Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 492
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 061
За чалгата съм съгласна.
Аз категорично бих отказала.

# 46
  • Мнения: 8 785
Как така ще е задължително партито?
Това е супер нелепо  ooooh!

Относно водене на половинки - в много компании има събития, специално организирани за цялото семейство - половинката и децата, ако има такива.
Случва се и на коледно парти някой да си доведе съпруг/а/партньор/ка, но при нас не съм забелязала да е практика. Може би зависи от типа фирма и начин на празнуване.

Щастлива съм, че опция "чалга" никога не е имало. Не е моят тип забавление и не бих отишла на подобно събитие

# 47
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
При нас всичко се поема от фирмата.
Тази година сме в зоологическата градина ( има специално изградени зали). Партитата ни , за разлика от навсякъде другаде вкл и деца.
Има всичко на корем, ядене, пиене , има оркестър, игри, Санта за децата, животни за забавление/яздене.
Миналата година бяхме в Аквариума, преди това в природонаучния музей.
Организира се от ХР и докато не получим поканите, не знаем къде ще е.

# 48
  • Мнения: 2 178
Е как бе, к'во фирмено парти е без емблематичната "Най-добрата фирма, нашата фирма е номер 1!!!".  Laughing Laughing Laughing Преди около 2г. се излъгах да отида на едно събиране и ей така бях-  Shocked Хората си припяват и знаят текстовете, а моето ниво на чалга не е актуализирано от 1996г.  Crazy

# 49
  • Мнения: 1 786
Е как бе, к'во фирмено парти е без емблематичната "Най-добрата фирма, нашата фирма е номер 1!!!".  Laughing Laughing Laughing Преди около 2г. се излъгах да отида на едно събиране и ей така бях-  Shocked Хората си припяват и знаят текстовете, а моето ниво на чалга не е актуализирано от 1996г.  Crazy

Ама разбира се , това е хита на всички фирмени събирания, а предполагам ,че ще има и "хабиби, спиш ли добре", понеже някой /подозирам шефката/ я беше слушал скоро на служебния комп , а да не забравяме и Фики  Sick

# 50
  • Мнения: X
И при нас партито е задължително и ако някой не дойде, после шефа му пише голяма черна точка и ако това не е първата такава му се вгорчава живота  Confused . Партито прилича на сватба, вихрят се хора, танци-манци, речи. Не е за хора със слаби нерви, които не пият. Добре, че съм в майчинство и за момента имам основателна причина да пропускам подобни мероприятия. Хубавото е че може просто да се вяснеш, да те види шефа и да си биеш камшика.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Е как бе, к'во фирмено парти е без емблематичната "Най-добрата фирма, нашата фирма е номер 1!!!".  Laughing Laughing Laughing Преди около 2г. се излъгах да отида на едно събиране и ей така бях-  Shocked Хората си припяват и знаят текстовете, а моето ниво на чалга не е актуализирано от 1996г.  Crazy

Не знам коя е тази песен, но си представих как ще пеем "Най-доброто училище, нашето училище е номер 1!!!" Laughing Laughing Laughing

По темата - всеки си плаща, пари за подобни събития няма в бюджета. Отиват обикновено половината, дали ще има чалга е изненада, тъй като са около 20 - 30 човека, винаги с още няколко колектива и музиката е непредвидима.

От синдиката организираме за председателите от региона всяка година и се поемаше всичко, но тъй като все имаше хора, заявили, че ще дойдат, след това ги няма и се харчеха доста излишни пари, от две години насам шефа реши всеки, който иска, да се запише с по 10 лева, за да е като гаранция ще дойде. И има много добър ефект - няма неприятни изненади да се платят 55 куверта за 40 човека. Там все поставяме условия да няма чалга, но отново има други групи и не може да се има винаги доверие на диджея.

