Коледа 2016 -2 тема

  • 113 563
  • 758
  •   1
Отговори
# 660
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Сега погледнах кутиите - това са:



Обаче сега се чудя - дали наистина е роял айсинг, или е някаква друга глазура.

Не е роял айсинг, този е за пълнеж и покриване на торти, стои мек и не изсъхва, не става за курабийки, зашото се размазва.

# 661
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Еееееее, Тунаааа, откога не съм те засичала, чудех се в другата тема къде си и що си.  Hug Надявам се всичко да е наред при теб.

А роял айсинг готов съм виждала само на прах, май че се разрежда с вода. На вкус бил близък до истинския, бях чела.
На нас обаче и айсинг, и фондан не са ни вкусни, т.е. са ни прекалено сладки, затова нашите сладки са винаги с нутела отгоре. Simple Smile И първо изчезват тези с най-многото нутела.  Joy

# 662
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Здравей, chrissy, и аз се радвам да те видя, ние с тебе май следим едни и същи теми Stuck Out Tongue Winking Eye

Роял айсинг на прах съм ползвала и става много красиво, но вкуса не ни харесва. Фонданът пък изобщо, ама хич, ама никак...Забранили са ми да го ползвам за украса на курабийки. Тази година може да пробвам с шоколад за моделиране

# 663
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Не е роял айсинг, този е за пълнеж и покриване на торти, стои мек и не изсъхва, не става за курабийки, зашото се размазва.
Миналата година с белия украсявах, станаха (втвърди се):


Тази година искам да се пробвам аз да си направя роял айсинг, дано се получи.

# 664
  • София
  • Мнения: 11 709
=...................Лимоновия кърд готов ли е или ти си го правила?
Готов от къде,  newsm78 не съм виждала по големите супери. Аз си го забърках. Изисква се търпение и малко повече внимание.  Не за първи път работя с лим кърт, имам една разкошна рецепта  -"Маслен тарт със  заливка от лимонов кърд" - joyofbaking Жестока е, но не беше добре оценена, защото си е връткава работа, не е елементарна рецепта, но при мен се получи разкошна. Ето я и нея, това е за доказателство, че не си приказвам празни приказки.
http://recepti.gotvach.bg/r-49502-Маслен_тарт_със_заливка_от_лимонов_кърд
а ето го и сегашното ми творение-

https://postimg.org/image/e26l6susb/

Тя,тя Марчева,по рецептата на Йоли-има го линка на предна стр.(аз като дърта свекърва да кажа... Blush)
Благодаря, denyil ! Hug

А това е роял айсинг, продава се гледам го и не зная дали да го купувам...може би, не.

# 665
  • Мнения: 3 368
=...................Лимоновия кърд готов ли е или ти си го правила?
Готов от къде,  newsm78 не съм виждала по големите супери. Аз си го забърках. Изисква се търпение и малко повече внимание.  Не за първи път работя с лим кърт, имам една разкошна рецепта  -"Маслен тарт със  заливка от лимонов кърд" - joyofbaking Жестока е, но не беше добре оценена, защото си е връткава работа, не е елементарна рецепта, но при мен се получи разкошна. Ето я и нея, това е за доказателство, че не си приказвам празни приказки.
http://recepti.gotvach.bg/r-49502-Маслен_тарт_със_заливка_от_лимонов_кърд
а ето го и сегашното ми творение-

https://postimg.org/image/e26l6susb/

Тя,тя Марчева,по рецептата на Йоли-има го линка на предна стр.(аз като дърта свекърва да кажа... Blush)
Благодаря, denyil ! Hug

А това е роял айсинг, продава се гледам го и не зная дали да го купувам...може би, не.

Златна си в къщи обожаваме всичко лимоново, а това изглежда много вкуснооо. Тарта връткав не връткав ще се прави. Още веднъж благодаря!

# 666
  • София
  • Мнения: 11 709
[....................
Златна си в къщи обожаваме всичко лимоново, а това изглежда много вкуснооо. Тарта връткав не връткав ще се прави. Още веднъж благодаря!
Така, де! За какво ги мяткам тези рецепти из екрана, някой да се сети да ги повтаря, че да си коментираме след това, кой къде е сгрешил, на кой му е по-добър....така обичам!!  Hug

# 667
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Лимонов кърд са пускали в Лидл. Това коментираха в една друга тема. Но не знам дали в момента има.

# 668
  • Мнения: 5 741
Виждали ли сте някъде бадемово брашно? В Лидъл от доста време го няма.

# 669
  • София
  • Мнения: 11 709
Виждали ли сте някъде бадемово брашно? В Лидъл от доста време го няма.
Няма. Има пръчици и топчета, бадемови. Стават през блендер на разкошно брашно. Ако си от София ще ти кажа къде се продава на кг.

Лимонов кърд са пускали в Лидл. Това коментираха в една друга тема. Но не знам дали в момента има.
Преди малко разбрах, че е имало, огромен пропуск от моя страна. От къ `в зор се мотах в/у котлона... newsm78.  Ще ходя да го издирвам.

# 670
  • Мнения: 5 741
Виждали ли сте някъде бадемово брашно? В Лидъл от доста време го няма.
Няма. Има пръчици и топчета, бадемови. Стават през блендер на разкошно брашно. Ако си от София ще ти кажа къде се продава на кг.
Не съм от София, ще търся по другите хипермаркети.

# 671
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз понабавих продукти, но все още се чудя какво да направя. Списъкът ми непрекъснато търпи корекции. Най- вероятно ще сме само на бисквити, торта гараш на марчева и тиквеник.
И малко спам за цената на яйцата https://dariknews.bg/novini/bylgariia/iajcata-na-pazara-zlatni-2059655

# 672
  • София
  • Мнения: 11 709
Аз понабавих продукти, но все още се чудя какво да направя. Списъкът ми непрекъснато търпи корекции. Най- вероятно ще сме само на бисквити, торта гараш на марчева и тиквеник.
И малко спам за цената на яйцата https://dariknews.bg/novini/bylgariia/iajcata-na-pazara-zlatni-2059655
Девойки,  за торта Гараш, ако нещо ви притеснява при приготвянето на белтъчните блатове, може да се добави и 1 с . л .брашно, внимателно се разбърква за да не спаднат белтъците и се излива в/у хартията за печене в плоската тава.  Ползвала съм тавата от фурната. Разпределя се с плоската шпатула навсякъде и най-вече по краищата за да може там да не е чупливо при изваждането им. След като се извадят те са лепкави, не ги препичайте, покривайте всеки готов блат с хартия помежду им, за да не се залепят.

Вчера купих яйца по 0.46 ст/ бр.  Shocked Тези номера са ни известни, Коледа идва и започват  тъпите им оправданията . В магазина в който пазарувах прясното мляко беше по 3 лв за 1 л. То пък бива, бива... гадове!

# 673
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
прясното мляко беше по 3 лв за 1 л.

Верно ли? Лятото купувах собствената марка на Билла (в София, да уточня) и беше 1,79лв литърът... Млякото беше хубаво на вкус, а като масленост е 3 или 3,5%, не помня.

# 674
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Това в БГ е лудост. Как може всичко за празниците да се увеличава. Е много се дразня и после защо хората не пазаруват или пък затънали в заеми..пфууу тъпа държава. Аз май реших да си взема масло и бадемово брашно от тук да не се мотам из БГ и да взема да купя някой боклук.
Тортата Гараш и аз съм е записала, Марчева в една друга тема е беше пуснала и съм и хвърлила око от там. Дано се получи, че съм малко пишман сладкарка☺

Общи условия

Активация на акаунт