С вълшебства пълен е света - тупкат юлски сърчица!

  • 31 336
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 380
Анна, благодаря за труда!  bouquet Момичета, аз също съм с отрицателен резус фактор и ми назначиха изследвания за анти-тела.

# 16
  • Мнения: 852
TanStoy, добре дошла сред нас!Бог си знае работата newsm10Това е страхотно!Лека и успешна бременност!

Аз вече правих изследванията  и Утрогестанът явно не им пречи.Дадоха ми резултатите,не са казали да има проблем.Урината трябва да е сутрешна,защото е най-силно концентрирана,не е нужно да е стерилна,освен ако няма да се прави посявка за бактерии.

# 17
  • Мнения: 1 262
Уж се записах в темата,а не виждам поста си!
Отново да благодаря за хубавата темичка!
Съчувствам на момичетата с тежко повръщане,дръжте се,отминава,много ....много неприятно е!
Бях пуснала пост с раждане на една мацка след две секцио!Онзи ден ми казаха нещо още по-обнадеждаващо,д-р Димитров от Токуда,израждал нормално жена след 3секцио! Hug Пиша го за момичетата ,които имаха желание за нормално!

# 18
  • Мнения: 1 380
Да сме живи и здрави, и аз съм се насочила към Димитров! Тези дни дори ми се прокрадва мисълта пак да родя естествено, ако каже, че няма да ме "изтърве"! Много ме е страх от секциото, от сраствания, белега и т.н. Но ако е по-добрият вариант за мен, този път ще си послушам доктора!

# 19
  • Мнения: 1 262
В Токуда ли мислиш да раждаш този път?Знам ,че миналия път ти беше много тежко раждането!Предизвикано ли беше с окситоцин!Аз съм много против него,но за съжаление докторите нямат времето да изчакват,с окситоцин се скъсява много процеса но пък става и много форсирано и по-болезнено,но след секцио окситоцина е противопоказен,има опасност от руптура.

# 20
  • Мнения: 291
Добро утро момичета Heart Eyes
Аз миналия път родих нормално в Токуда при д-р Корсачки. Не са ми слагали окситоцин,приеха ме в 7 сутринта с изтекли води и 4 см разкритии и родих към 16 ч. Този път съм решила секцио,още не мога да забравя болките и ужаса от нормалното раждане.Бебето беше почти 4 кг и много трудно родих.

# 21
  • Мнения: 7 987
Аз пък още не мога да забравя болките от секциото, но пък никой няма да ме пусне да раждам нормално. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 262
И аз след последното секцио имах зверски болки,хем ме обезболяваха с епидурална и ги усещам многооооо силно-контракциите,направо едва стоях!Трудно се развижих,абе болезнено си беше доста-последното секцио!    Моя приятелка скоро роди-третото си дете!Ами няма такива леки раждания.....не знам до настройка ли е до психика ли е.....физиология .....!Иначе е слабичка ,нисичка а ражда големи бебета!Аз принципно съм с тесен ханш,таз всичко,но пък не съм раждала бебе по-голямо от 3150гр,винаги мога да опитам ,ако се съгласят докторите,а ако се наложи ще прибегнат до секцио.

# 23
  • София
  • Мнения: 519
 Аз също искам да опитам нормално след секцио. Трудно се отърсих от нечовешките болки, които трябваше да преживея, мъчителното раздвижване, невъзможността ми да кърмя...и още и още... Лекаря, който избрах да ме следи ми каза, че предвид дългия период и в зависимост от разположението на плацента, бебе и т.н., бих могла спокойно да родя нормално. Това за болница Надежда. Разбира се, ако има какъвто и да било риск, ще си родя отново секцио, но ще направя всичко възможно да е нормално.
Имайте предвид, че в повечето случаи болките са същите, но продължават не часове или ден, а много по дълго. Като добавим и пълната упойка /аз предпочитам такава/, катетър, раздвижване, захранване първите дни, трудността да станеш сам от леглото, да ходиш до тоалетна... но болките си струват и колкото и да не ми се вярваше- забравят се Peace

# 24
  • Мнения: 7 987
Мисля, че е много по-безболезнено нормално с епидурална. След раждане много от обезболяващите за забранени. Иначе болката най-вероятно е същата. Пак боли от контракции, но и от самата операция също. Аз имах чувството, че са забравили нещо в мен Grinning

# 25
  • Мнения: 1 380
Да, Мари - 2 системи окситоцин, че първата не подейства. Множество вътрешни разкъсвания, епизотомия, кръвоизлив на матката, външни кръвоизливи, натъртени ребра, много изгубена кръв, свличане на влагалищна стена. 1 година след раждането шийката още не се беше възстановила. 2 месеца след раждането не можех да сядам  и мъжът ми ми подаваше бебето за кърмене. Раждах и ме шиха без упойки! Болката никак не ме изплаши, пораженията след това ме притесняват! Ще чуя мнението на Димитров и ако той прецени, че просто не мога да се справя с естествено раждане, ще е секцио.

# 26
  • Мнения: 291
Каина напълно съм съгласна с теб. Схващането за нормалното раждане е мнага пагрешно (и моето беше погрешно),мислех,че след като ми сложат епидурална болката ще отмине.Нищо подобно,упойката не ме хвана.Цялата бях в кръвоизливи,очите ми бяха супер зле,усещах като ме шият.След това и аз не можех да седна един месец,изместена опашка....Година по късно още не мога да задържам урина,изпускам се и ми казаха, че ще се наложи операция.Да не говорим,че след нормалното раждане не дават никакви болкоуспокояващи....Не виждам нищо нормално в т.нар нормално раждане. Но всеки си преценява.....

# 27
  • Мнения: 1 380
Даниел, ама най-"извратеното" е, че предпочитам всичко да става както природата повелява и съм много против секцио! Мнението ми за секцио "по желание" пък е толкова крайно, че не бих си и позволила да го изкажа!

# 28
  • Мнения: 7 987
Абе за всеки е различно. Само дето не знае човек за него как е по-добре. За някои нормалното е за предпочитане, за други - секцио. Някои раждат нормлано и дори нямат шевове, а други не могат да се възстановят цяла година. Някои раждат секцио и след 4-тия ден все едно нищо не е станало, а други не могат да станат 2 месеца от леглото.

# 29
  • Мнения: 1 380
Да... гадно е, когато не знаеш кое ти е по-противопоказно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт