На кръстопът с партньора

  • 11 621
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 74
Ами аз как да разбирам, че "твоите необвързани приятелки ти рекли, че всички сме едни и същи"....  Outta Joint
Пропуснала съм един Ваш отговор за сватбата, извинете...
Та, сватбата не е отказана, да. Има по-важни неща от нея, поне за мен и сме говорили за това с партньора, но  се появяват проблеми, които пренареждат нещата...
Относно заключението ми за коментарите на приятелките ми, не е правилно, разбира се да се слагат всики под общ знаменател. Но се случва, както, например, мъжете слагат жените шофьори като неспособни или русите - глупави и т.н. Извинете ме за обобщението, не е правилно, разбира се

# 31
  • София
  • Мнения: 11 542
Ами аз как да разбирам, че "твоите необвързани приятелки ти рекли, че всички сме едни и същи"....  Outta Joint
Пропуснала съм един Ваш отговор за сватбата, извинете...
Та, сватбата не е отказана, да. Има по-важни неща от нея, поне за мен и сме говорили за това с партньора, но  се появяват проблеми, които пренареждат нещата...
Относно заключението ми за коментарите на приятелките ми, не е правилно, разбира се да се слагат всики под общ знаменател. Но се случва, както, например, мъжете слагат жените шофьори като неспособни или русите - глупави и т.н. Извинете ме за обобщението, не е правилно, разбира се
Идеята ми е, че ако имате опасения, че този мъж иска да ви "затвори" с брака, че може и да нямате деца, ваши собствени, и това, а е най-важно за вас, преосмислете позицията си, тъй като пък писахте, че вие настоявате за брак. Не, е всички мъже са еднакви....

# 32
  • Мнения: 635

Просто ще си загубя ценни години от живота, най-хубавите. Тепърва ще търся друг, а те са едни всичките. .Съдя по думите на моите необвързани приятелки...После с него дали ще сме на една вълна.. И накрая може и без мъж да си имам дете...

Подхождаш като към някаква бизнес-сделка и неодушевен предмет. Ако няма мъж, трябва да търся. А защо да търся като ей го наличен. Laughing
Ти ВЕЧЕ си загубила много ценни години от живота с мъж, който разглеждаш като предмет от мебелировката.
Искаш да си загубиш целия живот вероятно.

Нито мъжете са еднакви, нито отношението ти към тях може да е еднакво. Но няма как да го знаеш ако не си излизала от удобната връзка, която ти създава илюзия за любов и семейство.  Няма как да знаеш, че това няма нищо общо с любов ако никога не си я изпитвала.

# 33
  • София
  • Мнения: 16 218
Роналд, ти търсиш емоционално IQ на грешното място, хале пък емпатия.

Нищо не убива желанието за секс повече от това, да го правиш по дата и по часовник (а не по желание).

# 34
  • Мнения: 74
Опитах се и аз да задам въпрос, но авторката отсвирва - втори опит:
Цитат
Привет, не мога да разбера - защо мъжът ти иска да изчака с опитите до След сватбата? Какви са му аргументите? Мисля, че нямаш поводи за притеснение, нали не отказва сватбата...
Извинете, не видях отговора Ви
Може би нямам повод за притеснение, а трябва да почакам, просто твърде бавно се случват нещата, а когато има такъв проблем не виждам защо трябва да се чака и да се губи време.
А сватба може да не се отложи по много причини, които не са свързани с булката. Просто, например, е по-лесно да си се носиш по- течението

# 35
  • Мнения: 74

Просто ще си загубя ценни години от живота, най-хубавите. Тепърва ще търся друг, а те са едни всичките. .Съдя по думите на моите необвързани приятелки...После с него дали ще сме на една вълна.. И накрая може и без мъж да си имам дете...

Подхождаш като към някаква бизнес-сделка и неодушевен предмет. Ако няма мъж, трябва да търся. А защо да търся като ей го наличен. Laughing
Ти ВЕЧЕ си загубила много ценни години от живота с мъж, който разглеждаш като предмет от мебелировката.
Искаш да си загубиш целия живот вероятно.

Нито мъжете са еднакви, нито отношението ти към тях може да е еднакво. Но няма как да го знаеш ако не си излизала от удобната връзка, която ти създава илюзия за любов и семейство.  Няма как да знаеш, че това няма нищо общо с любов ако никога не си я изпитвала.
Просто късно си зададох някои въпроси, но почнах да ги мисля интензивно, за това звучи така. Иначе съм излизала и от тази връзка за ня1колко години и за това знам, че има любов.

# 36
  • Мнения: 635
Просто късно си зададох някои въпроси, но почнах да ги мисля интензивно, за това звучи така. Иначе съм излизала и от тази връзка за ня1колко години и за това знам, че има любов.

Тя навсичкото отгоре е и кърпена тази връзка, така ли? Не стига че за 10 години не е довела нито до брак, нито до деца, ами късана, и кърпена. От съжаление ли или от удобство? Защото той се носи по течението и прави това което ти искаш? А любовта къде остана?

# 37
  • Мнения: 74
Ами аз как да разбирам, че "твоите необвързани приятелки ти рекли, че всички сме едни и същи"....  Outta Joint

Шеговито

# 38
  • Мнения: 74
Просто късно си зададох някои въпроси, но почнах да ги мисля интензивно, за това звучи така. Иначе съм излизала и от тази връзка за ня1колко години и за това знам, че има любов.

Тя навсичкото отгоре е и кърпена тази връзка, така ли? Не стига че за 10 години не е довела нито до брак, нито до деца, ами късана, и кърпена. От съжаление ли или от удобство? Защото той се носи по течението и прави това което ти искаш? А любовта къде остана?
Хах, звучи така, но са важни детайлите, както някой е казал...
Твърде рано започна още от училище, първата любов. После всеки да опита нещо различно, да порасне...Опитахме и не стана...събрахме се и така до днес...Докато завършим, работа... и стана време за важните въпроси

# 39
  • Мнения: 635


Затова те е страх да се отървеш от старите гащи- веднъж си опитала с нови и са те стягали.
Я да си го държа тука стария, че никъде не бяга... Не е от съжаление значи, нито от навик, ами от страх пред това че с други връзки няма да се получи.

Детските "любови" никога не са любов наистина. Това са уроци. Но теб те е страх да преминеш към друг етап и истински отношения.

Аз мисля, че на теб би ти било много полезно да поживееш сама без никакви връзки известно време. За да можеш да прецениш трезво какво искаш. Защото ти сега не го знаеш. Дори и към въпроса с детето подхождаш цинично- искаш го заради това че биологичния часовник цъка, а не защото го искаш именно от този човек.

# 40
  • Мнения: 74


Затова те е страх да се отървеш от старите гащи- веднъж си опитала с нови и са те стягали.
Я да си го държа тука стария, че никъде не бяга... Не е от съжаление значи, нито от навик, ами от страх пред това че с други връзки няма да се получи.

Детските "любови" никога не са любов наистина. Това са уроци. Но теб те е страх да преминеш към друг етап и истински отношения.

Аз мисля, че на теб би ти било много полезно да поживееш сама без никакви връзки известно време. За да можеш да прецениш трезво какво искаш. Защото ти сега не го знаеш.

Благодаря за мнението Ви!
За мен точно заради другите ми връзки съм в тази, защото имах сериозни и други и не открих нещата, които имам сега! Разбира се, погледнато отстрани може би не съм там, където трябва, но това е заради моя избор...

# 41
  • Мнения: 635
Благодаря за мнението Ви!
За мен точно заради другите ми връзки съм в тази, защото имах сериозни и други и не открих нещата, които имам сега! Разбира се, погледнато отстрани може би не съм там, където трябва, но това е заради моя избор...

Това че е твой избора оправдава ли ти грешките? Оправдава ли това че си на път да си погубиш живота с човек който нито любов и семейство ти дава, нито деца?
На 30 год. още за нищо не е късно, но ще мине не много време и ще бъде късно за много неща. Така че сега трябва много да си опичаш акъла какъв ще бъде твоя избор.

Ти родители имаш ли и как те се отнасят към тези болни отношения?

# 42
  • Мнения: 74
Благодаря за мнението Ви!
За мен точно заради другите ми връзки съм в тази, защото имах сериозни и други и не открих нещата, които имам сега! Разбира се, погледнато отстрани може би не съм там, където трябва, но това е заради моя избор...

Това че е твой избора оправдава ли ти грешките? Оправдава ли това че си на път да си погубиш живота с човек който нито любов и семейство ти дава, нито деца?
На 30 год. още за нищо не е късно, но ще мине не много време и ще бъде късно за много неща. Така че сега трябва много да си опичаш акъла какъв ще бъде твоя избор.

Ти родители имаш ли и как те се отнасят към тези болни отношения?
[/quo
Истина е, че сега трябва много да се мисли!
Моите родители подкрепят отношенията ни и се надяват всичко да се нареди, но ме съветват да не бързам в този деликатен момент и да подкрепя партньора.
Аз, за жалост, се разбързах, притесних и ме е страх да не сбъркам и реших да споделя мислите си тук, за да  не разваля всичко с необмислените си думи.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Той се страхува,че ще го зарежеш,ако опитате отново и бебето не се получи.
Затова иска първо сватба.

# 44
  • Мнения: 74
Той се страхува,че ще го зарежеш,ако опитате отново и бебето не се получи.
Затова иска първо сватба.
Само, че един развод в днешно време не е трудна работа. Той го знае, имаме приятели, които се разведоха за няма и 2 месеца

Общи условия

Активация на акаунт