Аблация на сърцето - 8

  • 100 968
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 42
Здравейте. отдавна ви чета и чак сега започнах да пиша, защото на [9,11, ми направиха изолация на пулмонални вени в Токуда.Много съм благодарна на лекарите, но не получих отговори на много въпроси, надявам се на контролния преглед да е различно. Та може ли да ми кажете как минава самия първи контролен преглед , защото моя час за преглед е 9,00 часа и при просто някой кардиолог от болницата ли е или при електрофизиолог, нормално ли е пулсът ми да е около 100 -не съм извън ритъм, но пулсът си е висок и много бързо се уморявам? Аз продължавам да си пия всички хапчета-конкор/ритмонорм/ еликвис/- дали след консултацията ще започнат да ги спират?Кога се налага втора аблация, защото чета, че има хора с по няколко?

# 346
  • Мнения: 54 976
Контролните прегледи са при електрофизиолог, тези от отделението. Не при общ кардиолог.
За останалите въпроси - нека те да отговорят.

# 347
  • Виена
  • Мнения: 725
Привет вече от вкъщи 😊🙃😘!
Да ви се оплача,че малко съм разочарована от изписването...Точно днес счетоводителят им бил болен(по точно този,който печатал писмата за изписването)и още сутринта ме предупредиха,че щяло да стане бавно.В 11.30 мина на визитация някакъв професор,който не знаеше изобщо какво се е случвало с мен.Както и да е,сестрите му казаха случая,погледна в някаква папка и ми каза,че 95 % е успяваемоста при тези аблации...Всичко добро ми пожела и туй то.Помислих,че ще ми обясни какво следва от тук нататък,тц...Та после се наложи да чакаме 3 часа за писмото за изписване,и ако искахме да питаме нещо доктора,трябваше да чакаме сигурно още 2ч.Бил днес сам,имало много хора за изписване,всеки питал,професорът се нервел....На писмото пише,че трябва да си продължа бета блокерите,и да се обадя да си запиша час при клиниката,която ми поставиха диагнозата.Там ще са ми контролните прегледи и всичко,което следва.Но въпросът ми е,има ли нещо,което задължително би трябвало да знам🙄...Примерно нещо,което не трябва да правя първите дни,или нещо което не трябва да ям,да пия...Как ей така ме пуснаха,и нито дума не ми казаха,нямам думи 😶!
Иначе аз се чувствам перфектно,като се има предвид,че не съм спала предните две нощи,а и цял ден съм на крак.Преди сърцебиенето би ме подлудило,а сега от време на време по някоя екстрасистола.

# 348
  • Мнения: 54 976
Нищо особено не трябва да правиш, освен да не вдигаш тежко една седмица, докато се затворят дупките от катетрите.
За храна и напитки няма ограничения, поне на мен д-р Трайков не ми каза нищо такова.
Аз пих кафе още на следващия ден.
Алкохол след 1 месец, но по принцип не съм фен на алкохола.
В Токуда изписват само аспирин протект за 1 месец, без ББ.

И Теди, не мисли за тези проценти.
Ако си с такава нагласа, все ще си намериш някакви симптоми, че имаш проблем.

# 349
  • Виена
  • Мнения: 725
DeVa 🙃😇😊,след толкова изчетени темички съм си казала и аз да не мисля за тези %-ти,че това психиката е опасна работа 🙃...Мъча се да не го правя,но си е трудничко.Тепърва ще се уча да свиквам с нещата,които предизвикваха излизане от ритъм,и да не избягвам да ги правя,защото отново ще получа гадното сърцебиене-навеждане,лягане на страната на сърцето,сядане с тесни дънки,препълване на стомаха с течности 😇.Още не мога да повярвам!Всичко ми е като сън,толкова години страх,страх от живота,а един ден може да преобърне всичко и то в положителна посока!Ще ми трябва време да свикна Blush!
Днес ще се обадя да си запазя час за клиниката.Като се замисля там би трябвало да ми обяснят какво следва.Те откриха причината,и ме изпратиха в болницата за премахване на причината,сега съм тяхна грижа.Но въпреки всичко,този професор и дума да не каже...Все едно зъб са ми вадили и знам какво да правя след това 🙄.Не че се притесних,понеже много четох преди това,а и разчитах на помощ от вас,ако имам въпроси DeVa  Kissing Heart.Аз също пих кафе на другия ден,тя дори сестрата ни изпрати на кафе,докато чакаме,че да не се моткаме там Simple Smile.Алкохол по-принцип пия вечер по някоя чашка вино,но ще трябва да почакам,страх ме е още.Принципно се чувствам просто перфектно,но ето за тежкото не знаех и вчера цял следобед разнасям малката ми,сладка.Тя милата никога не се е отделяла от мен за толкова дълго,и искаше само да я гушкам и нося,а си е 17 кг.А кога ли ще мога да се върна към спорта 🙄.Преди аблацията тренирах и тичах всеки ден...

# 350
  • Мнения: 883
Извини ме ,Теди , не си спомням твоята диагноза . Искам да коригирам Девичка за бетаблокера. На всички с диагноза предсърдно мъждене и трептене ни изписаха бетаблокер и разреждащи кръвта . Но не се паникьосвай,вероятно при теб е достатъчно това,което са ти изписали .
Калейче,златна си ни . Надявам се групата да се увеличи . Ти просто актуализирай данните .
За пътуващите за първи път със самолет - нищо страшно . Страхуват се само някои големи мъже ,готови да шофират с дни без почивка,но да запазят контрола в свои ръце .

# 351
  • Мнения: 883
Ей,Калейче,да не ме отлъчиш от групата ! Нали ще осигуриш един хотел за всички!

# 352
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Танче, не се тревожи. Вече имаме резервация - за всички~

# 353
  • Мнения: 16
Здравейте. отдавна ви чета и чак сега започнах да пиша, защото на [9,11, ми направиха изолация на пулмонални вени в Токуда.Много съм благодарна на лекарите, но не получих отговори на много въпроси, надявам се на контролния преглед да е различно. Та може ли да ми кажете как минава самия първи контролен преглед , защото моя час за преглед е 9,00 часа и при просто някой кардиолог от болницата ли е или при електрофизиолог, нормално ли е пулсът ми да е около 100 -не съм извън ритъм, но пулсът си е висок и много бързо се уморявам? Аз продължавам да си пия всички хапчета-конкор/ритмонорм/ еликвис/- дали след консултацията ще започнат да ги спират?Кога се налага втора аблация, защото чета, че има хора с по няколко?

Здравейте,
и на мен ми правиха изолация на пулмонална вена преди двайсетина дни. Това е втората ми аблация. Моя пулс също беше ускорен в началото, пия конкор 2,5, от време на време ми се ускорява пулса. Снощи ми се ускори, както вървях по улицата и не можех да засека колко е. Сега се чувствам малко отпаднала и ми е около 80 пулса. Аз съм на 43години от 2 години имам проблем със сърцето излизане от ритъм и предсърдно мъждене. След първата аблация не е регистрирано предсърдно мъждене на холтер.

# 354
  • Мнения: 54 976
Привет на всички! Hug
Аз днес чествам 3 години от моята успешна аблация! Heart Eyes
Благодаря на д-р Трайков и д-р Марчов, на целия екип също, че забравих кошмара на пристъпите! Peace bouquet

# 355
  • София
  • Мнения: 343
Девичка,кога минаха цели 3 години?!Времето направо лети Simple Smile Това означава че скоро ще станат 3 години откакто се запознахме Simple Smile

# 356
  • Мнения: 54 976
Ами да, Вега! Heart Eyes Hug
3 години! Simple Smile

# 357
  • Мнения: 132
Честито ДеВа! Жива и здрава да си и повече да не мислиш за сърчицето Simple Smile Аз няма да мога да дойда с вас за съжаление Sad Пожелавам ви да си изкарате хубавко и да се наслаждавате искренно на почивката ! Прегръщам ви Hug

Последна редакция: сб, 25 ное 2017, 14:31 от AnMary

# 358
  • Мнения: 883
Девичка , добре че помниш добре ! Имам чувството ,че се е случило в минал живот . Ако не беше този форум и ако не бяхте толкова мили и забавни ,да съм забравила отдавна за премеждията .
Пожелавам и на новите ни “колеги “ избавление !

# 359
  • Мнения: 54 976
Благодаря ви! Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт