Аблация на сърцето - 8

  • 100 587
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 157
Моля кажете кое лекарство Ви се отразява най-добре на аритмията? И изобщо може ли някой да опише какво усеща когато тя настъпи? Благодаря Simple Smile

# 676
  • Мнения: 54 635
Има различни аритмии. Твоята каква е? Имаш ли диагноза?
За лекарствата - също е субективно. Общо взето имат временен ефект и различна поносимост. За моите екстрасистоли само Амаритон ми понася.

# 677
  • Мнения: 157
Ди сега не е хващана на холтер, никой незнае каква е и само сменям лекарства. Преди аблацията ми се ускоряваше внезапно пулса, след нея само веднъж ми се случи, но имам много аритмии, които усещам по различен начин. Понякога като по силен удар. Друг път сякаш се забавя и пропуска удар, но най ме притеснява, като започне да бие хаотично за около 20 секунди! Преди бяха рядко сега всеки ден ги усещам, но всички казват, нищо ти няма от това не се умира! Живея в постоянен страх и паника. Вече незнам при кой кардиолог да отида ,и да се отнесе по сериозно с мен!

# 678
  • Мнения: 54 635
Трябва да се консултираш с електрофизиолог, обикновен кардиолог няма да ти помогне. Или в Токуда или в НКБ.

# 679
  • Мнения: 157
Аз ходих в Токуда при доктор Марчов, но от там само конкор ми изписват нищо друго,а на мен не ми помага! Явно трябва да пробвам в НКБ. Може ли да ми препоръчате някой от там?

# 680
  • Мнения: 54 635
Нямам личнин впечатления от НКБ, нека някой друг да каже.

# 681
  • Мнения: 157
Здравейте отново.
Реших да мина на преглед и при доктор Протич, но не успявам да си запазя час в Стара Загора. Имам спомен че някой казваше че преглежда и в Света Анна. Ако някой има контакт за връзка с него и го сподели тук или на лични ще съм ви много благодарна!

# 682
  • Мнения: 1
Здравейте! Надявам се моят пост да помогне на някои хора. Историята ми е свързана с това, че не винаги е нужна аблация и понякога много реномирани доктори се опитват да те пуснат по клиничната пътека за ей така. Няма да споменавам къде съм бил и с какви кардиолози съм се консултирал, само ще разкажа историята си. Не съм от София. През 2013 г. от може би година усещах как сърцето ми "прескача". С холтер се оказа, че имам около 12 000 екстрасистола за 24 часа. С направление отидох при обикновен кардиолог, който ми предписа магнезии. В рамките на няколко месеца ми направиха още 3-4 холтера, но резултатите бяха над 8000 екстрасистола на 24 часа. Правена ми е ехография, сърцето ми е наред. Все пак аз съм си в моето тяло и усещах, че когато изпълнявам физическа дейност и пулса ми се забърза прескачането изчезва. Казвах това на лекарите, те се чудеха. Накрая един кардиолог ми предложи аблация и ме прати в София. Та мъките ми се насочиха натам. Правиха ми холтер и там и много известен кардиолог /не искам да споменавам имена/ ми обясни много добре какво представлява аблацията и защо имам аритмия. Искам да подчертая, че всичко ми беше наред с всякакви изследвания - сърце, щитовидна жлеза, кръвна картина, асат, алат, кръвно и т.н..., просто имах необяснима за всеки лекар аритмия. Та това, което ми беше обяснено бе, че когато синусувия възел подаде електрически сигнал някъде около каналите има друг такъв, който не трябва да е там и поглъща сигнала, та за това сърцето ми понякога "прескача" . С аблацията ще подадат ток на това място и ще го изолират, изгорят и нз си какво. В крайна сметка реших да не се подлагам на аблация, просто защото всичко с изследванията ми е наред, а от какво се е получило така, отговор не получих. И без това може би над година бях свикнал с прескачането, преди да го открият. И така мина време. Стана 2015 година и през м.Март се разболях като пич /стабилен бронхит/. Трябва да подчертая, че антибиотик не съм пил от 2009-2010г. Преди да се втурна да пия хапове си направих носен секрет и се изолира бактерията Клебсиела пневмония. Личния лекар ми предписа антибиотик на базата на антибиограмата. Като започнах да го пия след 4-5 дни усетих как "прескачането" намалява. След като проведох 10 дневно лечение се чуствах доста по-добре... Аритмия имаше, но беше осезаемо по-малко прескачането. След седмица си пуснах носен секрет. Изолира се Стафилококус Ауреус. Бутнах един Зинат и аритмията изчезна. На холтер имах около 300 екстрасистула за 24 часа, което с над 11 000 по-малко от първия ми холтер през 2013г. Пак правих носен секрет - бактерия вече нямаше. Сетих се, че през 2007 година такива бактерии ми бяха намерили в очите. През 2006 имах в носа. Искам само да отбележа, че въпреки тяхното съществуване, оплаквания нямам никакви от рода на температура, кашлица и т.н. До ден днешен през 3-4 месеца си правя носен секрет без да имам оплаквания и 2 пъти са се изолирали стафилококи и пия антибиотик без някакви оплаквания като температура, болки в гърлото или други...  Така и ще продължа да правя, защото проблемите ми с аритмията изчезнаха. Та това е моята история. Не казвам, че би помогнала на всеки, но ако всичко ви е наред с изследванията, нищо не пречи да си пуснете носен секрет + АБ за 10 лв., защото това бе единственото което на мен не ми беше изледвано и реално 2 антибиотика ме спасиха от аблация.

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 17:44 от hhh-601450

# 683
  • Мнения: 38
Къде се прави носен секрет +АБ

# 684
  • ...от там,където гарга не каца...
  • Мнения: 54
Мисля ,че във всяка лаборатория.Цената обаче е различна-напр.в тази,в която реших да си направя е приблизително 24 лв.

# 685
  • Мнения: 38
Какви бяха екстрасистулите ви?

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ние ходихме при него в Св Ана, но нямам координати. Позвънете на регистратура.

# 687
  • Мнения: 883
Като чуя израза “ клинична пътека “ и ми идва да крещя . А от играта на руска рулетка -ще попаднеш ли на компетентен лекар , ми се повдига . Половинката ми се бори за живота си ,защото някой много компетентен пропуснал да опише това,което много ясно се е видяло на рентген . Така че аз пак съм на ритмонорм , въпреки аблацията , стресът влияе зле.

# 688
  • Мнения: 54 635
Танче, какво става? Rolling Eyes
С теб съм и ще се моля всичко да се оправи! Flowers Four Leaf Clover

# 689
  • Мнения: 5 478
Ох... Frowning1 Дано всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт