Седми клас, Да изпратим годината стара с подаръци камара!

  • 51 224
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • България
  • Мнения: 2 164
 Моето дЕте беше на КМС, но не се е представил особено добре. За мен това е добър вариант, защото се стресна и цял следобед решава задачи... Дано го държи повече от 24 часа Wink

# 76
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ние цяла седмица сме на ,, Една Българка,,.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 063
  Просто не мога да повярвам колко е заспало хлапето!
 На КМС се оказало, че не  са му дали бланка за отговори. На 100 000 състезания е ходил, но това по никакъв начин не го е накарало да се усъмни в нещо нередно.  ooooh! Прочел в условията, че последните 2 задачи се описват и попитал къде да пише. Непознато дете в стаята му казало, че не са за описване и нашият си смятал на чернова нещо и писал отговори.  Twisted Evil Тръгва да предава, виждат, че няма бланка и за 10 мин. трябва да пренесе резултатите и да опише задачите. Естествено не му стига времето.
  Вместо да се стресне, че за пореден път прави глупости, той се сърди защо му викам. Това било просто недоразумение на едно обикновено състезание и не вижда никакъв проблем.  Crossing Arms На изпитът щял да се справи със сигурност, няма нужда от драма.  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 78
  • Мнения: 1 168
Уффф как те разбирам, лельо Ог. Колко са разсеяни, просто не е истина.

За 3 часа е научен 1 абзац от урока. Изпаднах в потрес и питам защо така.
Поглежда ме с блуждаещ поглед и ми казва, че се размотава и брояла мухите...На моменти ме избива на агресия.

# 79
  • Русе
  • Мнения: 7 077
Нашите вече приключиха с "Една българка". Другата седмица ще правят контролно. Peace

Хич не се е стреснал за утре да решава задачи. Отивал, за да види как протича изпита, не да гони резултат ooooh!

# 80
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Уффф как те разбирам, лельо Ог. Колко са разсеяни, просто не е истина.

За 3 часа е научен 1 абзац от урока. Изпаднах в потрес и питам защо така.
Поглежда ме с блуждаещ поглед и ми казва, че се размотава и брояла мухите...На моменти ме избива на агресия.
И при нас същата история. Сяда да пише и след час я питам какво стана написа ли, ааа аз не съм почнала още  Shocked и ко прави досега - ми зяпах нещо....

# 81
  • София
  • Мнения: 13 217
    KimiKo, тъкмо приготвих нова тема с актуализации, но виждам че напираш, ако смяташ за уместно прибави последните обсъждани линкове, като олимпиади, ПИ и прокетите за учебно-изпитните програми за 2016-2017. Мисля, че ще са полезни.
Не напирам. Ако искаш, пусни своята тема. Със сигурност ще е по-хубава от моята.  Simple Smile

???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Направо ви изтървах....  Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 13 217
Оффффффффф, пък моят моногамният..... има едно гадже от Княжево, дето я вижда само на рождените дни на една негова съученичка. Т.е., веднъж годишно. И така 4 години вече. И цели романи изписва в месинджъра.


А, да... те и с "нашето" гадже така се виждаха само на рождени дни (не собствените си) и бяха приятели (Амбърче  Hug) ама момчето не издържа и й призна, че я харесва. Тя също го харесваше от доста време  Wink и така...  Wink

У дома сме се грипосали нещо. Малкото преди няколко дни се тръшна заедно с половината си група от градината. Вчера Саше от сутринта не е нещо добре. Отиде на репетиция в театъра, върна се с температура. Обадихме се на госпожата, че няма да ходи на школа по БЕЛ днес. Изпуска втора част на "Една българка", но ще вземе анализа и после в училище пак ще го нищят. Не обичам да изпуска, ама така по-добре отколкото да зарази децата и учителите.
На Салабашев е изкарала прилични точки, за да може да си вдигне рейтинга. И сега остава да решат дали в НПМГ ще има профилиращи изпити или не.

# 83
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  

   Тез болести.  Sad След като Светослав се изправи доста набързо, аз подкарах една седмица, а баща му стигна до болница, след като през живота си не е припарвал до там и такона вещо като лекарства и болести не знае по принцип. След като един месец дебнах по препоръки един чудодеен чай, най-накрая успях да го докопам и то само, защото продавачката ми запазила едно пакетче, като всекидневно питаща клиентка.

http://sirazida.com/index.php?id_product=53&controller=product

  Успех на ПИ днес в Русе. Изпускаме го, защото последните седмици беше достатъчно голям кошмар при нас и не беше на дневен ред.

    Днес предвиждам сериозно учене по бел и по математика. По математика за форма, а по Бел за контролно върху На прощаване и Сложни изречения. Въпреки че минаха НемилиНедраги, тя ги кара малко кръстосано и връща темите от време на време. Сериозно, сериозно колко да е сериозно - първо ще излезем да се почерпим на неделно рандеву с приятели до обяд.
 

