ВТОРИ КЛАС 2016/17 (набор 2008) - Тема 8

  • 56 584
  • 516
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 776
Това е тъпо и не го смятам за редно дори. Синът ми няма хабер от таблицата. Сигурно ще видим зор, като с всяко ново нещо, което вземат, но няма начин да го товаря и с това сега. Всичко по реда си. Няма да остане ненаучена таблицата.

# 31
  • Мнения: 638
На нас ни бяха казали да я учат лятната ваканция! Г-жата ни обясни, че нямало достатъчно време през уч.година newsm78 Имахме някакъм успех, но вече я е позабравил.

# 32
  • Мнения: 588
Благодаря за темата! bouquet
 Домашни не са много, но ме чака да се върна от работа, за да ги напише.
Нашата госпожа също ги лишава от час  физическо, заради някой или нещо.
Таблицата я учихме през
лятото, но сега сигурно не я помни.
На 16. 12. госпожата ще ги води на екскурзия. Малко ми е странно в този студ, но детето иска да иде.

# 33
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
При нас госпожата предупреди по-бавните по математика да подкарват таблицата лека-полека, т.е, по 1, по 2, по 5, по 10 и еднаквите числа. Каза, че ще е по-лесно, ако първо свикнат да броят през 2, 3 и т.н. числа и май в занималнята се упражняват, защото племенникът ми все ме кара да го препитвам. От летните упражнения той помни наизуст само умножението на еднакви числа до 15 и умножава с пръсти по 9. Моята прави някакви сложни сметки наум, позабавя се, но обикновено докарва верен отговор.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 115
Изобщо не и се учи.Мързи я .Карам я да започва с таблицата.После ще и е по лесно
Тя също вярва в Дядо Коледа.
Малко е извън темата ,но да ви питам къде празнувате р.д.?Вече се изчерпвам от към идеи

# 35
  • Мнения: 2 104
Таблицата я знаеше до 4 лятото. Но установих, че я е забравила.   Whistling Не е нормално да я учат извън училище обаче. Нямат забрана за почерпки със споменатите, но и кой черпи с торта.  Rolling Eyes
А къде ще бъдат коледните тържествата на вашите деца? В училище ли ще празнуват или организарано в театър, детски център? Нашата програма отново е разнообразна и скъпоструваща.  Mr. Green
Дадо Коледа е на кантар....хем говори за него и пише писма, хем знае че ние купуваме подаръците.
Домашните работи са кратки и спорадично давани, което за мен е правилно.
А тези, които не ходят на занималня как разбирате какво имат за домашна работа? Ние имаме толкова много помагала и тетрадки за различни дейности, и е доста объркващо.

# 36
  • Мнения: 4 753
Скрит текст:
Изобщо не и се учи.Мързи я .Карам я да започва с таблицата.После ще и е по лесно
Тя също вярва в Дядо Коледа.
Малко е извън темата ,но да ви питам къде празнувате р.д.?Вече се изчерпвам от към идеи

Загледах се в линийката ти - детето ти е родено януари 2009 г., нали? Много се чудех дали да пусна моето на училище 1 година по-рано с набор 2007, но реших, че ако е по-голям може да му е по-лесно със според мен безумния материал, който се налага да учат в училище...
При нас всичко на всичко има 2 детски клуба, така че избор за рожден ден особен няма и то за зимен месец... Важното е да е са дечица, с които им е приятно да играят...

Празниците за Коледа са извън училището, в разни заведения с детски аниматори... Менюто е общо, като е ясно, че не всички ядат всичко и става едно чоплене на пици и сандвичи...  Crazy  Коледните подаръци обикновено са скапани, но сега и затова ли да си държим сметка, нали някой се е постарал да ги избере и поръча...  Mr. Green  За почерпките хич и не съм чула някой нещо да забранява - миналата година правих хартиена торта и вътре в парчетата разни пакетирани, купешки, сладки неща... Обикновено се черпи с бонбони, солети, вафлички, сухи пасти, разни такива... Тази година рожденият ден се пада в неделя и дано ми се размине да правя каквото и да било за в училище...  Whistling

mama_na_nana, записват си в тетрадката за работа в клас от къде кое им е за домашно... После вкъщи пада едно ровене в тетрадки и в помагала и вече 2-3 пъти се явява без домашно по нещо си, защото не бил го отбелязал като нещо за домашно... За мен е стресиращо, по мое време също беше такова, но сега вече ми идва да удуша някой министър (нарочно с малка буква) на образованието...  Tired

# 37
  • Мнения: 1 050
Ние нямаме коледно тържество. Поне никой не е казвал за такова. Таблицата не я знаем, но май скоро ще започват да я учат. Домашните ни са безобразно много, нямам думи просто.
В училище са го светнали, че няма Дядо Коледа и сега поръчва големи и скъпи подаръци. Преди се съобразяваше, че чужд човек носи подаръците и не смееше да иска големи неща. Лошото е, че и пред брат си говори, че няма Дядо Коледа. Sad
Да попитам какъв подарък ще подарявате на класната за Коледа? Ние за втора година не можем да се разберем. Миналата година подарихме много грозен подарък (според мен).

