Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 610
  • 165
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 180
Ние нямаме бонуси, но за сметка на това коледното парти е на 22 декември и ходенето е задължително, иначе те записват в черния списък, който се дава на шефа. А фирмата е от топ 3 дистрибутори на лекарства.

Ох, сетих се коя е фирмата. Не Ви е лесно там, да беше само коледното парти, как да е...

Ние сме фирма, която работи на фарма пазара. Шефът ни е тръгнал от абсолютната нула съвсем сам. Затова сигурно толкова държи на колегиалния дух и доброто настроение. Бонуси имаме, а партитата ни са прелест, защото сами си избираме какво да правим, а фирмата поема всичко. Хотела на колегите от другите градове - също. Получихме и ден за почивка след партито. То не че в деня на партито някой ще се изтрепе от работа, като половината колеги ще пътуват от други градове и трябва да са при нас в 16.30 Grinning Тази година ще играем в стаи със загадки /цял късмет е, че успяхме да резервираме много стаи по едно и също време/. След това боулинг. Следва вечеря в добър ресторант и бар.

Звучи си направо като мечта Simple Smile а още хора наемате ли Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 1 544
Звучи си направо като мечта Simple Smile а още хора наемате ли Rolling Eyes

Благодаря Blush Така е наистина, радвам се, че активно участвам в тази мечта. И да, наемаме нови хора, даже в момента текат конкурси за още 2 представители и 1 консултантка в аптека.
Ноооо, ако съм познала коя е фирмата ти, твоят шеф никак не обича хората му да отиват в други фирми от нашия бранш. Чувала съм, че е правил огромни скандали /не че ни е страх, де/.

# 122
  • Мнения: 2
Не да се бъркам, обаче шефовете Ви искат да се покажат пред други шефове (по - големи) или равни, Вие като не ходите един вид ги съботирате тях, макар че е абсурдно като ситуация, понякога се получава точно така и затова Ви врънкат, защото не искат те да се изложат и да излезе, че подчинените им не ги уважават и нямат респект към тях и т.н. Това е чисто психологически проблем.

# 123
  • Мнения: 156
Vetrena, коя е фирмата, ако не е тайна? Може и на лични

# 124
  • Down south
  • Мнения: 7 680
 "Да си водиш половинката на служебно парти го намирам за проява на много лош вкус"

Ако в поканата е упоменато "+ significant other" или дори "+1",  е съвсем нормално. На много места се практикува.

Ако партито е само за служители, без техни гости и въпреки това, гости биват доведени, тогава определено е проява на лошо възпитание.

Както и при сватбите.

# 125
  • Мнения: X
Не знам на колко места се практикува да си водиш половинката на фирмено парти, аз поне не познавам подобна фирма. Едно на ръка, че покани за подобни мероприятия няма. Изобщо добре е да се упоменава държавата, ако имате предвид различната от нашата родна или пък фирмата ви е въвела някакви си небългарски привички и етикети.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
В чужбина е масова практика. Но и в България има такива компании.

В фирмата на мъжа ми пък нещата стигат още по-далеч – при определени обстоятелства, половинката може да те придружи даже на работно посещение в чужбина (за сметка на компанията). Между другото, и в старата му фирма беше така.

# 127
  • Мнения: X
Разбирам, но все пак това не е масовия случай тук, а и за чужбина смея да твърдя, че практиката не е такава навсякъде.

# 128
  • Мнения: 11 747
Е, то масовият случай тук е, както се вижда, да си плащаш сам, но за сметка на това присъствието да е задължително. Ако от тази норма изходим, всичко друго са  екстри.

# 129
  • София
  • Мнения: 16 194
Аз като чета тука излиза, че поне последните 2 страници хич не им се ходи на коледни партити. Оставям настрана чисто финансовите причини, защо големите шефове не раздават бонуси, а вместо това се харчат за вечери, почивки и т.н. неща, които буквално се натрапват на работника. Най - лошото нещо е, когато на човек му се отнеме свободата да си избира сам какво да прави и това намира отражение в тази тема.
И на мен се опитват да ми отнемат решенията и ми е тегаво, защото съм младичка и трудовия стаж ми е малък и не знам точно как да реагирам. В голяма, много голяма фирма работя с тиймбилдинги, чести срещи в София и придружаващите ги вечери и партита след това..
Ми не ми се ходи. Не искам да се социализирам с колеги, не ми дреме за тъпите партита и гадната храна. Иначе ми покриват всичко. Обаче просто не съм тскъв тип човек, не обичам шумни компании и тн. Прекия ръководител обаче не го разбирс това. И всеки път едно пазарене като 4годишно с майка си.
-Не искам да ходя.
-Не може да не ходиш
-Не ми се ходи човек, мъжа ми ме ревнува(вече и оправданията:D)
-Ми дай ми да говоря с него.
Просто ми става лошо като чуя служебно пътуване и преспиване в София, Варна, Пловдив и тн.
Аки пък отида и ги уважа и си тръгна към 23:30 - е що си тръгваш, стой при нас..
Намразих още повече подобни събития.
Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..
Аз изпитвам същото като теб. Обаче съм работодател.