# 52
  • Мнения: 54 061
Чалга не е имало при нас, дано и да няма.
Но не мисля, че ще има.

# 53
  • Мнения: 102
При нас всичко се поема от фирмата.
Тази година сме в зоологическата градина ( има специално изградени зали). Партитата ни , за разлика от навсякъде другаде вкл и деца.
Има всичко на корем, ядене, пиене , има оркестър, игри, Санта за децата, животни за забавление/яздене.
Миналата година бяхме в Аквариума, преди това в природонаучния музей.
Организира се от ХР и докато не получим поканите, не знаем къде ще е.


Това в кой град е?

# 54
  • Мнения: 2 178
Е, не е в България определено! Wink

# 55
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
При нас всичко се поема от фирмата.
Тази година сме в зоологическата градина ( има специално изградени зали). Партитата ни , за разлика от навсякъде другаде вкл и деца.
Има всичко на корем, ядене, пиене , има оркестър, игри, Санта за децата, животни за забавление/яздене.
Миналата година бяхме в Аквариума, преди това в природонаучния музей.
Организира се от ХР и докато не получим поканите, не знаем къде ще е.


Това в кой град е?
Хюстън...но може да се направи и в България, няма никакъв проблем. само някой трябва да го организира.

# 56
  • Мнения: X
Нямаме и коледни бонуси ...
Точно това ми е чуденката - защо да се изръсим с толкова пари на фона на наближаващите празници?
Ако не отида ще съм почти единствена ...
Да не говорим, че трябва и някоя нова дрешка, фризьор ....

На път си сама да си отговориш на въпроса  Hug
Моето мнение: ами няма защо. Редно е коледното парти да се поеме от работодателя. И да не е задължително присъствието. Не всеки има време, а в случая и средства, да ходи на парти с колегите. Бонуси не дават, е поне да не ми натоварват бюджета с нагласени партита. Изпълнявам си стриктно служебните задължения, затова искам да не ми се диктува какво да правя в личното си време и с кого да сядам на масата.
Аз не бих се притеснявала да не отида, но повечето хора се страхуват, че ще има неприятни последствия за тях и ходят по коледни партита изплашени и с принуда. Отврат  Sick
А реално няма какво да ти направят, като не отидеш.

# 57
  • Мнения: 1 786
И в двата случая е досадно - ако не отидеш една камара хора се изреждат да те питат защо и да подмятат някакви глупости. Ако отидеш пък , ще трябва цяла вече да слушаш глупостите на същитя тия хора, но поне ще си присъствал на нечий резил и няма да се чудиш защо се подсмихват .

# 58
  • Мнения: 3 822
От 2010-та не ходя на коледните партита на фирмата ни. Не харесвам директора. След идването му на власт коледните партита от такива с преспиване в четиризвездни хотели в някое планинско градче, програмка, малки подаръчета и пр. се превърнаха в пародия. Сега най-много някоя бирария в града. Едната година дори беше такава на негов приятел. Явно искаше с фирмени пари да спонсорира леко бизнеса на приятелчето си. Две години изкарахме на безвкусни хапки в стола!!! по обедно време. Ся бил решил малко по-елитно заведение в града.

Ами вече ако ще и на водната пързалка или матине да ни води... няма да се изненадам. Ето как макар с доста дебел бюджет "представителни разходи" един нещастник би могъл да съсипе усещането за Коледа във фирма, която е достатъчно богата и социално ориентирана. Понякога се чудя що го прави. Във компания където негласно има пари за служителите за @бало и погребало (така наричаме еднократните помощи при раждане на дете или не дай Боже смърт на близък), да водиш хората в стола за коледно парти.. е просто срамно. По-добре кажи, че няма да има нищо отколкото да се осираш мощно всяка година.

# 59
  • Мнения: 2
Миналата година ни събраха на бар в 22:00. Уж шефа плащаше, а на тръгване ни сюрпризираха със сметка за всяка маса. Оказа се, че след 24:00 поръчките са за наша сметка. Тъпото е, че никой не ни предупреди. Половината тръгнаха по-рано и се наложи вместо на 8, да делим сметката на 3 и на някои хора ни излезе доста солено.

Общи условия

Активация на акаунт