ВТОРИ КЛАС 2016/17 (набор 2008) - Тема 8

  • 56 600
  • 516
  •   1
Отговори
# 45
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
Идея си нямам как се казва, във Форума в Тракия е.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 115
Нашето ще е в училище.20 лв Някаква работилничка.

# 47
  • Мнения: 18 425
Нашето коледно парти е 26 лв., в зала на бивш соц хотел, с любезното съдействие на Дядо Коледа, Снежанка и елените и почерпка. А да, и лицензиран траснспорт за една спирка с метрото, което поне няколко пъти организирано са хващали от подготвителен клас досега.

# 48
  • Мнения: 1 705
Привет! Извинявам се за нахлуването, но имам нужда от помощ Praynig
Трябва да познаем велики акордеонисти от снимките в учебника по музика, но аз не откривам нищо за първата снимка. Другите двама според мен са Ибро Лолов и Петър Ралчев. Много ще съм благодарна ако някой ми помогне Hug

http://www.prikachi.com/images.php?images/782/8978782F.jpg

# 49
  • Мнения: 34

В тази връзка да ви попитам, знаете ли какво представлява "супер пяна" ... поръчал си е супер пяна, пък аз нямам и на идея какво е това?
кинетична пяна, нещо такова
https://www.ozone.bg/product/spin-master-new-6027061-kinetichna-pyana-sinya/

Благодаря за жокера.

# 50
  • София
  • Мнения: 80
Ние тържество няма да имаме. На 21 ще ходят за 1 ден в някакво село, близо до Перник, където ще им бъде пресъздаден празника с всичките му традиции. Ще имат игри и занимания, ще обядват питка, сърми (и други традиционни ястия) на черги върху слама. Ще правят сурвачки (пак по традиция с плодове, пуканки и т.н.), като най-хубавите ще получат награда. Това удоволствие струва 30лв.,но поне ще е нещо различно. Предпочитам да ги дам за това, а не за клубчета.
   Тази кинетична пяна има ли я в магазините?

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние тържество няма да имаме. На 21 ще ходят за 1 ден в някакво село, близо до Перник, където ще им бъде пресъздаден празника с всичките му традиции. Ще имат игри и занимания, ще обядват питка, сърми (и други традиционни ястия) на черги върху слама. Ще правят сурвачки (пак по традиция с плодове, пуканки и т.н.), като най-хубавите ще получат награда. Това удоволствие струва 30лв.,но поне ще е нещо различно. Предпочитам да ги дам за това, а не за клубчета.
 
Това е 100 пъти по-интересно и запомнящо се от глупавото клубче. Браво на който го е измислил и организирал. Страхотна идея!

# 52
  • Мнения: 8 519
Моята ученичка още не е измислила какво иска за коледен подарък и още нищо не се е чуло и за коледно парти с класа.
   Правили са две контролни по БЕЛ и една по математика, но нито са върнати ,нито има оценки в бележника, а доста време мина Rolling Eyes. Което ме води на мисълта, че не са се справили добре целия клас, щом не се показват на родителите.  Thinking
   В часовете по математика пише подредено , но абсолютно не схваща материала и всичко е грешно /и непроверено от госпожата/. Предполагам, че учителката решава една задача и ги оставя сами да решават. Налага се доста да се обяснява вкъщи и това отнема време.
   Ходи веднъж седмично на английски, танци и занимателна математика. Всички са от 15,45часа и в учебни дни, което е много неудобно т.к не стига времето за домашни.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
И при нас коледното парти ще е в заведение, цената е 17 лв., включен е и транспорт. gargamela, купонът в Естрела ли ще е или просто всички оферти тази година с с еднаква цена?
И нашето ще е на същото място  Simple Smile
Радвам се, че няма да има тържество със стихчета и костюми  ooooh!
За Дядо Коледа - вярва, но откровено ме пита, понеже се носели слухове в училище, че не съществува, че родителите тайно четяли писмата и че клипчетата, които получава персонално от portablenorthpole ги сглобявали по поръчка и т.н.
Мислим и тази Коледа да си чака подаръците под елхата, но няколко дни след това да я светнем за истината  Laughing
Подарък на госпожата не сме правили миналата година, вероятно и тази ще е така. Другата седмица имаме родителска среща.
Таблицата я понаучи лятото по настояване на учителката, но със сигурност не я помни.

А това за акордеонистите ме разби  Laughing Това в учебника по Музика за втори клас ли е?
Нашите стоят в училище и идеа си нямам, че учат за тези видни акордеонисти  Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 6 170
Радвам се, че няма да има тържество със стихчета и костюми  ooooh!

Подарък на госпожата не сме правили миналата година, вероятно и тази ще е така.

Късметлии  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 4 560
При нас ще има коледен базар и евентуално размяна на подаръчета между децата. В цялата работа се намесва и един театър. И искрено се надявам да няма клубчета, поне засега не се чува.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 115
Ние тържество няма да имаме. На 21 ще ходят за 1 ден в някакво село, близо до Перник, където ще им бъде пресъздаден празника с всичките му традиции. Ще имат игри и занимания, ще обядват питка, сърми (и други традиционни ястия) на черги върху слама. Ще правят сурвачки (пак по традиция с плодове, пуканки и т.н.), като най-хубавите ще получат награда. Това удоволствие струва 30лв.,но поне ще е нещо различно. Предпочитам да ги дам за това, а не за клубчета.
 
Това е 100 пъти по-интересно и запомнящо се от глупавото клубче. Браво на който го е измислил и организирал. Страхотна идея!
И нашите щяха да ходят там.Директорката не даде.Можело само на 23.Естествено тогава няма места.Сега са им дали някакъв проект.Трябва на земята с подръчни материали да направят зимна картина

# 57
  • Мнения: 367
Да се запиша и се връщам назад да чета,че сега открих темата.Нашата госпожа дава умерени домашни,занимавам я допълнително по няколко сборника.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Домашните не са много,което не пречи да са безобразно написани.Това не го разбирам -научете си таблицата у вас.А защо тогава да ходи на училище?Детето я знае горе-долу ,но си прави някакви странни сметки.Например 8х4 го смята 40-8.
Миналата седмица имаше родителска среща.Мисля за следващата да подаря на родителите "За мишките и хората".Потресена съм просто.Извън училище всички поставят някакви проблеми,недоволстват,а там мълчат като партизани.
Повдигнах въпроса с болните деца/едно момиченце 3 дни повръща с температура,но е там/.Е ,всички се възмущават ,а на родителската мълчат.И понеже аз не съм от мълчащите им спретнах скандал.В крайна сметка, ако те бъркат педагогиката с педиатрия ,това не е мой проблем.Нямало кой да го гледа.Че учителката да не е детегледачка?Това да не е експеримент за доказване на теорията на Дарвин за естествен подбор-който оцелее.И защо мислят че на другите децата има кой да ги гледа?Много бях ядосана,ама явно още ми държи влага.И дори не знам на кое съм по-ядосана за това ,че се водят болни деца или на малодушието на родителите.Какъв е тоя страх да изкажат мнение?Защо?Та учителката е човек ,а не звяр-няма да ги изяде.Ама щяло да рефлектира върху детето им.Ами ако рефлектира ,значи не си избрал добър учител.

# 59
  • Мнения: 8 519
Моята вчера се прибра с въшка от училище Shocked. Третирахме главата и се чистихме, но предполагам, че целия клас са пламнали. Бях чела за мазане на главата с някакви етерични масла / отблъсквали въшките/.  Някой чувал ли е за това?


Изяснихме подаръка за Коледа- лего за момичета и играта "Карибски пирати".

Общи условия

Активация на акаунт