Аблация на сърцето - 8

  • 100 693
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 157
Здравейте, дами
Искам да Ви попитам, дали имате екстрасистули и как се справяте с тях?
 Моята аблация беше края на май тази година с диагноза "фокално предсърдна тахикардия" . Пулса ми при покой е около 80-90, но екстрасистолите са всекидневни и много се страхувам от тях. Появяват се когато най малко очаквам. В момента не приемам никакви лекарства. Бяха ми изписали конкор но от него се чувствам по зле. 
Изобщо имали лечение за тях?
Да си призная като кажа че съм на 29 и лекарите не ме приемат на сериозно. Отговора е винаги млада си на нервна почва е от това не се умира! Много ме е страх!
Хубав ден желая на всички!

# 361
  • Мнения: 54 725
Здравей, moana, Simple Smile

Аз имам, даже бяха много, над 1000. С антиаритмици не намаляват, пробвах все пак.
Писах тук, че си направих експеримент по идея на Калейчето. Heart Eyes
Пия селен, 100 мкг, и с него съм ги намалила до минимум.
Пробвах да го спра, след 2 седмици пак се върнах в изходна позиция. ooooh!
И сега си го пия постоянно.
Моят пулс също беше около 90 в покой, сега е около 80. Доволна съм. Simple Smile

# 362
  • Мнения: 157
Благодаря за бързия отговор Simple Smile !
Аз бях прочела за селена от Вас пих около месец , но не усетих разлика и спрях! Рядко усещам повече от 10 на ден и никога на холтер не са ми казвали колко са! Отговора след холтера винаги е бил " сравнително права черта . Добре си не го мисли" каквото и да значи това!
Правиха ми по друг повод рентген на бял дроб и там се видя напрегната дъга на пулмоналната артерия, но кардиоложката пак каза да не му обръщам внимание и тя била така. Притеснително ли е според Вас?
И последно да питам. От колко години сте с тези екстрасистули?
Благодаря Simple Smile

# 363
  • Свищов
  • Мнения: 875
Дева, аз пих селен 10 дни и пулсът ми в покой не падаше под 110. Беше нещо ужасно. Отделно ми се гадеше непрекъснато. Не пия вече повече от седмица и съм ок.

# 364
  • Мнения: 132
Здравей moana ! Аз съм на 27 години и правих аблацията 2013г. И аз усещам екстрасистоли от време на време, някои дори са много брутални и имам чувството, че ще ми спре сърчицето Rolling Eyes Но не се притеснявай от тях. До колкото знам от докторите всеки ги има, дори хора, които не са имали проблеми като нас Simple Smile Просто ние обръщаме повече внимание на сърчицата и затова сме си и и по-притеснени, ако усетим нещо Blush Пробвай както ти препоръча Дева да пиеш "Селен", но за по-дълго. Мисля, че той е с натрупване и затова не си усетила разлика ! Дано съм помогнал Hug

# 365
  • Мнения: 883
След аблацията преди три години ,борих екстрасистолите с ритмонорм ,предписан ми в Токуда , и то с голям успех . Сега съм го спряла и нямам оплаквания . Тези дни ще започна да пия и магнезий ,защото започнаха едни крампи ,явно пак ми е дефицитен .
 

# 366
  • Мнения: 54 725
Да, за селена писах, че се усеща след третата седмица. При мен поне беше така.
moana, теб 10 ли те притесняват? Simple Smile
Моите бяха много, както казах, на холтер ми са засичани 1008, последния път.
За 10 хич не си струва да ги мислиш! Hug

# 367
  • Мнения: 157
Много Ви благодаря за отговорите Simple Smile ще пробвам пак със селена! На мен досега освен конкор друго не са ми изписвали.
Дева , аз усещам десетина, но незнам колко са всъщност! Ти всичките ли си усещала ?

# 368
  • Мнения: 54 725
Ох, аз изобщо не се опитвам да ги броя. Crazy
Да, усещам ги като много. Такива единични изобщо не ги забелязвам.

# 369
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета и момчета , моята аблация беше на 09.11.2017 и мина първия контролен преглед и всичко е наред, аз съм с предсъдно мъждене и за сега си пия всички хапчета, заедно с антикоагуланта.Добре се чувствам , но имам екстрасистули, които ме стресират, да не изляза пак от ритъм. Та въпросът ми е - дали хората с моята диагноза, които пишат тук ,са се разминали с една аблация, защото доктор  Трайков каза , че често се налага втора аблация и аз малко се  сдухах! Каза, че след холтер , който ще направя февруари и ако всичко е наред, ще ми спрат всички хапчета и аз хем искам да ги спрат, че пия по една шепа , а съм на 40 години, хем малко ме е страх да не започна пак с посещения в спешното през ден!
Благода много , че ви има и че мога да  си кажа какво ме притеснява!

# 370
  • Мнения: 883
July,аз съм със същата диагноза и се разминах с една аблация . И аз имах страшно много екстрасистоли след спирането изведнъж на лекарствата . По този повод д-р Марчов ми препоръча да продължа с лекарствата и пих ритмонорм в продължение на 2 години и половина . После го спрях постепенно ,засега съм добре . За твое успокоение ще кажа,че съм с 20 години по-голямо момиче от теб . Всичко ще е наред,успокой се и не го мисли ! Нормално е да се презастраховат нашите прекрасни лекари .

# 371
  • Мнения: 11
Здравейте ! От доста време ви следя  и реших и аз да се включа.Предстои ми аблация януари месец и ми е "леко "притеснено.Диагнозата ми е предсърдно трептене и мъждене .ЕФИ -то ще го правя в Токуда  при д-р Трайков. Какво да ви кажа лутам се в двете крайности от  отчаяние към някакъв оптимизъм , че всичко ще бъде наред и най- накрая ще се приключи  с тия хаотични тропания на сърчицето ! Ама като се знам какъв съм Калитко.......

# 372
  • Мнения: 54 725
Хайде сега, Калитко?!
Щом си при д-р Трайков всичко ще е наред!🍀
Давам Танчето за пример, защото е с такава диагноза и вече е съвсем здрава! 💕🍀💕

# 373
  • Мнения: 11
Благодаря ти ,но миналата година щях да правя аблация.Приеха ме в Тракия ,започнаха изследването и......   прободена бедрена артерия,после по спешност викаха съдов хирург ,шев и кройка  ,та взе ,че спря и тока и хоп и ......земетресение-абее пълна програма.После 3 месеца като куц кон.☺Та доста се наплаших тогава,но нещата излизат извън контрол и реших пак да пробвам.Сега все още съм в ентусиазъм ,че всичко ще е окей ,но с наближаване на датата нещо пак ме хваща шубето

Последна редакция: чт, 30 ное 2017, 18:33 от Margoooooo

# 374
  • Мнения: 11
Хубавото е ,че ще е с пълна упойка .Колко време продължава аблацията?Май при всеки е различно?Като ,че ли четох някъде ,че при тази диагноза се доплаща нещо?Д-р Трайков нищо не спомена.Каза само пълна упойка,прави се скенер,гладна и жадна и да спра ритмонорма два дни преди това и прадаксата предния ден.

Общи условия

Активация на акаунт