Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 655
  • 165
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2
Аз като чета тука излиза, че поне последните 2 страници хич не им се ходи на коледни партити. Оставям настрана чисто финансовите причини, защо големите шефове не раздават бонуси, а вместо това се харчат за вечери, почивки и т.н. неща, които буквално се натрапват на работника. Най - лошото нещо е, когато на човек му се отнеме свободата да си избира сам какво да прави и това намира отражение в тази тема.

# 106
  • Мнения: 10 846
В предната ми фирма - един от големите спортни гиганти - се организираше банкет, но си плащхме. Беше нелепо на фона на оборотите и печалбите. Вярно, че имат магазини в цял свят и десетки хиляди служители, но не стига, че заплатите са мизерни, няма бонуси, ами и едно Коледно парти сами си плащахме... В последната ми фирма - дори не се организира каквото и да е парти. Липсва всякакъв колектив, просто шефа е темерут и не му пука за тия работи, важното е кинти да валят... Ама какво да се очаква от човек, който пести от ток и вода.. Излишно е да казвам, че бонуси няма. Поне заплатат е доста над средното, но е кофти да няма сплотеност и елементарни колегиални взаимоотношения. Явно си мисли, че като дава висока заплата, няма нужда от такива глупости като бонуси и коледни партита...  Не страдам от липсата им, но е жалко, че нито веднъж поне не си отвори устата да предложи да излезем, та ако ще и ние да си платим..

# 107
  • София
  • Мнения: 180
Ние нямаме бонуси, но за сметка на това коледното парти е на 22 декември и ходенето е задължително, иначе те записват в черния списък, който се дава на шефа. А фирмата е от топ 3 дистрибутори на лекарства.

# 108
  • София
  • Мнения: 5 960
хъм, задължително коледно парти значи, инак в черния списък, супер няма що..😁

# 109
  • Мнения: 54 488
Все ми е тая къде ще ме запишат.
В сегашната ми фирма не ходя, точно поради липса на отношения и колектив.
В предните две ходех с голямо желание.

# 110
  • Мнения: 9 547
при нас години наред си го плащахме сами, че и го организирахме. даже шефът се сърдеше, ако не са включени много забавления /дебилни, като викторини и подобни ужасии/. сега сме с друг шеф, ще ни водят някъде на служебни разноски. не ми се ходи/все ми е тая, но не се гледа с добро око. човекът, който го организира, доста се е изложил, като е предвидил много пари за ненужни неща, а е спестил някои абсолютно необходими.

# 111
  • София
  • Мнения: 565
Ние нямаме коледен бонус, но има различни други индивидуални за например най-добра работа в месеца и подобни. Всяка година сме имали коледно парти, никога не е било пищно и в много лъскави ресторанти и хотели, и да се ходят чак да се купуват рокли и фризьори.  По-скоро изключително неформална обстановка, лека храна, танци и алкохол. Разходите се поемат от бюджета на фирмата като в годините с кризата бяха много сериозно орязани, даже единият път, в най-тежката година, правихме парти в офиса. Никой не се е смял, макар че шефа като вдига тост се извини три пъти, че е толкова скромно всичко, но просто всички в офиса знаехме, че положението е изключително тежко, поне за нашия бранш, и даже ни беше приятно, че все пак направи нещо за екипа, макар и толкова импровизирано, за разлика от всичките ни партньорски фирми, които въобще нямаха парти.  Ходя почти всяка година, харесвам си колегите, не е имало някакви изцепки като чалга музика, мъртво пияни хора или каквото и да е. Има колеги, които не идват и никой не им е държал сметка защо, просто предварително трябва да кажат ще дойдат или не от гледна точка на планиране и правене на резервации.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 14:32 от deny

# 112
  • Мнения: 1 918
Аз като чета тука излиза, че поне последните 2 страници хич не им се ходи на коледни партити. Оставям настрана чисто финансовите причини, защо големите шефове не раздават бонуси, а вместо това се харчат за вечери, почивки и т.н. неща, които буквално се натрапват на работника. Най - лошото нещо е, когато на човек му се отнеме свободата да си избира сам какво да прави и това намира отражение в тази тема.
И на мен се опитват да ми отнемат решенията и ми е тегаво, защото съм младичка и трудовия стаж ми е малък и не знам точно как да реагирам. В голяма, много голяма фирма работя с тиймбилдинги, чести срещи в София и придружаващите ги вечери и партита след това..
Ми не ми се ходи. Не искам да се социализирам с колеги, не ми дреме за тъпите партита и гадната храна. Иначе ми покриват всичко. Обаче просто не съм тскъв тип човек, не обичам шумни компании и тн. Прекия ръководител обаче не го разбирс това. И всеки път едно пазарене като 4годишно с майка си.
-Не искам да ходя.
-Не може да не ходиш
-Не ми се ходи човек, мъжа ми ме ревнува(вече и оправданията:D)
-Ми дай ми да говоря с него.
Просто ми става лошо като чуя служебно пътуване и преспиване в София, Варна, Пловдив и тн.
Аки пък отида и ги уважа и си тръгна към 23:30 - е що си тръгваш, стой при нас..
Намразих още повече подобни събития.
Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..

# 113
  • София
  • Мнения: 565

Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..

Защото не си откровена с тях. Не казваш, че не обичаш партита и шумни компании и че искаш да прекарваш свободното си време с приятели, а че мъжът ти ревнува. Тоест "искам да дойда, но ще си имам проблеми с него". Ами какво, че учудва тогава, че шефът ти предлага да се чуе с него и да му потвърди, че се събирате с колеги, а не си да му изневеряваш някъде?

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
По-скоро, не че не е откровена, а не умее да отстоява себе си. Защото тя принципно не е длъжна да е откровена. Шефът не би трябвало да го касае какви са причините за отказа ѝ.

# 115
  • Мнения: 1 918
По-скоро, не че не е откровена, а не умее да отстоява себе си. Защото тя принципно не е длъжна да е откровена. Шефът не би трябвало да го касае какви са причините за отказа ѝ.
Именно. Ако искам ще дойда. Ако не - никой няма право да ми настоява и да мрънка или да ме пита ама защо. Прави сте, трябва да съм по рязка и откровена. Макар че би трябвало след толкова пъти заявяване, че не искам да ходя да са го разбрали.
До "мъжът ми ме ревнува" стигнах след разговор с мой колега, който така се измъква винаги. Той обаче рaпортува на друг човек и явно номера минава без много много обяснения Grinning

# 116
  • Мнения: 2 089
Партито се поема от фирмата, дават и 13-та заплата. Декември месец е свързан с доста разходи покрай празниците, грозно ми се струва това да си плащаме сами фирмено парти.

# 117
  • Мнения: 1 050
Коледното парти при нас е организирано от шефа. Богато меню, двама трима известни певци, награди за служителите. Има и коледен бонус, който се изчислява индивидуално в зависимост от работата през годината. Около 100 човека сме. Почти всички идват, без съпруг/а. Винаги ми е правело лошо впечатление когато идват по двойки без другия да работи на същото място.

# 118
  • Мнения: 54 488
Да си водиш половинката на служебно парти го намирам за проява на много лош вкус.
А че има ревниви съпрузи/съпруги също е факт и такива събирания са проблем за тях.


Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..

И аз така.

# 119
  • Мнения: 1 554
Ние нямаме бонуси, но за сметка на това коледното парти е на 22 декември и ходенето е задължително, иначе те записват в черния списък, който се дава на шефа. А фирмата е от топ 3 дистрибутори на лекарства.

Ох, сетих се коя е фирмата. Не Ви е лесно там, да беше само коледното парти, как да е...

Ние сме фирма, която работи на фарма пазара. Шефът ни е тръгнал от абсолютната нула съвсем сам. Затова сигурно толкова държи на колегиалния дух и доброто настроение. Бонуси имаме, а партитата ни са прелест, защото сами си избираме какво да правим, а фирмата поема всичко. Хотела на колегите от другите градове - също. Получихме и ден за почивка след партито. То не че в деня на партито някой ще се изтрепе от работа, като половината колеги ще пътуват от други градове и трябва да са при нас в 16.30 Grinning Тази година ще играем в стаи със загадки /цял късмет е, че успяхме да резервираме много стаи по едно и също време/. След това боулинг. Следва вечеря в добър ресторант и бар.

Общи условия

Активация на акаунт