Моля за мнение относно случка в училище

  • 14 789
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 33
Скрит текст:
Нямам намерение да изпадам в полемики на тема ролята на училището и ролята на родителите. Моята си я знам много добре. Извън класните занимания и спорта нямат нищо общо с училищната програма. Не тази натовареност визирам.

Аз ви разбирам чудесно. Но моето лично мнение е, че тука програмата е съобразена с възрастта и на децата се дава необходимото количество знания в училище за да имат основа ако впоследствие желаят да учат в колеж или университет. Ако желаят да работят им трябва грамотност, и в савизимост от професията, знаете колк отраининг програми и обучения има. Учат ги как се спазват правилата, това ми харесва тук а не само им пълнят главите с излишни формули. Защото училището е мястото където детето първо се сблъсква с обществото и трябв да научи някой основни правила който в  къщи няма как да и ги дадем.
Не съм съгласна. Правилата на поведение се учат първо в къщи, след това в парка и последно в училище. Всъшност - в училище не се учат толкова, колкото се спазват.


Разбира се, че от вкъщи започва всичко, но детската градина и училището са обществото с което децата се сблъскват за пръв път в живота си. И ако там няма кой да им покаже и да държи да се спазват определни правила на поведение  когато мама и тате не са около, когато са с в друга среда децата са различни. Смятам, че училището играе много важна роля като институция и трябва да се уважава.  

# 76
  • Мнения: 2 837
Мисля, че наслагването на собствен изкривен опит върху ситуация, която е различна, не помага. Нито знаем момичето вербален насилник ли е, нито защо момчето е реагирало, както е реагирало. Ясно е, че учителката не е трябвало да неглижира случката и че трябва да се говори с нея.
П.П. Това наказване в детството и на двете страни винаги много ме е възмущавало. Въобще не е вярно, че винаги и двете страни са виновни. Още по-рядко вината им е еднаква.
Sara-mhe, няколко потребители те предупредиха, че не е редно да пускаш последователни постове. Просто кажи, каквото мислиш, в един пост. По-прегледно е, а и не нарушава правилата на форума.

# 77
  • Мнения: 2 718

По темата мога да кажа само, че има вербална агресия, на която е отговорено с физическа такава. Участието е равностойно, а инициаторът е по-виновен. Може да приемем, че имаме частен случай на реторсия

Последна редакция: сб, 10 дек 2016, 14:04 от Tatti

# 78
  • Мнения: 382
Изводите,които аз лично си направих от ситуацията е,че не бива да се шегуваш с насилници и идиоти.Че в училище кипи саморазправа.
 Да си знаете само тези които имате момчета,че тези които бият рано или късно биват жестоко набити!
 По темата.Говорих с учителката и се извини.Изобщо не е "знаела"  за случката в тоалетната,иначе си знаела,че момчето е лошо,и на нея и било писнало от него.
 Благодаря на всички,които изразиха мнение.Бяха ценни за мен!
Приятен ден!

Последна редакция: сб, 10 дек 2016, 14:45 от ladybg

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
ladybg - Ти какво? Ядоса се, очакваше да те подкрепим. Да, ама НЕ си правя. Дъщеря ти е виновна. И да,  които бият рано или късно биват жестоко набити. И тези, които дразнят и не носят да им върнат по същия начин ОЧЕВИДНО СЪЩО БИВАТ НАБИТИ.

# 80
  • Мнения: 2 837
Не, не очакваше, че ще пишат майки на момчета, които приеха нещата лично.
Лейдибг не е отричала, че дъщеря й има вина. Това обаче не значи, че трябва да я набият. И ние като майки на момчета е редно да ги научим да не посягат - има и други начини за възстановяване на справедливостта.

# 81
  • Мнения: 19 143
Учител, който е в състояние да каже за някое дете, че е лошо и му е писнало от него, не става за учител. Да не говорим, че както пред лейдито злослови срещу друг ученик, така и за нейното дете не се знае какво пр7казва пред другите родители.

# 82
  • Мнения: 7 325
Изводите,които аз лично си направих от ситуацията е,че не бива да се шегуваш с насилници и идиоти.
По скоро бих казала - не си прави дебелашки шеги с никой, а ако си си направил не продължавай да се правиш на интересен.
Като майка и на момче и на момиче ги съветвам да не предизвикват конфликти, защото всяко действие има противодействие.
Че учителката не става е ясно ( извинила се е на протестиращият родител, ами ако другият дойде да се оплаква дали ще му се извини и на него ), ама родител да нарече идиот дете ми идва малко в повече.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Не, не очакваше, че ще пишат майки на момчета, които приеха нещата лично.
Лейдибг не е отричала, че дъщеря й има вина. Това обаче не значи, че трябва да я набият. И ние като майки на момчета е редно да ги научим да не посягат - има и други начини за възстановяване на справедливостта.
На практика  ladybg  се ... фръцна. Много зряла реакция. Аз не съм го приела толкова лично - моето дете няма досег с нейното. Аз съм си решила проблемите с учителите на синовете ми, проблемите с боя са отработени.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Изводите,които аз лично си направих от ситуацията е,че не бива да се шегуваш с насилници и идиоти.
По скоро бих казала - не си прави дебелашки шеги с никой, а ако си си направил не продължавай да се правиш на интересен.
Като майка и на момче и на момиче ги съветвам да не предизвикват конфликти, защото всяко действие има противодействие.
Че учителката не става е ясно ( извинила се е на протестиращият родител, ами ако другият дойде да се оплаква дали ще му се извини и на него ), ама родител да нарече идиот дете ми идва малко в повече.

