Лещи за очи - 6

  • 97 972
  • 763
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 6 219
И аз съм с астигматизъм и нося меки лещи. Няма такъв кеф!

Освен ако не е някакво специално състояние, меките лещи са по-добре.


Спя с Биофинити и са ми изключително комфортни, но не го правя често. Иначе в Блауш&Ломб ми се случваше да заспивам инцидентно след обяд или докато пътувам и след това не можех изобщо да си търпя лещите като се събудя.

# 391
  • Мнения: 2 122
Александра, с астигматизъм съм и мога да нося само твърди.

Не знам кой ти го е казал ама не е вярно. И аз съм с астигматизъм и си нося меки лещи от година вече.
Очната ми лекарка искаше да си взема твърди без астигматизъм, но се консултирах с други офталмолози и ми препоръчаха меки с астигматизъм. Затова си смених и офталмолога . Една моя приятелка също е с астигматизъм  и носи меки лещи. Моят астигматизъм е висок 1,25 и 1,75 и съм с късогледство и се чувствам много добре с меките.
Всички офталмолози, при които съм била. За пръв път чувам, че мога да нося меки... Ще трябва да се поинтересувам специално. Откъде си.купувате вашите? Последния път ходих в очната клиника зад кръвния център, на Козлодуй мисля че е, но не останах доволна.

# 392
  • Мнения: 147
Аз си ги поръчвам по интернет там са по-евтини. на Coopervision са хубави ако искаш пробвай с тях. За пръв път ли ще си с лещи?

# 393
  • Мнения: 2 122
Не, нося твърди.

# 394
  • София
  • Мнения: 6 219
Не давайте съвети за смяна на лещи без преглед. Все пак ние не знаем какво е състоянието на окото.
Силки, поинтересувай се за меките лещи и си намери офталмолог, на който да имаш доверие. Аз лично съм доволна от лекарите в клиника Вижън.

# 395
  • Мнения: 650
Не давайте съвети за смяна на лещи без преглед. Все пак ние не знаем какво е състоянието на окото.

Точно така, има случаи, в които е наложително носенето именно на твърди лещи.

В едната оптика от веригата Grand Optics на бул. Витоша 69 (бивша Аптека) работи д-р Минков. Той е контактолог. може да позвъните в оптиката на тел. 0884 20 11 67 и да се поинтересувате кога е той на смяна, за да ви консултира.

# 396
  • Мнения: 2 122
Благодаря ви за насоките, момичета. Ще проверя да си запиша час и ще питам и за меки, макар че съм свикнала с твърдите Simple Smile

# 397
  • Мнения: 6 577
В Aosept разтвора може ли да държа лещите повече от 6 часа?

# 398
  • Мнения: 1 144
Да. Минимумът е 6 часа.
С пероксидните разтвори комфортът на носене на лещите е много добър.
За всеки случай, имам под ръка и обикновен разтвор, когато нямам 6 часа за неутрализиране на пероксидния разтвот. Иначе, има риск от изгаряне с пероксидния.

# 399
  • Мнения: X
Задължително ли е промиването на лещите с физиологичен разтвор след пероксиден?

# 400
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Аз ги измивам с обикновен разтвор, защото ми е по-комфортно, а не че е задължително.

# 401
  • Мнения: 70
Моя въпрос е малко по-различен. Ще ми пречи ли на лещите, ако си слагам сенки/хайлайтър във вътрешноста на окото. Не мисля, че се изказвам правилно, но някой, ако ме е разбрал, може ли да ми отговори

# 402
  • София
  • Мнения: 6 219
Не!
Внимавай само да не задереш лещата с молива докато очертаваш водната линия на окото и после много внимателно почиствай лещите.

# 403
  • Мнения: 6 577
Да. Минимумът е 6 часа.
С пероксидните разтвори комфортът на носене на лещите е много добър.
За всеки случай, имам под ръка и обикновен разтвор, когато нямам 6 часа за неутрализиране на пероксидния разтвот. Иначе, има риск от изгаряне с пероксидния.
Благодаря за отговора. Бях от тел и не успях да пиша веднага.
Вече няколко пъти ползвам разтвора и съм много доволна. Винаги гледах да е точно 6 часа и не знаех дали ще е проблем, ако оставя да действа цяла нощ. След използването му, пускам лещите и в нормален разтвор поне за малко преди да ги сложа.
Сега нося предимно очила и съм си взела тримесечни лещи, за да слагам когато ми е удобно и да не се притеснявам, че срокът ще изтече бързо /както при едномесечните/. В тази връзка започнах и АОСепта. Не следя някакъв стриктен ред за ползване му, но горе-долу гледам на 2 седмици веднъж да ги минавам, като през тези 2 седмици сигурно ги слагам не повече от половината дни.

# 404
  • Мнения: 70
Не!
Внимавай само да не задереш лещата с молива докато очертаваш водната линия на окото и после много внимателно почиствай лещите.

Както предположих не се изказах правилно. Имах предвид за това, което съм отбелязала на снимката.

Общи условия

Активация на акаунт