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изобщо не се чувствам длъжна да подарявам на класната подарък за Коледа. Поради какви причини?  newsm78
Тържеството ни е в ресторант с детски кът, на безумно място (до Джъмбо, където на 23 няма да има къде пиле да прехвръкне, камо ли да паркираш) и в безумно време (11 сутринта в работен ден  ooooh!).
Таблицата моите я казват като ги питаш, обаче не я знаят наизуст, а я смятат. Като ги питаш 5х6 и почват 5+5+5...  Joy Категорично отказвам обаче на връх Коледа да уча таблица (или каквото и да било друго). Толкова съм уморена и с такова нетърпение чакам тази почивка, че само ще лентяйствам. Децата според мен, също имат нужда от почивка.

# 39
  • Мнения: 8 223
Домашните обикновено ги помни или си отбелязва страницата. Случва се да забрави и тогава звъним на друго дете от класа, което също не ходи на занималня.
Таблица за умножение никой не ни е карал да учим предварително, нито с малкия, нито с баткото. За мен дори няма смисъл да се учи целенасочено наизуст. Аз не съм я учила като песен и децата ми не я учат така. Учи се с решаване на задачи и листа с таблицата встрани. Като погледнеш няколко пъти, бързо установяваш, че много неща си научил без дори да си полагал някакво съзнателно усилие.
Моите и думи по английски учат така - никакво наизустяване и препитване само на думи. Четат и превеждат текстовете, правим диалозите с учебника или другите помагала, които имаме. Винаги новите думи си вървят в изречение с вече познати такива. Имат право да си поглеждат и назад в тетрадките. Ако се затруднят с някоя дума и не могат да си я спомнят, не им я казвам, а започват да си ровят докато си я открият. По същия начин постъпва и учителката им по английски в училище - винаги могат да си ровят в тетрадките. Само на контролни не им дава, но пък контролните им са по-лесни от другите изпитвания.

# 40
  • Мнения: 638
Тържество тази година няма да имаме, миналата година беше малко като в детската градина, песни и стихчета пред родителите и подарък еднакъв за всички. Тази година, г-жата ще ги води на театър на 20.12, а на 21.12 ще си разменят подаръци, като вече си теглиха листчета кой на кого ще подарява. Май ще минат без почерпка. При нас не са забранявали никакви неща, даже днес г-жата ги беше почерпила със сокче, вафла и солети за рожденния си ден.
Домашните си ги записва или помни, понякога вечер питам и съученици, които ходят на занималня.
Подарък за г-жите тази година сме избрали по една кошница с коледни неща- щолен, бонбони и др.такива има ги Метро.
Рожден ден тази година празнувахме в ресторант с детско меню и много място за игра и аниматор, който два часа ги занимаваше, разни игри и състезания. Децата бяха доволни. Peace

# 41
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен!
Моят син с домашните се справя сам. Явно не са много, защото за около час, час и половина е готов.
Аз му давам допълнителни задачи, тестове свалени отнета.... с по-висока сложност, и тук вече му е по-трудно, хващам и грешки. Иначе с учебния материал е ОК.
Коледното тържество при нас "тъне в мъгла". Знаем само, че подготвят някакви стихчета,  трябва да търся костюм на коледарче и толкоз ....  за сега няма организация... ще видим.

Дядо Коледа ... хем вярва, хем не .... другите деца му казали, че мама и тати купуват подаръците и той сега е раздвоен. Въпреки това днес написа писмо, което аз да изпратя до Дядо Коледа, без да го отварям  Simple Smile ... изброил е цели четири подаръка .... сега умувам какво да правя, защото стойността им става МНОГО ... голяма ...ще трябва май Дядо Коледа да пише писмо и да помоли детето да избере един подарък Simple Smile=

В тази връзка да ви попитам, знаете ли какво представлява "супер пяна" ... поръчал си е супер пяна, пък аз нямам и на идея какво е това?

# 42
  • София
  • Мнения: 9 517

В тази връзка да ви попитам, знаете ли какво представлява "супер пяна" ... поръчал си е супер пяна, пък аз нямам и на идея какво е това?
кинетична пяна, нещо такова
https://www.ozone.bg/product/spin-master-new-6027061-kinetichna-pyana-sinya/

# 43
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Коледното тържество ще е 17лв., 2 часа в сладкарница, с топъл сандвич/пица, парче торта, сокче и вода, анимация и включен транспорт от/до училище. За подаръци - още не сме решили, може и да пропуснем. Това, с кошницата за госпожата е добра идея, тя не е млад учител и прахосъбирачки вероятно има бол.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 243
И при нас коледното парти ще е в заведение, цената е 17 лв., включен е и транспорт. gargamela, купонът в Естрела ли ще е или просто всички оферти тази година с с еднаква цена?

Общи условия

Активация на акаунт