Това е и моето мнение.

# 85
  • Мнения: 2 837
А какво друго да направи? Да се покае публично и да поеме вината за всички несправедливо обвинени момчета по света? Вярвам, че си е направила изводите, макар че по принцип когато бъде нападан прекомерно, най-често човек минава в защита и втвърдява позицията си.
Между другото, отдавна съм забелязала, че такава непремерена реакция има само към не особено познати потребители. Другите сме си свои, затова не ни се репчат, не щото сме много зрели.
Янтре, аз за твоите момчета не съм се и съмнявала, че си направила, каквото трябва. Майките на момичета  също в повечето случаи правят, каквото могат. И все пак инциденти се случват.

П.П. Не би трябвало учителките да наричат дете "идиот". Независимо какво е. Но не се учудвам. Случва им се, чувала съм подобни изрази неведнъж, има обективни причини за това.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой не ни питаше кой какво казал,направил мъмреха и двете страни.


И с право. Конфликтите между децата са като конфликтите в едно семейство – никога не може да се каже, че само едната страна е виновна, а другата – цялата в бяло. Винаги вината е двустранна. И ако възрастният се подхлъзне да изяснява кой – прав, кой – крив, кой е започнал пръв, само ще задълбочи проблема, вместо да го разреши.
Между другото, родителите с повече деца много добре го знаят това. Затова обикновено наказват и двете страни, вместо да разследват и съдят кой е по-по-най-виновен за конфликта и защо. А и децата се научават по-бързо да преодоляват проблемите помежду си по мирен начин. Пък и общото наказание сближава.  Laughing

Или единият се озлобява и започва да действа подмолно. Или единият минава в подчинена позиция и мълчи, за да не бъде наказан заради действията на другия и какво си имаме - жертва и насилник. Това, че родителите постъпват като учителите и си решават своя комфорт не означава, че постъпват стправедливо.

# 87
  • Мнения: X
П.П. Не би трябвало учителките да наричат дете "идиот".
Същото важи и за родителите.
Изводите,които аз лично си направих от ситуацията е,че не бива да се шегуваш с насилници и идиоти.
Ако наричаш така съучениците на детето си, рано или късно и то може да ги назове със същите думи, вместо с " гаден". И историята ще се повтори.

А тази тема се разви подобно на други такива теми, пускани във форума. Започна с описването на конкретна ситуация, която после беше неколкократно обогатявана с разни допълнения, тъй като май потребителката не получи очакваната реакция и подкрепа, а все пак виновникът трябва да е обрисуван в достатъчно черни краски.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
А какво друго да направи? Да се покае публично и да поеме вината за всички несправедливо обвинени момчета по света? Вярвам, че си е направила изводите, макар че по принцип когато бъде нападан прекомерно, най-често човек минава в защита и втвърдява позицията си.
Аз бих казала "В момента не съм съгласна с вас, но ще обмисля какво казвате." Няма фръц.

# 89
  • Мнения: 382
Не, не очакваше, че ще пишат майки на момчета, които приеха нещата лично.
Лейдибг не е отричала, че дъщеря й има вина. Това обаче не значи, че трябва да я набият. И ние като майки на момчета е редно да ги научим да не посягат - има и други начини за възстановяване на справедливостта.
На практика  ladybg  се ... фръцна. Много зряла реакция. Аз не съм го приела толкова лично - моето дете няма досег с нейното. Аз съм си решила проблемите с учителите на синовете ми, проблемите с боя са отработени.
Не,не съм се фръцнала.Нека да кажем,че съм учудена колко потребителите са доволни от набитото дете.Това ми е по-плашещо от неадекватната учителка.
Нацапала-нацапали я.Другото е споделяне на ухо на съученичка,не се е изправила директно в лице да каже "Хей,ти си гаден",За каква агресия,какво насилие,к'ви пет лева говорим.Щото на няколко пъти споделих,че въпросното момче си обижда който му падне открито,но това не се брои за вербална агресия от майките на страхотни момченца.Някой да го е удрял?
 Ако ти си шушукаш с колежката в тоалетната,че шефът ти е кофти това вербална агресия ли е?А ако шефът разбере и ти  забие няколко юмрука в гърба ти ли приемаш ли го за нормално?Или е  по-нормално да говорите за това?
 Нали възпитаваме навици от малки?Ако приемаш физически тормоз,аз не го приемам.Под никаква форма,нито за  момче,нито за момиче.

Общи условия

Активация на акаунт