Моля за мнение относно случка в училище

  • 14 772
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 23 713
Айде пак, физически тормоз. Обаче психически може явно.

Утре ще се върна да отговарям, сега ми се спи.

# 91
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не очакваше, че ще пишат майки на момчета, които приеха нещата лично.
Лейдибг не е отричала, че дъщеря й има вина. Това обаче не значи, че трябва да я набият. И ние като майки на момчета е редно да ги научим да не посягат - има и други начини за възстановяване на справедливостта.
На практика  ladybg  се ... фръцна. Много зряла реакция. Аз не съм го приела толкова лично - моето дете няма досег с нейното. Аз съм си решила проблемите с учителите на синовете ми, проблемите с боя са отработени.
Не,не съм се фръцнала.Нека да кажем,че съм учудена колко потребителите са доволни от набитото дете.Това ми е по-плашещо от неадекватната учителка.
Нацапала-нацапали я.Другото е споделяне на ухо на съученичка,не се е изправила директно в лице да каже "Хей,ти си гаден",За каква агресия,какво насилие,к'ви пет лева говорим.Щото на няколко пъти споделих,че въпросното момче си обижда който му падне открито,но това не се брои за вербална агресия от майките на страхотни момченца.Някой да го е удрял?
 Ако ти си шушукаш с колежката в тоалетната,че шефът ти е кофти това вербална агресия ли е?А ако шефът разбере и ти  забие няколко юмрука в гърба ти ли приемаш ли го за нормално?Или е  по-нормално да говорите за това?
 Нали възпитаваме навици от малки?Ако приемаш физически тормоз,аз не го приемам.Под никаква форма,нито за  момче,нито за момиче.

Изводът е един - трябва да внимаваш кого и къде оплюваш, защото винаги тоз, същият, може да се окаже на една врата разстояние и да ти го върне. Нейното си е било чисто интригантство. Момичетата не се бият, те интригантстват, което е също толкова лошо, колкото и да бият.

# 92
  • Мнения: X
Изводът е един - трябва да внимаваш кого и къде оплюваш, защото винаги тоз, същият, може да се окаже на една врата разстояние и да ти го върне. Нейното си е било чисто интригантство. Момичетата не се бият, те интригантстват, което е също толкова лошо, колкото и да бият.
Абсолютно вярно, но да допълня- добре е да не превръщаш мухата в слон. Но, като гледам възрастните какъв слон сътвориха вече 7 страници, на децата явно ще им е непосилно да спазват това правило.

# 93
  • Мнения: 2 718
много ми е интересно, ако го нямаше благодатното сексистко обяснение и тази малка интермедия се бе разиграла между две момичета /това е съвсем възможно/, дали детето на авторката щеше да е съвсем невинно отново? Дали реакциите на малцината подкрепили инициатора на конфликта, щяха да го направят и срещу момиче, което е лепнало един шамар на закачливата интригантка? Ако една ситуация би достигнала до различно разрешение само поради пола на замесените си имаме дискриинация.

# 94
  • Мнения: 7 325
Ти сериозно ли  ooooh!...
кой видя тук да е доволен от поведението на двете деца. Обясни ти се, че в случая са виновни и двете и не е редно да обвиняваш само момчето, което ти обиждаш най-безцеремонно наричайки го идиот. Така и не разбрах след като е толкова агресивен дъщеря ти как е решила да се шегува с него?
И като засегна темата с шушукането - мислиш ли че това е достойно поведение? Не е ли по-нормално да се изправиш срещу този, който не харесваш и да му кажеш в прав текст, че не ти допадат действията му и не искаш да те доближава. А да, това всъшност е невъзможно когато ти пръв си се доближил до него.
И да, възпитаваме навици от малки, и толерирането на клюкарстване в тоалетната по адрес на другите води до кофти ситуации при големите. Шефа ти едва ли ще ти забие един в лицето ако те чуе да злословиш по негов адрес, но да ти забие шута е много вероятно, че и дело за обида може да ти спретне. Това агресия ли ще е?