# 84
  • столицата
  • Мнения: 3 818
Ваче, смяташ ли, че в НПМГ промяна в приема? Аз лично не мисля. Все пак курсовете им текат и децата се готвят като миналата година с профилиращи изпити по съответния предмет. Съученик на дъщеря ми  ходи уикенда май от доста ранен час на биология напр.

# 85
  • Мнения: X
Ваче, смяташ ли, че в НПМГ промяна в приема? Аз лично не мисля. Все пак курсовете им текат и децата се готвят като миналата година с профилиращи изпити по съответния предмет. Съученик на дъщеря ми  ходи уикенда май от доста ранен час на биология напр.
Аз лично питах в темата за НПМГ. Сисадминът отговори, че тече дискусия с МОН за вътрешните им изпити.
Не знам какво е развитието по въпроса.

Скрит текст:
От няколко дни се опитвам да намеря отговор на един въпрос.
Старата Наредба 11 от 28.03.2005 г. за приемане на ученици в държавни и в общински училища съдържаше следния текст:
§ 3. (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2006 г., в сила от 08.09.2006 г., изм., бр. 74 от 2007 г., в сила от 14.09.2007 г.) Национална природо-математическа гимназия, Национална Априловска гимназия - Габрово, Национално средно общообразователно училище "София", Национална гимназия за хуманитарни науки и изкуства "Константин Преславски" - Варна, Професионална гимназия по компютърни технологии и системи при Техническия университет в София - Правец, Технологическо училище по електронни системи към Техническия университет - София и 134. СОУ "Димчо Дебелянов"-София", може самостоятелно да определят допълнителни условия и ред за приемане на ученици в съответното училище, като спазват сроковете, определени в заповедта по чл. 7, т. 1 .
Не успях да открия подобен текст нито в новия ЗПУО, нито в наредбата за организация на дейностите в училищното образование.
Означава ли това, че изброените училища вече няма да имат право да провеждат вътрешни изпити и в тях ще се кандидатства само с точките от двата модула на НВО ( със съответната тежест) плюс оценките по два предмета, изучавани в VII клас от свидетелството за основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците? Интересувам се преди всичко за НПМГ.
Дидева,
НАРЕДБА № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в учи … щното образование отменя досега действащатаНАРЕДБА № 11 от 28.03.2005 г. за приемане на ученици в държавни  …  общински училища без да регулира напълно съществуващите дейности и отношения в процеса на прием в гимназиите. В тази връзка в момента между НПМГ и МОН  тече работна дискусия.

# 86
  • София
  • Мнения: 13 217
Ваче, смяташ ли, че в НПМГ промяна в приема? Аз лично не мисля. Все пак курсовете им текат и децата се готвят като миналата година с профилиращи изпити по съответния предмет. Съученик на дъщеря ми  ходи уикенда май от доста ранен час на биология напр.

Надявам се да се разберат с МОН. Дидева е писала подробно по въпроса... Обаче ако няма изпити ще е голямо прецакване  Rolling Eyes Нормално е всички да се готвят както миналите години, което, обаче не значи, че ако решат няма да променят нещата сега. И с това правителство в оставка нещата стават още по-калпави... Tired

Амбърче, много добре звучат тия билки. Аз давам Фитолор. В няго има някои от тях. А сега имат и смучещи таблетки с джинджифил. Абе трябва да полежи Саше, че тази седмица й е много натоварена. Има тестове, проекти и т.н.

# 87
  • Мнения: 169
Здравейте,от утре съм в едноседмична почивка от работа и в подготовка за първото състезание по стрелба на 17.Трябва да вземем екипите,да минем пред състезателен преглед,да открия място за нощувка,и да вдигнем тонуса на състезателката след лошото представяне на състезанието по математика вчера.Реши,че тази учебна година повече няма да се явява на състезания по математика,ще се готви само за матурите.Остава да го съобщи на госпожата си , надявам се да спази добрия тон и да не се налага да ходя в училище.
На 20 има класно по литература,ще се готви в движение,има към 230 км.път в едната посока да чете и още толкова на връщане.

# 88
  • Мнения: 1 142
Здравейте,момичета.
Все по-рядко мога да ви следя,но е хубаво че ви има.
Мартин се готви за рожден ден и класно по БЕЛ в един ден ,а на 20 класно по математика.Нещата тази година на моменти са направо критични.Трудно се справя и много нерви изразходвам покрай него.
По въпроса за гаджетата ,имахме лятото едно,но Амбър много точно го е описала,така че аз няма да се повтарям.Нашите разбирания за гаджета са различни от техните Joy

# 89
  • Мнения: 122
Днес и моят тийн порасна с 1 година! Нека да са здрави, щастливи и само успехи да ни носят, не само оценки, но и успехи в живота.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт