Къде, с кого и как ще празнувате?

  • 15 863
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 087
Къде, с кого и как ще празнувате коледно-новогодишните празници. Със семейството само или с роднини, ще пътувате ли или може би сами? Как би ви се искало да празнувате? През годините как сте празнували и какво се променя? По-скоро харесвате коледно-новогодишната истерия или предпочитате тих и спокоен празник. Кое ви кара да се чувствате празнично.

 Поста ми е продиктуван от това, че се замислих как  през времето съм празнувала по различен начин. Била съм на Коледа с роднини вкъщи и ми е било "адски тъпо", естествено това са тийн годините. Вдигали сме шумни партита за Нова година и това е бил дълго чакан момент. Празнувала съм Коледа сама, бях студентка и просто не ми се прибираше вкъщи,съквартирантките ми се прибраха коя от къде е, а аз още си спомням как се събудих на Коледа сутринта сама, беше приятно усещане, но и леко самотно. За сметка на това, вдигнахме чуден купон на НГ  Rolling Eyes
Сега вече не се вълнувам толкова за НГ, по-скоро нямам търпение да приключа годината и да се прибера при семейството и роднитите и да сме всички заедно. За НГ ще сме семейно със сестра ми, на гости. Обмисляхме и вариант да я посрещнем в чужбина, но нито ни се пътува без детенцето, а с нея ще е трудно.
  Всяка година препрочитам и книгата " Да пропуснеш Коледа" и искрено се забавлявам на сюжета, някак тази година усещането ми е в тон точно с тази книга. Хем не ми се занимава, но бавно и сигурно празничната вълна ме обхвана и сега, 10 дни преди отпуск, слушам само коледна песен, поливам един АКК и трупам подаръци и опаковъчна хартия  Heart Eyes

При вас как настроението и плановете?

# 1
  • Мнения: 2 909
Коледа ще е със семейството у дома, а за нова година в чужбина.

# 2
  • София
  • Мнения: 22 945
На Бъдни вечер при свекърите, на Коледа при нашите. Живеят в различни градове, но на час път.  Simple Smile За Н.Г ще сме вкъщи с приятели заради малката.

Как бих искала - бих искала и на Бъдни вечер и на Коледа да сме при нашите, но не е честно и няма да го направя.  Simple Smile За Н.Г бих искала голям домашен купон, но без бебчето, така че няма да е тази година със сигурност. Била съм и на заведения, но на домашно ми е по- приятно. Бих искала поне една Н.Г да прекарам на някое хубаво и топло местенце... Дубай, Малдиви... навита съм за навсякъде.  Laughing Също така бих искала някоя година предколедно да отида в някой красив европейски град, където съм сигурна, че ще бъде прекрасно по това време на годината. На коледните празници не съм пътувала никога и нямам такива желания. Предпочитам да сме заедно със семейството.

# 3
  • Мнения: 1 380
Като дете обожавах коледа и НГ! Празнувахме цялата рода. Обичах приготовленията, аромата на бабината баница, коледните подаръци, уюта! С годините се отдалечих от родата, после създадох свое семейство. Откакто се роди дъщеря ми все се чувствам изморена и нямам желание за празнуване, шумни компании и дълги вечери. Последните 2 години си бяхме сами вкъщи на празниците. Тази година реших да бъда "добра" и да празнуваме Бъдни вечер с моите роднини, а коледа - с тези на мъжа ми. Искаше ми се да готвим заедно с баба и мама. За съжаление преди 40 дни баба ми почина внезапно... винаги ще съжалявам, че последните 2 години не се прибирах в родната си къща за празника! Само тя и майка ми ме обичат на тоя свят от цялата ми огромна и луда рода! Но все пак темата е за празнуване, та - за Бъдни вечер ще идем у нашите, за коледа - в свекърите на обяд, на вечеря в кумовете. На НГ ще бъдем в дома на най- добрите ни приятели, заедно с още едно семейство и децата. Без голям купон, без ентусиазъм... надявам се, когато децата поотраснат, да си върна любовта към тези празници! П.п. Весели и уютни празници желая на всички ви!

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 08:37 от КаИна

# 4
  • Мнения: 46 511
Обичам лятото, но Коледа и Нова година са единствената част от годината, в която искам сняг и студ  Laughing когато е топло ми се скапва цялото коледно настроение, така че нямам никакви мераци за морета. Освен това по празници пътуването е ад, та съвсем не си заслужава...