# 95
  • Мнения: 382
Не, не очакваше, че ще пишат майки на момчета, които приеха нещата лично.
Лейдибг не е отричала, че дъщеря й има вина. Това обаче не значи, че трябва да я набият. И ние като майки на момчета е редно да ги научим да не посягат - има и други начини за възстановяване на справедливостта.
На практика  ladybg  се ... фръцна. Много зряла реакция. Аз не съм го приела толкова лично - моето дете няма досег с нейното. Аз съм си решила проблемите с учителите на синовете ми, проблемите с боя са отработени.
Не,не съм се фръцнала.Нека да кажем,че съм учудена колко потребителите са доволни от набитото дете.Това ми е по-плашещо от неадекватната учителка.
Нацапала-нацапали я.Другото е споделяне на ухо на съученичка,не се е изправила директно в лице да каже "Хей,ти си гаден",За каква агресия,какво насилие,к'ви пет лева говорим.Щото на няколко пъти споделих,че въпросното момче си обижда който му падне открито,но това не се брои за вербална агресия от майките на страхотни момченца.Някой да го е удрял?
 Ако ти си шушукаш с колежката в тоалетната,че шефът ти е кофти това вербална агресия ли е?А ако шефът разбере и ти  забие няколко юмрука в гърба ти ли приемаш ли го за нормално?Или е  по-нормално да говорите за това?
 Нали възпитаваме навици от малки?Ако приемаш физически тормоз,аз не го приемам.Под никаква форма,нито за  момче,нито за момиче.

Изводът е един - трябва да внимаваш кого и къде оплюваш, защото винаги тоз, същият, може да се окаже на една врата разстояние и да ти го върне. Нейното си е било чисто интригантство. Момичетата не се бият, те интригантстват, което е също толкова лошо, колкото и да бият.
Аха...когато нея  въпросният младеж я обижда в лице ежедневно,няма проблем.Тя трябва да не обръща внимание,защото е по-слаба и няма избор да се защити.Пък когато тя на ухо споделя трябва да я бият,щото била  вербален агресор.Ама вие сериозно ли?☺

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом я обижда в лицето всеки ден и ти, и учителката знаете, трябва да решите ситуацията. А и аз не вярвам момиче, което всеки ден е обиждано от някого, да тръгва закачливо да му мацва брокат на лицето. Вариантите са няколко - или му се опълчва открито, или се свива и трае, или се опитва да си върне подмолно. Той я обижда, а тя се шегува с насилника? Ти ще се шегуваш ли с някого, който те обижда всеки ден в лицето? Аз не бих се шегувала с някого, който ме обижда постоянно.

# 97
  • Мнения: 21 455
Аха...когато нея  въпросният младеж я обижда в лице ежедневно,няма проблем.Тя трябва да не обръща внимание,защото е по-слаба и няма избор да се защити.Пък когато тя на ухо споделя трябва да я бият,щото била  вербален агресор.Ама вие сериозно ли?☺
Ама, и ти сериозно ли?
Ей това допълнение например се появи доста по-късно. Някой вече го коментира, но и на мен ми прави впечатление как по-слабото по твоите думи дете, решава уж да се пошегува със съученик, който го обижда ежедневно. Питаха те също защо досега не сте взели мерки, ако наистина става дума за ежедневни проблеми.
Мисля, че доста започна до украсяваш случката.

# 98
  • Мнения: 382
Не, не очакваше, че ще пишат майки на момчета, които приеха нещата лично.
Лейдибг не е отричала, че дъщеря й има вина. Това обаче не значи, че трябва да я набият. И ние като майки на момчета е редно да ги научим да не посягат - има и други начини за възстановяване на справедливостта.
На практика  ladybg  се ... фръцна. Много зряла реакция. Аз не съм го приела толкова лично - моето дете няма досег с нейното. Аз съм си решила проблемите с учителите на синовете ми, проблемите с боя са отработени.
Не,не съм се фръцнала.Нека да кажем,че съм учудена колко потребителите са доволни от набитото дете.Това ми е по-плашещо от неадекватната учителка.
Нацапала-нацапали я.Другото е споделяне на ухо на съученичка,не се е изправила директно в лице да каже "Хей,ти си гаден",За каква агресия,какво насилие,к'ви пет лева говорим.Щото на няколко пъти споделих,че въпросното момче си обижда който му падне открито,но това не се брои за вербална агресия от майките на страхотни момченца.Някой да го е удрял?
 Ако ти си шушукаш с колежката в тоалетната,че шефът ти е кофти това вербална агресия ли е?А ако шефът разбере и ти  забие няколко юмрука в гърба ти ли приемаш ли го за нормално?Или е  по-нормално да говорите за това?
 Нали възпитаваме навици от малки?Ако приемаш физически тормоз,аз не го приемам.Под никаква форма,нито за  момче,нито за момиче.

Изводът е един - трябва да внимаваш кого и къде оплюваш, защото винаги тоз, същият, може да се окаже на една врата разстояние и да ти го върне. Нейното си е било чисто интригантство. Момичетата не се бият, те интригантстват, което е също толкова лошо, колкото и да бият.
Аха...когато нея  въпросният младеж я обижда в лице ежедневно,няма проблем.Тя трябва да не обръща внимание,защото е по-слаба и няма избор да се защити.Пък когато тя на ухо споделя трябва да я бият,щото била  вербален агресор.Ама вие сериозно ли?☺
I Hr ако си чела внимателно ще видиш,че темата  ми изобщо не е за момчето,знам,че на тази възраст бушуват хормони и не ми е учудващо.Подразних се на госпожата,че се е опитала да потули ситуация,в която е трябвало да обясни грешките и на двамата.

Andariel въпросното момче не обижда само нея,а който му падне.Но само момичета,момчета не смее.Явно момичетата са се оплакали,но госпожата им казала,че те са по-умни да не обръщат внимание.Аз също смятам,че игнорирането на такива обиди отслабва желанието на този,който обижда да продължава да го прави.А и не обичам да се замесвам в училищни истории.Смятам,че детето само трябва да трупа опит и да се самосъхранява.
 Аз също се подразних и се скарах защо с него се е шегувала като по нейни думи"пали фитила от раз".Грешка.Аз такива заобикалям,надявам се и тя оттук нататък.Тя е такава,обича да се шегува,да те разсмива и е възможно и в бъдеще да изпадне в подобни ситуации.
Вчера след училище ми сподели,че все едно нищо не се е случило,играли си.Говорили си.Но госпожата вече ми е трън в очите.

Последна редакция: сб, 10 дек 2016, 22:12 от ladybg

# 99
  • Мнения: 4 841
Нали обиждаше други деца? Сега пък твоето... Много пробойни станаха нещо в историята  Outta Joint ...

Да не се самоцитирам, но дадох вече информация в предишния си пост за начина как се действа законосъобразно при наличие на такъв ежедневен проблем.
Ако изобщо има такъв.

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
тогава се оправяй с госпожата.

# 101
  • Мнения: 7 325
Къде съм аз в този огромен цитат?
Чета ти темата много, ама много внимателно и виждам как се оплете, и не само аз. Отдавне не живеем в рицарските времена, където момчетата кавалерски понасяха момичешките да ги наречем прояви на характер.
Ако си си направила изводите от всичко изписано ок. ако не - остава си за твоя сметка.

# 102
  • София
  • Мнения: 62 595
като не обичаш да се намесваш, тогава ще ти бият детето, а ти ще пускаш теми да се възмущаваш. С учителката сте си лика-прилика - оставяте децата да се оправят сами, а после защо имало обидени и набити!

# 103
  • Мнения: 382
Нали обиждаше други деца? Сега пък твоето... Много пробойни станаха нещо в историята  Outta Joint ...

Да не се самоцитирам, но дадох вече информация в предишния си пост за начина как се действа законосъобразно при наличие на такъв ежедневен проблем.
Ако изобщо има такъв.
Въпросният съученик си говори постоянно обидни думи на всички момичета,но тъй като тя не се впряга  от това не  ми е проблем.
Благодаря ти  много за информацията,която даде за начинът по който се реагира в такива ситуации.Надявам се да не ми трябва,но все пак е хубаво,че я сподели.

# 104
  • София
  • Мнения: 62 595
какво означава да не се впряга? Ти също ли не се впрягаш, когато някой те обижда в лицето ден след ден, също и обижда колегите ти постоянно? Брей, много толерантни и спокойни хора, направо за завиждане!

Общи условия

Активация на акаунт