crazy


# 245
  • Мнения: 638
zaiche хубава новина, когато всички лаборатории са чисти и безпроблемни! Аз също пуснах стерилна У днес, плюс ТСХ, което ми е в норма (в 5тия месец най-накрая успяхме да уцелим схемата). И двете платени, защото имам лаборатория на една пресечка и не ми се пътува рано сутрин
Дано изследванията да са ни ОК на всички  Peace
Мама Галка и аз съм на твоето мнение, дано само всички бебчета са ни здрави и доносени!
Аз за покупките всъщност исках да се похваля, че си поръчах най -края едно яке за мен с приставка за бременни и сега си го чакам с нетърпение. Whistling

# 246
  • Мнения: 18 558
Ох, аз пък и вчера и днеска по погрешка изпих по един парацетамол вместо Магнерота.
Просто бръкнах в шкафчето и гълтънах бързо с вода.Парацетамола стоеше на мястото на Магнерота и се обърках, защото са еднакви. Като малко загорча, се устетих ама късно.  Joy
В аптеката казаха,че можело да се пие. Яд ме е, като настинах не опрях до него, а сега без нищо два изпих. ooooh!


тука чета едно мнение за секцио, че който е секцио после 40 дни цъкъл и като спрял, спирала и кърмата, тая простоия дали е вярна, за кърмата специално или е някаква измишльотина  newsm78

# 247
  • Мнения: 1 789
Аз имам близка приятелка със секцио по спешност, която кърми синът си до годинка.

# 248
  • Мнения: 730
Първото ми раждане беше със секцио по спешност. Кърмата ми слезе много трудно, въпреки, че бях с разкритие и контракции. От цялото отделение само от моята стая се чуваше рев денонощно докато ни изпишат  Grinning. Сухо мляко не ми дадоха, понеже се бях разписала, че искам да кърмя, и според докторите ако бяха ми дали шише, беба нямало да иска да суче после. Та слезе си ми кърмата след два- три дена. Кърмих до 9-ия месец, а цикълът ми дойде 4 месеца след секциото. За лохиите.....нямам спомен, дърта съм вече newsm78

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
Мис, не виждам логика в такава точно връзка между цикъл и кърма. По принцип се говори, че докато кърмиш може да не ти дойде въобще цикълът, другото ми се вижда фантасмагория.

За протокола, родих първото си дете секцио, кърмата ми тръгна нормално още първия ден, а цикълът ми си дойде на първия месец след раждането.

# 250
  • Мнения: 18 558
Мис, не виждам логика в такава точно връзка между цикъл и кърма. По принцип се говори, че докато кърмиш може да не ти дойде въобще цикълът, другото ми се вижда фантасмагория.

За протокола, родих първото си дете секцио, кърмата ми тръгна нормално още първия ден, а цикълът ми си дойде на първия месец след раждането.


и аз, обаче да питам, че не съм на ясно, и на мен ми се видя нелогично и малко измислено

# 251
  • Мнения: 730
Мис, не виждам логика в такава точно връзка между цикъл и кърма. По принцип се говори, че докато кърмиш може да не ти дойде въобще цикълът, другото ми се вижда фантасмагория.

За протокола, родих първото си дете секцио, кърмата ми тръгна нормално още първия ден, а цикълът ми си дойде на първия месец след раждането.


и аз, обаче да питам, че не съм на ясно, и на мен ми се видя нелогично и малко измислено

 Ти само като видиш постовете на потребителката и няма да се чудиш на нито един нейн въпрос Joy

# 252
  • Мнения: 18 558
 Joy така си и помислих, ама си викам да питам и вас

# 253
  • Мнения: 140
Здравейте, отдавна не съм писала тук.
Аз също оставям пазаруването за след празниците.
За сега само набелязвам някой неща, последните два дни проучвам мнения за колички- много трудно е избирането измежду всичко на пазара.  Simple Smile

# 254
  • Мнения: 574

А за списъците, моят последен е съвсем кратък. От опит установих, че на бебето му трябва само майка му, да се гушка и спинка до нея, да суче, да получава топлина и обич...и пакет памперси, понеже с пелените за многократна употреба два пъти не успявам да се справя. За мазилата и козметиката, бебешката кожа си отделя всички необходими вещества, за да се защитава, и кремове, мазила и тем подобни ползвам в краен случай, ако дупето се подсече и не помага оставянето на дупето да диша без памперс.
Шишета за кърмещите не са необходии, оттам отпадат и биберони, четки, стерилизатори...Ако толкова трябва да се даде вода на кърмаче, това става с лъжичка. Но от моят опит и кърмене на поискване, бебетата ми не са искали да близнат вода, пред алтернативата кърма. Сигурно има и бебета, които биха пили вода, но ако се наложи, ще дам с лъжичка.
Общо взето, като за четвърти път ще ставам мама, съм съвсем спокойна и уверена, знам, че на бебчето не са му нужни всички високотехнологични джаджи, които мигат, светкат, свирят, пеят...Бебето се нуждае от мама и никакви клатещи се и пепещи  шезлонзи не могат да заменят мачината прегръдка.
Имам съседи, които имат бебе, вече на 6 месеца, ей, подлудиха блока, това бебе не спря да пищи денонощно. Но те са млади родители, добре финансово и имат накупени всички чудеса на техниката...бебето постоянно се клатушка в някакви космически съоръжения, дрънкат и светкат разни уреди покрай него, ужас, а то милото иска просто да го гушнат...До сега само веднъж майка му го взе, то веднага се успокои, а тя недоволна го остави веднага в кшчето, че я било манипулирало...А как ми идва да го взема това бебче и да го нагушкам, тъжно, но липсата на опит и слушането не на сърцето, а на баби, севкърви и пр. води до това. Нищо против бабите, но  поне моите са с много остарели разбирания Simple Smile

Много точно казано. И аз с първото се лутах. И бях много неспокойна, дали правя нещата правилно и бебето също беше неспокойно. С допълнение на странични хора, които не разбират, но ти казват че това не се прави така защото те не са го правили така и ти създава чувство че не се справяш. Трябваше ми време да осъзная точно това което ти си писала, че е важно само да даваш любов на бебето. И да си спокойна. Дано успея да приложа това и при второто бебенце. С първото купувах много неща бебефони и какво ли още не. После доста от нещата, които не ми трябваха изобщо ги раздадох. Сега няма да купувам почти нищо. Това, което е основното за бебето го имам. Другото в движение ако ми трябва тогава. Няма смисъл да се претрупваш с неща и после да се чудиш къде да ги прибереш. А и на половината неща няма гаранция че бебето ще седи в шезлонга или в бънджи и др. Единственото важно според мен е лека и маневрена количка, защото бебето също натежава и с тежките е много трудно. Всичко останало може и с по-обикновенно да се мине. Тези дни четох за метода монтесори за как да научиш детето на глобуса. Завърташ го и почваш да му обясняваш къде какво се намира/Това за доста по-голями деца/. Изсмях се, защото вече знам че дете по книга не се гледа. Всяко си има темперамент и характер. Може ти докато си въртиш глобуса то вече да не седи до теб и да е натворила  бели. Така, че и слушаите и не слушайте какво ви казват други с бебета. Слушайте инстинктите си и следвайте нуждите на своето бебе, защото всяко е различно и иска различни неща. Което изобщо не означава, че не го гледате правилно.

Общи условия

Активация на акаунт