Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 511
  • 165
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 5 931
Aisha това все едно аз съм го писала... и аз не обичам вниманието, поздравяването , подмятанията....
Сякаш не ми стига че остарявам, пък и трябва да почерпя Grinning
Пари иначе за нечий РД винаги давам... ама не обичам аз да разтварям софра. Blush
В резултат, миналия месец, мой колега отишъл при шефа да черпи за имения си ден и там гадно подхвърлил , че аз също имам имен ден ( което е абсолютна измислица, никога не съм имала ИД) , и шефа само казал: Чудя се дали ще почерпи..... Confused Та явно вече ме мислят за стисната ... хем за деца, по поводи, за РД винаги нося бонбони, баници, питки и т.н. но софра след работния ден с алкохол не разтварям... да... Blush

# 151
  • Мнения: 28 371
О, това с рождените дни е култово. Аз също не обичам да го празнувам шумно на работа. В семейството е друго.
В офиса минавам с по един бонбон и натъртвам, че няма да има маси и НЕ желая да се събират пари. Слава богу, разбраха. Опитваме се с няколко колеги имплицитно да наложим по-скромно празнуване, без събиране на големи суми, но засега не се получава. Някои хора умират да са център на внимание със софра на работа и това е.
На мен това също адски ми е неприятно, не искам да ми се изрежда цялата служба и да ми честити....и още сто и двайсет човека да ми се обадят по телефона, напряга ме и вечерта, когато искам да празнувам с приятели и семейството вече съм изморена от емоции! Взимам си винаги отпуска. Иначе нашите празнуват и пари събират, винаги участвам в събирането! Smile

# 152
  • Мнения: 54 319
Нито искам да ми честитят, нито някакви ненужни вещи да ми подаряват, интроверт съм и страшно ме напрягат такива излишни церемонии.

# 153
  • Мнения: 10 750
А аз пък освен за РД, се изморявам и от честитките по Коледа и Нова година. Като бях по-млада звъня и пишех смс-и на Сульо и Пульо, да ме пита човек защо... И на мен ми пишеха и звъняха, като някакво състезание... После осъзнах, че това адски ми досажда и натоварва и спрях... Хич не ми пука дали ще се сърди някой, истинските ми приятели и роднините знаят, че съм темерут по природа и не се обиждат, ако пропусна да им честитя, а и на мен ми е все едно дали ще ми се обади някой

# 154
  • Мнения: 54 319
И аз съм така от години. Майка ми като грабне телефона, цял ден може да честити.
Аз нямам нито време, нито потребност.

# 155
  • София
  • Мнения: 5 931
Тук сме се събрали все темерути ... и аз тъй... пък баща ми е темерут Номер 1... не помня някога на някого за нещо да се е обадил.... Grinning.. то и по общи теми да му се наложи да говори по телефона... гледа да хвърли телефона, на половината изречение, на майка ми да довърши "разговора"..... Явно съм като баща ми...Това ми е едно лигавене и едно излишно "припадане" с повод и без повод. Цяла година няма да звъннат за нещо, ще ми звънят за РД .. за какво ми е това? Освен че ме задължава аз да се обадя обратно. Confused Пък ,  ако не го направя, после да ме коментират и да се чувствам като престъпник и невъзпитан човек. Confused

# 156
  • Мнения: 10 750
Тия дето звънят само на РД сигурно чакат покана за празнуване 😁

# 157
  • Мнения: 28 371
Аз не съм темерут, напротив много общителна и социална съм, просто не обичам погледът да се втренчи в мен, да приемам поздравления безкрай, да се изморявам от дежурна усмивка! Не обичам и да помагам в организирането на такива мероприятия, правя го с любов и уважение за няколко чвека - мъж, дете и най близки приятели! Иначе го приемам изкуствено и по задължение....!

# 158
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 720
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.
Глупости.Сдухах ме се за 10г Шефа си купи яхта, джип към яхтата, кола няколко апартамента  а няма 50лв за Коледа да си е.е м....а извинявам се но ми идва така.Всички теглим само шефа обира каймака айде у ляво.
има лесно, правиш фирма и обилаш ти каймака... ако ти стиска.

# 159
  • Мнения: X
mimi 7299, точно този случай съм и аз.
На работа ме дразни и друго: събираме пари за колежка, но нейните по-близки приятелки и правят изненади, свещи, розови листенца по бюрото. После събират пари от ВСИЧКИ за подарък и понеже повече я ценят идват и казват: събираме за Пенка, по 20 лв. А за останалите, понеже не са им близки - няма изненади и по 10 лв.
Ако сме колеги, трябва да се третираме равно, независимо от приятелствата. Извън работа ако искаш златна каляска и подари на Пенка, но на работа не бива да се действа според предпочитанията. Аз ако имам колега, който ми е близък, си му правя хубав индивидуален подарък, а не изкрънквам всички с повече пари, защото така ми е скимнало. 
Абе дълга и широка е с тези офисни празненства.

# 160
  • Мнения: 28 371
mimi 7299, точно този случай съм и аз.
На работа ме дразни и друго: събираме пари за колежка, но нейните по-близки приятелки и правят изненади, свещи, розови листенца по бюрото. После събират пари от ВСИЧКИ за подарък и понеже повече я ценят идват и казват: събираме за Пенка, по 20 лв. А за останалите, понеже не са им близки - няма изненади и по 10 лв.
Ако сме колеги, трябва да се третираме равно, независимо от приятелствата. Извън работа ако искаш златна каляска и подари на Пенка, но на работа не бива да се действа според предпочитанията. Аз ако имам колега, който ми е близък, си му правя хубав индивидуален подарък, а не изкрънквам всички с повече пари, защото така ми е скимнало.  
Абе дълга и широка е с тези офисни празненства.
Абсолютно, това дразни, ние за всички събираме една сума! Ако колежката ми е близка аз си подарявам, каквото преценя отделно от събраната сума, дори на някои колежки присъствам и на вечерното семейно парти с мъже и деца, защото сме приятелски семейства примерно! Лошото е, че аз като общителна и социална дори да съм в отпуск на другия ден все има някой да ми носи букет или да ми е събрал пари /примерно само нашия отдел/ и затова винаги нося и лека почерпка! Но все пак основната еуфория съм я избягнала! Simple Smile

# 161
  • Мнения: 6 992
Напомнихте ми за моя рожден ден тая година. Купила съм аз бонбони, чипс, вафлички, бисквити, някакви такива, сложила съм за почерпка сутринта. Следобяд идва една кукла и ми вика: "А торта няма ли, гладни останахме". Направооооо...
Сега в новата фирма се събират по 5 лв, но тъй като сме много хора, дават основно хората от екипа на човека, защото другите не се познаваме Grinning Почерпката е пак бонбони, бисквити, чипс...не е кой знае каква софра.

# 162
  • Мнения: 28 371
Напомнихте ми за моя рожден ден тая година. Купила съм аз бонбони, чипс, вафлички, бисквити, някакви такива, сложила съм за почерпка сутринта. Следобяд идва една кукла и ми вика: "А торта няма ли, гладни останахме". Направооооо...
Сега в новата фирма се събират по 5 лв, но тъй като сме много хора, дават основно хората от екипа на човека, защото другите не се познаваме Grinning Почерпката е пак бонбони, бисквити, чипс...не е кой знае каква софра.
Ми кажи и тя почерпката не е за наяждане, а за здраве! Аз така бих отговорила....! Joy

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 15:51 от mimi.7299

# 163
  • Мнения: 1 454
На така зададения въпрос, синът можеше да отговори " прибирам се от работа, всичко е наред, чао", нямаше да има драма.

# 164
  • Мнения: 3 607
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.
Глупости.Сдухах ме се за 10г Шефа си купи яхта, джип към яхтата, кола няколко апартамента  а няма 50лв за Коледа да си е.е м....а извинявам се но ми идва така.Всички теглим само шефа обира каймака айде у ляво.
има лесно, правиш фирма и обилаш ти каймака... ако ти стиска.
Искаш да ми кажеш че описаното от мен не ти повлиява в негативен аспект или не ти пука?

Общи условия

Активация на акаунт