Коледа 2016 -2 тема

  • 113 567
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 11 709
Това в БГ е лудост. Как може всичко за празниците да се увеличава. Е много се дразня и после защо хората не пазаруват или пък затънали в заеми..пфууу тъпа държава. Аз май реших да си взема масло и бадемово брашно от тук да не се мотам из БГ и да взема да купя някой боклук.
Тортата Гараш и аз съм е записала, Марчева в една друга тема е беше пуснала и съм и хвърлила око от там. Дано се получи, че съм малко пишман сладкарка☺
Донеси си всичко, де що можеш да понесеш честно!
Тортата е лесна, не е трудна, тя е точно за "пишман" сладкари. Единственото условие е да имаш повечко шоколад, а ако там при теб има и хубав кувертюр изобщо не му мисли, взимай и него.

# 676
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Признавам си, че всичко си влача, като тръгнем да се прибираме в България. Хладилната чанта е наполовина заета с разни сладкарски неща.
Почнаха намаленията на храните, практика е за празниците първо тях да пуснат. В момента предлагат, ако купиш два продукта, вторият е на - 70% по-евтин.

# 677
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Хаймани! Не са се научили като нашите - "Плати три - вземи 2!"

Simple Smile

# 678
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добри, ти къде си? И при нас го има, НО плати 2 вземи 3😂😂😂
Ако сложа просто в плик ще се развали ли маслото😕 цял ден ще сме по летищата....единствено се навих защото няма да сме с много багаж и няма да ми натежи 1-2кг, а със сигурност близките ще харесат домашни сладки за Коледа😍

# 679
  • Мнения: 1 265
Добри, ти къде си? И при нас го има, НО плати 2 вземи 3😂😂😂
Ако сложа просто в плик ще се развали ли маслото😕 цял ден ще сме по летищата....единствено се навих защото няма да сме с много багаж и няма да ми натежи 1-2кг, а със сигурност близките ще харесат домашни сладки за Коледа😍
Сложи го маслото във фризера и преди тръгване увий в няколко пласта алуминиево фолио и после стегни в менбрана! До Бг ще стигне съвсем леко омекнало. Пробвано като вариант лятно време в Гърция - а там както се знае  е много топло.
Пуснаха ли намаленията и при вас в Сандес? При нас в Осло още от понеделник. Има вече разкошно "Риббе".

# 680
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Започнаха, има много сушени плодове и ядки 3 за 2, но риббе-то е скъпо..а как само го обичамммм😂😂😂миналата седмица с брашно се заредих, бабетата ме гледаха как трупам стековете с брашно. Чакам маслото, но то не е толкова скъпо и не е драма дори и да не го намалят😉
Ще се възползвам от съвета и така ще продцедирам с маслото Hug

# 681
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Добре, че казахте за бадемовото брашно, че се бях засилила утре да ходя да купувам. Ще почакам Лидл да пуснат коледните сладкарски хубавини и ако тогава няма, ще му мисля Simple Smile

Скрит текст:
колкото до темата с цените... и без друго си купувам яйцата за 40-45ст бройката, та не ми е направило впечатление другите как вървят. Но маслото още лятото го усетих. Края на юли тръгнаха нагоре вносните в Метро. А дечурлигата по това време са основно на препечени филийки с масло и шарена сол.

# 682
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Яна, този айсинг, белия, го имам от миналата година. Но го ползвах за слепване на сладки и за бяла основа на някакви рисунки. Не успях да го прилъжа да се рисува с него, прекалено гъст и лепкав ми беше. Затова реших изобщо да не купувам шоколадов.
В Карефур са промоциите, за които говори Яна, Испания. Вземаш нещо и второто ти е на 70% от цената. Обикновено важи за групи от продукти, като можеш да ги комбинираш. От препарати до хлебни изделия, т.е. цялата гама. Да, има и плати 2, вземи 3, както и сума ти и други промоции. От това съм супер доволна аз тук- че храната ти е най- евтиното перо в бюджета.

# 683
  • София
  • Мнения: 11 709
YumYumYum
Хаймани! Не са се научили като нашите - "Плати три - вземи 2!"

Simple Smile
Yum и накрая сме така..Rage

# 684
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Яна, този айсинг, белия, го имам от миналата година. Но го ползвах за слепване на сладки и за бяла основа на някакви рисунки. Не успях да го прилъжа да се рисува с него, прекалено гъст и лепкав ми беше. Затова реших изобщо да не купувам шоколадов.
В Карефур са промоциите, за които говори Яна, Испания. Вземаш нещо и второто ти е на 70% от цената. Обикновено важи за групи от продукти, като можеш да ги комбинираш. От препарати до хлебни изделия, т.е. цялата гама. Да, има и плати 2, вземи 3, както и сума ти и други промоции. От това съм супер доволна аз тук- че храната ти е най- евтиното перо в бюджета.
Хм, успях да рисувам аз. Получи се. Ама щом е за пълнеж, ще ползвам за слепване на сладки тогава. Рисувам върху фондан.
А промоциите ги има в почти всички вериги, аз основно в Ероски пазарувам. В Лидл за нашата зона са направили карти, с които дават много намаления.

# 685
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Започнахме да загряваме предпразнично - Торта Медовик



# 686
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Ехааа, Пейч, супер тортЕ си спретнал. Имам 4 блата замразени от предишното торто правене, точно Френска селска правих, мнооого интересен крем си предложил, само ме притеснява да не стане суха newsm78
Днес направих тесто за Шоко бисквитките, и корекомките, с дребоса ще ги направим следобед, само направих тестата в хладилника са прибрани, ще кажа за резултата по-късно Flutter

# 687
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Ехааа, Пейч, супер тортЕ си спретнал. Имам 4 блата замразени от предишното торто правене, точно Френска селска правих, мнооого интересен крем си предложил, само ме притеснява да не стане суха newsm78
Днес направих тесто за Шоко бисквитките, и корекомките, с дребоса ще ги направим следобед, само направих тестата в хладилника са прибрани, ще кажа за резултата по-късно Flutter


Благодаря!
Няма да остане суха. Само трябва да престои поне 24 часа. Най хубава е след 36- я час престой на хладно. Просто се топи в устата. /умря ми ромката Smile /

# 688
  • У дома
  • Мнения: 4 203
В неделя е деня на бащата при нас, да взема да я направя ли newsm78 Предварително вариш ли кондензираното мляко или както си е рядко?

# 689
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Още една идея за Рождество Христово - гевреци

Общи условия

Активация на акаунт