Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 778
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 9 950
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
аз дори ще си разпечатам тази разбивка
както се викапо американски - тенкю Wink

# 631
  • Мнения: 4 475
.... но библиотеката е стойностна и смислена и просто не мога да я изхвърля. Няма и къде да я дяна в настоящето ми жилище. Бих могла да редуцирам книгите с около 1/3, но пак ще останат 1-2 библиотеки.
Не ме притеснява, че ще изчезнат 10-20-30 тома, по-скоро се чудя дали хората биха искали да съжителстват с чужди книги... Може пък и някой да реши да отвори някоя  Laughing
Преди години като излязоха електронните четци и библиотека в електронен вид нашата собствена библиотека( над 15 000бр) с изключение на 10% редки , ценни издания бе дарена на местната библиотека естествено след като бе трансформирана в електронен вид.
Не съжалявам нито за миг.Даже редовно дарявам прочетените книжки на хартиен носител от малката.

# 632
  • Мнения: 2 237
Цитат
финна шпакловка, шкорене, боядисване - 5-7 лева/м2
Слагане на фаянс/гранитогрес - 15 лв/м2
сагане на ламинат - включен в цената
монтаж на мебели - обади се на приятел

Благодаря! На нас ни излезнаха с оферта 5-7 лв. само боядисване, лепене на фаянс/теракот  - 30 лв. кв.м и ми се сториха високи тия цени. Въпросът е къде на намерим читави майстори за по-малко Simple Smile

# 633
  • Мнения: X
Някой да отдава апартамент с две стаи приспособени за спални и една кухня в Младост? Че нашият апартамент се разпада, поради нехайството на собствениците и на нас малко взе да ни омръзва да се занимаваме с ремонти по течове, техника, мебели и т.н.

# 634
  • Мнения: 4 475
Цитат
финна шпакловка, шкорене, боядисване - 5-7 лева/м2
Слагане на фаянс/гранитогрес - 15 лв/м2
сагане на ламинат - включен в цената
монтаж на мебели - обади се на приятел

Благодаря! На нас ни излезнаха с оферта 5-7 лв. само боядисване, лепене на фаянс/теракот  - 30 лв. кв.м и ми се сториха високи тия цени. Въпросът е къде на намерим читави майстори за по-малко Simple Smile
Подобни разсъждения ви излагат на риск да попаднете на мошенник ,който да ви изгуби времето и да ви съсипе материала.Читавите майстори не са евтини и се чака за ред. Аз работя с едни и същи хора и много трудно се доверявам на непознат. Винаги знам какво и как го искам ,но с годините вече тези неща  по м/у ни са изчистени. Изключително точна  и коректна съм и не ми въртят номера.Ако щете вярвайте при мен хората си работят без да им вися над главите  ,а съм взискателна.
Няма да ви предлагам хора  нито тук нито на лични !!!
Просто искам да обърна внимание ,че понякога сами се слагаме на тепсия на мошенници,ако настояваме да платим по-малко от реалното или има опасност да разсърдим някой дето е читав ,ако му въртим номера  я с парите или плащаме да реди плочки ,а го караме да извършва хамалски и транспортни услуги аванта.

# 635
  • Мнения: 838
Как върви цена на двустаен с обзавеждане на компактно място?

# 636
  • Мнения: 2 237
Скрит текст:
Цитат на: krasimilo в вт, 07 мар 2017, 11:41
Цитат
финна шпакловка, шкорене, боядисване - 5-7 лева/м2
Слагане на фаянс/гранитогрес - 15 лв/м2
сагане на ламинат - включен в цената
монтаж на мебели - обади се на приятел

Благодаря! На нас ни излезнаха с оферта 5-7 лв. само боядисване, лепене на фаянс/теракот  - 30 лв. кв.м и ми се сториха високи тия цени. Въпросът е къде на намерим читави майстори за по-малко Smile
Подобни разсъждения ви излагат на риск да попаднете на мошенник ,който да ви изгуби времето и да ви съсипе материала.Читавите майстори не са евтини и се чака за ред. Аз работя с едни и същи хора и много трудно се доверявам на непознат. Винаги знам какво и как го искам ,но с годините вече тези неща  по м/у ни са изчистени. Изключително точна  и коректна съм и не ми въртят номера.Ако щете вярвайте при мен хората си работят без да им вися над главите  ,а съм взискателна.
Няма да ви предлагам хора  нито тук нито на лични !!!
Просто искам да обърна внимание ,че понякога сами се слагаме на тепсия на мошенници,ако настояваме да платим по-малко от реалното или има опасност да разсърдим някой дето е читав ,ако му въртим номера  я с парите или плащаме да реди плочки ,а го караме да извършва хамалски и транспортни услуги аванта.

Предполагам всеки търси добро качество на приемливи цени. Питах какви са актуалните цени, така че и двете страни да са доволни. Не става въпрос за експлоатация или не-плащане. Много харесвах майсторите, които правиха първия ни апартамент, обаче са ангажирани. Не взимаха никак евтино, имахме и известни затруднения в комуникацията, но бяха много добри хора; шантава работа, обаче някак по-приятно ми е, като знам, че кора с добри сърца са ми лепили плочките Simple Smile 

# 637
  • София
  • Мнения: 4 192
Как върви цена на двустаен с обзавеждане на компактно място?

От 20 000 евро в Бенковски до 120 000 евро на Асен до НДК  Wink
Кажи какъв двустаен - ново или старо строителство. И кое компактно място в София те интересува

# 638
  • Мнения: 2 157
Какво значи "компактно място"?
И нали за наеми говорим... Wink

# 639
  • Мнения: 4 475
..майсторите, които правиха първия ни апартамент, обаче са ангажирани. Не взимаха никак евтино, ...
Peace
Точно .Добрия майстор има опашка от клиенти и труда му не евтин.Има причина да плащаме повече и да чакаме понякога с месеци,ама да  не ги сменяме.
Актуални(миналата пролет за цял ап.немаломерен)  за София лепене 20/25 кое под кое стени не помня.Отделно всички дупки,цокъли и там други си се калкулира и се добавя към сумата от квадратурата.
Плаща се на етапи свършена работа ,като това се уговаря предварително.
Отделно се наемат хамалски и транспортни услуги за доставка на материали така че всичко да му е там и под ръка само да работи това за  което е нает.Почистването  и изхвърлянето на боклука също фирма.
Ако възникне нужда  да свърши нещо допълнително или търся човек или доплащам  според желанието на майстора.
Една приятелка нае баща и син за ремонт от ...до..Пазариха се накуп за всичко с техни материали и го плащаше на етапи. Пак остана доволна,но чака 2м ред.Ремонта и трая 20-25дена .
Има строители които предлагат тази услуга и може да се види в готови жилища как са го изпълнили.
Случвало ми се е да харесам майстор дето работи при съсед .
Струва ми се рисковано да се избира по най-ниска оферта без да се види къде  и какво е правил.Ама не да покаже снимки а да ида да видя лично.

  Вече повече от месец чакам да ми дойде ред при един дърводелец,а ми е спешно ,но ...няма как.
Лошото е че много от хората от които съм доволна заминаха да правят ремонти в Англия и Испания. SadЗа тях добре,но ...

Последна редакция: вт, 07 мар 2017, 15:18 от mamamari

# 640
  • Мнения: 838
Имах предвид под наем.

# 641
  • Мнения: 173
Според вас на колко години е нормално апартамент, който се дава под наем, да се пребоядиса. Или поне хола с кухнята Simple Smile

# 642
  • Мнения: 4 475
У дома е холокухня с меки мебели от масив и много светло кремава тапицерия ,светли неутрални стени и бял таван.Готвя всеки ден  и вече 7ма година е бяло и чисто.
Имах на времето една много красива и изпипана млада дама.За една зима всичко посивя -покафеня от ,а ползваше кухнята само за да си направи кафе.Хранеше се на кетъринг и по ресторанти .Цигари.
Та отговора е зависи дали и колко пушат Grinning въпросните обитатели.

# 643
  • Мнения: 1 483
Според зависи как се ползва, ама си мисля, че между 6-10 години е крайно време да се пребоядиса. Просто е грозно.

# 644
  • София
  • Мнения: 1 731
Махай книгите и комунистическата секция, нали сме проевропейски ориентирани  Mr. Green
Благодаря на теб и mamamari, които се включихте! За момента секцията си мисля да я пребоядисам, за да стане по-малко соц и да я запазя, тъй като е от мебелите, които събират много вещи.
Иначе жилището е чудесно, в тухлен блок - хол, спалня и кухня. Планът е да преправя хола в кухня + всекидневна, а кухнята да стане втора спалня. В този си вид холът е твърде голям за отопление. Банята също е с добри размери, съпругът ми предлага да я разделим и да направим две тоалетни с душ - ще се получат две помещения с площ по около 5 кв. метра. Но за това още не мога да взема категорично решение.
От прочетеното дотук стигам до извода, че това, че апартаментът е на партерен етаж и няма балкон е недостатък. Но пък 60 квадрата са си 60 квадрата.

Общи условия

Активация на акаунт