Лещи за очи - 6

  • 98 081
  • 763
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 6 219
Значи капките не са били точните капки за теб. Като сложиш капки за овлажняване според мен не трябва да усещаш изобщо нищо - само да се успокои окото и да си остане спокойно.

# 376
  • Мнения: 1 145
Напишете някакви капки, които могат да се ползват върху лещи, не всички са подходящи. Отдавна ползвам Офтил, някакви билкови: невен и лайка, италиански, ама са чиста вода. Laughing

# 377
  • Мнения: 3 158
Аз ползвам капки с хиалуронова киселина и нещо друго овлажняващо.От тия билковите не виждам смисъл.Преди време имах и някакви,които можеха да се ползвах 3 месеца след отваряне на флакончето.

# 378
  • София
  • Мнения: 6 219
Всички капки за очи могат да се използват само определено време след отваряне на флакончето.

Аз написах и съм писала многократно преди за Hyabak. Не съм се заглеждала в състава, но на мен ми действат чудесно.

# 379
  • Мнения: 7 615
Ползвам капки crystal vision и Oxibio.

# 380
  • София
  • Мнения: 8 943
Рядко ползвам овлажняващи капки. Когато се налага съм ползвала Оксиал, но са скъпи и са по-подходящи за редовна употреба.

# 381
  • Мнения: 147
Аз ползвам на systane с хиалуронова киселина. До сега съм ползвала лещи на Avaira toric и бях много доволна, но ги спряха от производство и ми препоръчаха на Biofiniti toric. При тях много по-бързо чувствах, че ми изсъхват очите, а уж са по-добри и ги препоръчват и за спане. Случвало ли ви се е това при смяна на марките лещи. Искам за попитам дали сте ползвали лещи за спане и дали сте имали някакви проблеми след спането с тях понеже по нататък иска да пробвам да спя с тях. Simple Smile

# 382
  • Мнения: 10 214
Лещите, които ползвам, са подходящи за спане. Заспивала съм с тях за няколко часа при пътуване. След това, ако лещите са по-нови, нямам проблем, а ако са преди смяна - малко замъглено виждам първите няколко минути. Намирам идеята да се спи редовно с лещи за истински ужасна и не бих си причинила това на очите съзнателно.

# 383
  • Мнения: 1 145
Спя с лещи инцидентно, може би 1-2 пъти годишно.
Каквото и да се пише, колкото по=малко е времето на носене на лещите, толкова по-добре за очите.

# 384
  • Мнения: 2 122
Бихте ли ми препоръчали добра оптика или практика за твърди лещи, в София?

# 385
  • Мнения: 147
soul81 и wilian благодаря за мнението ви. И аз не одобрявам спането с лещи, с тях съм спала за няколко часа. Случвало ли ви се е като сменяте марката лещи да привиквате по-трудно към новите макар да ги дават, че са по-добри.

Silky_soft защо търсиш твърди лещи(извинявай за въпроса). Според мен ще ти е по-удобно с меки. Simple Smile

# 386
  • Мнения: 10 214
Смених от Bausch&Lomb на Coopervision и очите ми бяха безкрайно щастливи от това.

# 387
  • Мнения: 2 122
Александра, с астигматизъм съм и мога да нося само твърди.

# 388
  • Мнения: 147
И аз ползвам на Coopervision  и от Avaira преминах на Biofiniti, които ги дават, че са с по-високо съдържание на вода и по-голяма пропускливост, но ми е трудно да свикна с тях.

# 389
  • Мнения: 147
Александра, с астигматизъм съм и мога да нося само твърди.

Не знам кой ти го е казал ама не е вярно. И аз съм с астигматизъм и си нося меки лещи от година вече.
Очната ми лекарка искаше да си взема твърди без астигматизъм, но се консултирах с други офталмолози и ми препоръчаха меки с астигматизъм. Затова си смених и офталмолога . Една моя приятелка също е с астигматизъм  и носи меки лещи. Моят астигматизъм е висок 1,25 и 1,75 и съм с късогледство и се чувствам много добре с меките.

Общи условия

Активация на акаунт