Ние традиционно сме на Бъдни вечер при родителите на мъжа ми, на Коледа при моите, а на Нова година с приятели. Ресторанти на тези празници не обичам - домашна обстановка или наета къща някъде.


# 5
  • Мнения: 508
Според мен Коледа си е празник, който трябва да се празнува със семейството и най-любимите хора. Затова и аз ще си бъда у дома с всички, които обичам. За Нова година все още нямам никаква идея, аз това не го приемам много, много празнично.

# 6
  • Мнения: 18 555
В къщи, с нашите и свекърите ще ни дойдат на гости за Бъдни вечер и Коледа.
Винаги съм била в къщи, не мога да си представя друга Коледа.
Една година и при свекитата. Ние на Коледа имаме и официална годишнина. Именно, защото знае, че обожавам този празник, ММ ми предложи на връх Коледа. Simple Smile
НГ-пак в къщи с приятели. На домашно винаги сме били или някъде по вили. Така обичам, но вече имам нужда и от малко разнообразие.
Иначе исках спа и хотел, и ваканция, може би ресторант, но нито има навити(всички сме бременни или с деца или не искат) и няма как да стане. Тъй,че ще си кротуваме в къщи. Simple Smile предполага,че ще е поредната скучна НГ, както е от няколко години насам.
И аз обожавам Коледа и празниците и си ми е най-добре в къщи. Но нещо от компанията, от настроението ли-не знам от какво, последните години не мога да кажа, че ми е било особено весело.
Може би, защото като тийн ми е било голяма еуфория, ама сега приоритетите са други и някак нещата да съвсем различни.

Последна редакция: чт, 15 дек 2016, 13:45 от Miss_Bingley

# 7
  • Мнения: 566
 По ред причини не обичам много тези празници. Нямаме добра семейна традиция, обикновено сме някъде с приятели, обаче се разпиляхме. И понеже напоследък ги свързвам само с шетане и претенции от страна на ММ, хич не ми се празнува. Празнично ще ми е, ако си облека роклята, хвана си питието и се отдам на забавление. Всичко останало  - не, мерси!

# 8
  • Мнения: 12 473
Коледа - у нас, с родата.
НГ - на парти в приятели.

# 9
  • UK
  • Мнения: 957
Бъдни вечер и Коледа ще празнуваме тук с приятеля ми и кучето. Първата ни "семейна" Коледа. Crazy
За Нова Година сме се уговорили една малка компания да ходим на ски в България.  Heart Eyes
Вълнувам се!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 951
Коледа със семейството, нова година може би сама.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 825
И аз, през годините, като се замисля, НГ съм празнувала по най-различен начин. На вили, на ресторанти, в хотели, в къщи с луди купони. Най-ярък спомен ми е посрещането на 2000-та година. Милениума  Simple Smile, когато цяла България беше затрупана от сняг, мноооого сняг. Бяхме се събрали в един комшия, всеки беше сготвил нещо, останаха само пържолите. Но тока спря за цяла нощ, пържолите неизпечени, на свщи, само с печката на дърва. Хубаво беше. Бъдни вечер винаги в къщи.

От две години, за сужаление съм далеч от дома си, но за следващите празници ще направя и невъзможното да празнувам в къщи.

# 12
  • Мнения: 481
Ще си бъда в къщи с цялото семейство, дори тази година ще има и новодошли Simple Smile Много обичам Коледа.

# 13
  • Мнения: 2 838
На Коледа с МП ще сме в родния ми град със семейството ми. За Нова Година все още нямаме планове, както вървят нещата май ще си останем вкъщи.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Коледа - у дома със семейството. Ние ще им ходим на гости, те на нас също... и така. Обичам да съм си в къщи за Коледа. Къщата ми е много украсена, мирише на меденки и изобщо има всичко необходимо за едно коледно настроение. Не си я представям в някоя безлична хотелска стая, без елха или Бъдни вечер на чужда трапеза.
Виж за НГ бих попътувала с удоволствие. Но мъжът ми е на работа за съжаление на 31.12 до 20 ч.  Rolling Eyes Да не говорим, че за НГ са наслагали едни цени дето за 1 седмица на море ще отида със същите пари.  ooooh! Та за това и НГ в къщи. Ако намерим желаещи да ни дойдат на гости ще е добре, по-весело ще е.

Общи условия

Активация на акаунт