За 20на години съм се изчерпала от всякакви идеи къде и как да се празнува. И актьор канихме на Коледното парти, и жива музика,  и на пиано барове сме се водили, освен от стандартното по ресторанти, но вече няма какво ново да измисля. Има две неща, които не понасям - пушенето на закрито (люти ми на очите) и напиването (имали сме случаи преди малко повече от 10 г. една от девойките зверски да се напие и да буйства, 4 младежа я усмиряваха и изнасяха от заведението). Миналата година оставихме на служителите да дадат идеи, нищо не стана, и тази година дори не се опитваме. Чувам ги, че се организират самостоятелно по отдели, чудесно.

А за неявяването на вече организирано Коледно парти: ами на мен като работодател ми е обидно. Аз съм се пънала да намеря хубав ресторант с хубава храна, хубава музика, а някой в последния момент решил, че му е по-приятно да излезе с кумове или приятели на друг ресторант.

# 130
  • Мнения: X
Нашето парти ще е на 21-ви. Съжалявам, но няма да отида, за мен е безумно деня преди празниците да организираш мероприятие за 500 човека. Аз имам планове, ще пътувам с две деца и няма начин да се юрна с цяла България по пътищата, отдавна съм планирала отпуск.

Не съм съгласна, че масовия случай е да си плащаш, това са селски тарикатлъци.

# 131
  • Мнения: 3 608
Фирмата  в която работя 15г беше много много добре,сдухахме се от бачкане ,аз даже успях да си разбия здравето та да може мениджърите да имат коледни бонуси.При нас думата парти е табу.Суп ер много пари направи нашия шеф даже и по 20лв коледни няма.Колата му струва повече от 1машина с която изкарва пари.Няма братче и това си те даже весели празници не ни пожелават.Работим за една голяма фармацевтична компания пари има но до там.Не сме мръднали грам даже нямам желание да украсявам вече.Та коледни  и парти няма на хоризонта от мн години.Бе поне едно благодаря за изминалата година да има ама Ц.

# 132
  • София
  • Мнения: 180
Фирмата  в която работя 15г беше много много добре,сдухахме се от бачкане ,аз даже успях да си разбия здравето та да може мениджърите да имат коледни бонуси.При нас думата парти е табу.Суп ер много пари направи нашия шеф даже и по 20лв коледни няма.Колата му струва повече от 1машина с която изкарва пари.Няма братче и това си те даже весели празници не ни пожелават.Работим за една голяма фармацевтична компания пари има но до там.Не сме мръднали грам даже нямам желание да украсявам вече.Та коледни  и парти няма на хоризонта от мн години.Бе поне едно благодаря за изминалата година да има ама Ц.

И при дистрибуторите е така. А нашетео парти е на 22, за да може всеки да бачка до последно... на макс.
А за мен не е ок да ми отнемат 2 дена от почивката, за да отида на парти, на което да ме гледат под лупа.

# 133
  • София
  • Мнения: 16 025
за неявяването на вече организирано Коледно парти: ами на мен като работодател ми е обидно.

А на мене като служител ми е обидно да ме задължават да седя като морков на масата и да се усмихвам служебно. Наели са ме на работа с определени задължения и работно време. Какво и с кого правя след него  не е работа на работодателя. Няма как да са ме затрупвали с все нови и нови задължения, да не са ми актуализирали 7 години заплатата/за разлика от тази на приближените си/, зад гърба ми да коментират как съм облечена и какво съм си купила - да изброявам ли още? Да - това са дежурните служебни клюки и интриги. Защо се очаква да сме бели и добри само заради тъпото парти?
Но не и да ме задължават да жертвам почивните си дни, да пътувам на майна си за да гледам как се насвинват като невидели -  нали е безплатно.

# 134
  • София
  • Мнения: 16 194
Именно. Затова - без коледни партита. Няма ощетени, няма обидени.

Общи условия

Активация на акаунт